Kayıt Yenilemede Alttan Ders Alma? [YARDIM]

gonzai

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık
Arkadaşlar merhaba. 1. sınıf Fotoğrafçılık ve Kameramanlık okuyorum. Geçen yıl hiçbir sınava girmedim. Şu an kayıt yenileme yapmak istiyorum ama kafam karışık. Sistemde alt alta 2 bölüm var. Geçen sene sınavına girmediğim dersleri bu sene almak zorundamıyım ? Ve şu an seçili olan derslerim 30 kredi tutuyor. Bunu mutlaka 45 krediye tamamlamak için ders seçmelimiyim? Seçmezsem bana ne gibi zararı olur seçersem ne gibi bir faydası olur ve 45 krediye tamamlamak için hangi dersleri seçersem benim için daha yararlı olur kısaca bilgilendirirseniz çok sevinirim.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Arkadaşlar merhaba. 1. sınıf Fotoğrafçılık ve Kameramanlık okuyorum. Geçen yıl hiçbir sınava girmedim. Şu an kayıt yenileme yapmak istiyorum ama kafam karışık. Sistemde alt alta 2 bölüm var. Geçen sene sınavına girmediğim dersleri bu sene almak zorundamıyım ? Ve şu an seçili olan derslerim 30 kredi tutuyor. Bunu mutlaka 45 krediye tamamlamak için ders seçmelimiyim? Seçmezsem bana ne gibi zararı olur seçersem ne gibi bir faydası olur ve 45 krediye tamamlamak için hangi dersleri seçersem benim için daha yararlı olur kısaca bilgilendirirseniz çok sevinirim.

45 krediye kadar seçme zorunlulugunuz yok...Ust donemden ders alırsanız zorlanabilirsiniz..Alltan 8 dersinizi var, bu donem onları vermeye calısın..
Eğer ust donemden 15 kredilik ders alabilirsiniz..Geri kalan 15 kredilik dersi (3.yarıyıl) 2013-2014 yılında almanız gerekmektedir...
Bolumunuz 2 yıllık oldugundan ust donemden ders almanıza gerek yok...4 yıllık bolumler ust donemden ders alırlarsa 1 yıl erken bitirme gibi avantajları var..

gonzai

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık
Çok teşekkür derim. O halde hiçbir ders almadan direk kaydımı yeniliyorum.

gonzai

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık
Aslında tedirginliğim şundan dı. hala da öyle gerçi. Ben sadece alttan aldıgım dersleri alsam yine. Hiç ders eklemesem baska. Bınıfı geçebilirmiyim ? Yani kredili sistem muhabbeti falan var ya. Kredim yetermi ?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Aslında tedirginliğim şundan dı. hala da öyle gerçi. Ben sadece alttan aldıgım dersleri alsam yine. Hiç ders eklemesem baska. Bınıfı geçebilirmiyim ? Yani kredili sistem muhabbeti falan var ya. Kredim yetermi ?
Kredisi yuksek olan derslerinizden yuksek not olmaya calısın, Genel Not Ortalaması'nı 2.00'nin uzerinde aldıgınız ve derslerden ff almazsanız gecersiniz..

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz