AÖF'te Felsefe okumak.

agirbas

Yeni Üye
Bölüm:
Felsefe
İkinci Üniversite Kontenjanından kaydoldum ve 1. sınıf geride kaldı. Her iki dönemde de bütün dersleri verdim. Dersleri verdim vermesine ama ne öğrendim? Açıkçası bu soruya net bir cevap veremiyorum. Mantık dersini 50 Puanla geçtim, Matematik dersini 35 puan ile geçtim, diğer dersleri 50 ve üzeri puanlarla vermiş gözüküyorum. Dört yıl boyunca bu şekilde biteceğini varsayarsak Akademik anlamda Lisans düzeyinde yeterli bir eğitim mi? Bence yeterli değil. Akademik kariyer yapmak için yeterli bir altyapı oluşmayacak, Pedegojik formasyon alıp eğitmen olmaya da yeterli gözükmüyor. Aöf'ün verdiği kaynaklar yeterli gözükmüyor ve ayrca mesleki pratik yapma olanağı yok. Felsefe yapmak için geniş bir bilgi yelpazesine sahip olmak ve sosyal alanlarda bulunarak pratik yapmak gerektiriyor. Düşünsel anlamda topluma yön vermek için kullanılabilecek bir alandır Felsefe. Sosyal sorumluluk projelerini üretmek ve uygulamak bu mesleğin uygulama alanlarının başında geliyor. Bunun için çok farklı ve geniş çaplı kaynak taramak gerekir diye düşünüyorum.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim Felsefe öğrencisi olarak bu güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Gerçekçi ve hayalden uzak bir değerlendirme olmuş.

ReTuRNFoRGeS

Yeni Üye
iyi de felsefeyi kitaplardan öğrenmek ne kadar anlamlı?

agirbas

Yeni Üye
Bölüm:
Felsefe
Felsefciler yazmıyor...
Fikir teatisi ihtiyacı en fazla alan felsefedir. Ama felsefe bölümü altında çok az konu başlığı var. Bunda bir terslik yok mu?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara