kafam karıştı nedir bu ders karmaşası?

farukkaraca

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
arkadaşlar ben geçen sene 2. sınıfın genel muhasebe ve istatistik derslerinden kaldım. eski sisteme göre 3. sınfa geçmiş olmam lazım peki bu sene sistem değişikliğiyle ne olacak. genel muhasebe yerine yeni ders gelmiş istatistik aynı şekilde.

öncelikle sende 4 sınav mı olacak?

şimdi güz dönemi için 45 kredi seçebilir miyim? sistem sanırım 30 kredi seçiyormuş görmedim daha, ama bunu 45 yaparsak ne yararımız yada ne gibi zararımız olur?

güz için 7 bahar için 7 toplam 14 ders oluyor 7 çok gelirken şimdi senede 14 ders mi alacağız?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
arkadaşlar ben geçen sene 2. sınıfın genel muhasebe ve istatistik derslerinden kaldım. eski sisteme göre 3. sınfa geçmiş olmam lazım peki bu sene sistem değişikliğiyle ne olacak. genel muhasebe yerine yeni ders gelmiş istatistik aynı şekilde.

öncelikle sende 4 sınav mı olacak?

şimdi güz dönemi için 45 kredi seçebilir miyim? sistem sanırım 30 kredi seçiyormuş görmedim daha, ama bunu 45 yaparsak ne yararımız yada ne gibi zararımız olur?

güz için 7 bahar için 7 toplam 14 ders oluyor 7 çok gelirken şimdi senede 14 ders mi alacağız?
Kaldıgınız dersler kredili sistemde ikiye bolundu....http://www.anadolu.edu.tr/sites/default/files/2012_2013_DersIntibakListesi.pdf lnkinden kaldıgınız dersin kredili sistemdeki karsılıgına bakabilirsiniz..

Güz dönemi ve bahar dönemi olmak üzere 4 sınava gireceksiniz...(2 ara, 2 dönem sonu )

Kaldıgınız dersler ve 3.sınıfın dersleriyle birlikte 45 krediyi geçmeyecek ders alıcaksınız....

Evet..14 ders alıcaksınız.. 7 guz, 7 bahar döneminde...

farukkaraca

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
peki 45 krediyi almak mı mantıklı yoksa 30 kredide kalmak mı?

ayrca bu sistem bizim için avantaj mı yoksa dezavantaj mıdır?

farukkaraca

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
ayrıca yardımcı kitapları nerden bulucaz murat yayınları basım yaptı mı? nerden ders çalışacağız ?

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
peki 45 krediyi almak mı mantıklı yoksa 30 kredide kalmak mı?

ayrca bu sistem bizim için avantaj mı yoksa dezavantaj mıdır?
Derslerin hepsine çalışabilirim diyorsan 45 kredi almak avantajlı. Çalışamam diyorsan 30 da kalmanı öneriyorum.

farukkaraca

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Yardımcı kitap basım ve satımı bu yıl yasak maalesef.
yardımlarınız için teşekkürler. şunu tam anlamadım şuan sistem tarafından atanan 29.0 kredi 7 ders. alttada 2 dersim var bunları eklesem ne kaybım olur? geçemediğim olursa tekrar dersim kalır ama geçersemde o dersten kurtulmuş olmam mı? yani hepsini almak daha mantıklı olmaz mı geçemesem bile?

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
yardımlarınız için teşekkürler. şunu tam anlamadım şuan sistem tarafından atanan 29.0 kredi 7 ders. alttada 2 dersim var bunları eklesem ne kaybım olur? geçemediğim olursa tekrar dersim kalır ama geçersemde o dersten kurtulmuş olmam mı? yani hepsini almak daha mantıklı olmaz mı geçemesem bile?

Alttan kalan dersleri ekle zaten. Eklemezsen seneye ders alamazsın. Ben hepsini almanı ve alttan kalan derslerini kesin geçmeni öneriyorum.

Eğer 1.sınıftan dersin varsa 3.sınıftan ders alamazsın. 2.sınıftan dersin varsa 4.sınıftan ders alamazsın kural bu.

farukkaraca

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Alttan kalan dersleri ekle zaten. Eklemezsen seneye ders alamazsın. Ben hepsini almanı ve alttan kalan derslerini kesin geçmeni öneriyorum.

Eğer 1.sınıftan dersin varsa 3.sınıftan ders alamazsın. 2.sınıftan dersin varsa 4.sınıftan ders alamazsın kural bu.
altta derken listenin altında görsel olarak demiştim :) zaten geçen seneden kalanları otomatik olarak sistem atamış onları silemiyoruz. yani geçen senden 2 dersim vardı o yüzden bu senenin 2 dersini listede alt kısımda çıkıyor istersem alabiliyorum. alsam ve bu seneki (3. sınıf) güz dönemindeki bazı dersleri mesela 2 taneyi geçemezsem ne gibi zararı olur, yada zararı olur mu?

farukkaraca

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
İST201U İSTATİSTİK 1 3. Yarıyıl 4,0
İŞL207U DÖNEMSONU İŞLEMLERİ 3. Yarıyıl 4,0
İNG301U İNGİLİZCE 1 5. Yarıyıl 3,0 Sil
İŞL301U ULUSLARARASI İŞLETMECİLİK 5. Yarıyıl 4,0 Sil
İŞL305U YÖNETİMDE GÜNCEL YAKLAŞIMLAR 5. Yarıyıl 4,0 Sil
MUH301U MALİYET MUHASEBESİ 5. Yarıyıl 4,0 Sil
FİN201U FİNANSAL YÖNETİM 1 5. Yarıyıl 5,0 Sil
İŞL303U ÜRETİM YÖNETİMİ 5. Yarıyıl 5,0 Sil