dikey geçiş yapmış olanlar tekrar ingilizce dersi alacak mı?

deadlock

Yeni Üye
merhaba,

2009 yılında dikey geçişle çalışma ekonomisi bölümüne geçtim. ingilizce ve türk dili dersinden muaftım. bu sene 4. sınıftan tek dersten kaldım. bütünlemede de sanırım geçemiycem. kaldığım dersin yanında muaf olduğum ingilizceyi alacakmıyım? intibak listesinde "2012-2013 yılında dikey geçişle kayıt yaptıranlar alır" yazıyor ama internette yazılan şeyler kafamı karıştırdı. umarım hala muafımdır? bilgisi olan var mı??

sebboy

Yeni Üye
5.6 yar yılda dikey geçiş yapan biri muaf oluyor fakat 7.8 yarı yılda almak zorundayız ingilizceyi kılavuzda okumuştum bende dikey geçiş yapcamda:)

deadlock

Yeni Üye
dediğiniz gibi kılavuzda öyle yazıyor ancak intibak listesinde dersin yanında "2012‐2013 öğretim yılından itibaren dikey geçişle kayıt yaptıranlar ING401U‐İNGİLİZCE III ve ING402U‐İNGİLİZCE IV derslerini--alacaklardır." yazıyor. yeni dikey geçiş yapacaklar alacak ancak önce yaptıranlar almayacak sanırım. tek dersim var güzde mezun olmam lazım.

sebboy

Yeni Üye
onu bilemiyorum ama 5.6 yarı yılda almayacağız dikey geçiş yaptıracak olanlar 7.8 yarı yılda alacağız

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhaba,

2009 yılında dikey geçişle çalışma ekonomisi bölümüne geçtim. ingilizce ve türk dili dersinden muaftım. bu sene 4. sınıftan tek dersten kaldım. bütünlemede de sanırım geçemiycem. kaldığım dersin yanında muaf olduğum ingilizceyi alacakmıyım? intibak listesinde "2012-2013 yılında dikey geçişle kayıt yaptıranlar alır" yazıyor ama internette yazılan şeyler kafamı karıştırdı. umarım hala muafımdır? bilgisi olan var mı??
Muaf derslerinizden ingilizcenin sadece 7. ve 8. dönemde verilenleri alacaksınız. İngilizcenin bu yıl muhteviyatı değiştirildi ve seviyesi arttırıldı. Son yıl verilen İngilizce bizim daha önce gördüğümüz ingilizceden farklıdır.

SANEMX

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
peki ben lisans tamamlamak için 3.sınıfa kayıt yaptırdım
1.sınıftayken ingilizceden geçmiştim.bu yıl tekrar ingilizce kitap verdiler.muaf degilmiyim anlamadım?

deadlock

Yeni Üye
eskişehir merkez büroyu aradım. yeni kayıt olanlar alacakmış yabancı dili . eski kayıt olanlar hala muaf. kitabı verdiğine bakma. ya büroyu ara ya da netten hangi dersleri aldığına bak. öğrenci girişi yapıyorsun ya. bende dikey geçiş yaptırdığımda mauf olduğum halde türk dili kitabı vermişlerdi.

deadlock

Yeni Üye
ben sadece dikey geçişi biliyorum. lisans tamamlama farklı olabilir. ama şurası kesin yeni kayıt yaptıranlar 7. ve 8. dönem ingilizce dersinden muaf değil.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
peki ben lisans tamamlamak için 3.sınıfa kayıt yaptırdım
1.sınıftayken ingilizceden geçmiştim.bu yıl tekrar ingilizce kitap verdiler.muaf degilmiyim anlamadım?
İngilizce bu yıl 4 döneme çıkarıldı. İngilizce 1-2 den muaf olacak 3-4 ü alacaksınız.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO