Trabzonlu Ağaoğlu seçimi kazanacak mı ?

pamuk

Yeni Üye
Türkiye Golf Federasyonu'nun 3'üncü Olağan Genel Kurulu ve 4'üncü Mali Genel Kurulu başladı.

Ankara Dedeman Otel'de gerçekleştirilen ve 101 delegenin 93'ünün katılımıyla başlayan genel kurulda, Orhan Yörükoğlu oybirliğiyle divan kurulu başkanlığına seçildi.

Mevcut başkan Ahmet Ağaoğlu ile Akif Serin'in başkanlık için yarıştığı genel kurulda, yönetim kurulu faaliyet ve denetleme raporları oybirliğiyle kabul edildi.

Daha sonra başkan adaylarının konuşmalarına geçildi. İki aday arasında yapılan kura çekimi sonucu, ilk konuşmayı mevcut başkan Ahmet Ağaoğlu yaptı.

Ahmet Ağaoğlu, 1996 yılında kurulan Türkiye Golf Federasyonu'nun dünyadaki en genç golf federasyonu olduğunu söyledi.

Federasyon başkanlığı görevini 2000 yılında Raif Bilir'den teslim aldıktan sonra yeni yönetim kurulu olarak birinci önceliği, golfün sadece zengin sporu olmadığını anlatmaya ayırdıklarını belirten Ağaoğlu, ''Her kesimden herkesin bu spora ulaşması amacımızdı. Hiçbir sporun altyapısız olmayacağı bilinciyle yaptığımız ilk çalışma da Türkiye Golf Federasyonu'nun altyapısını oluşturmaktı'' dedi.

Ağaoğlu, bu kapsamda altyapı çalışmalarına büyük önem verdiklerini ve bugüne kadar bunun sonuçlarını aldıklarını dile getirdi.

Türkiye'nin çeşitli illerinde golf organizasyonları gerçekleştirdiklerini anlatan Ağaoğlu, şunları söyledi: ''Geçenlerde bir gazetede çıkan haber beni çok üzdü. '12 ayı karlar altında olan Ağrı, Erzurum, Ardahan'da golf olur mu?' deniliyordu. Buralarda golf 8 senedir yapılıyor.

Sınıf farkı olmaksızın bu sporu ülkenin 4 yanına yaymaktı bizim amacımız. Bunun için de oldukça iyi çalışmalar yaptık. Diğer spor branşlarında bir hakem yurtdışında maç yönettiği zaman 'gururumuz' diye lanse edilir. 20'nin üzerinde golf hakemi var ama 2'si uluslararası platformda maç yönetiyor. Önemli karşılaşmalar yönettiler. Uluslararası hakemlerimiz gururlarımız oldu. Medyamız hiç bahsetmedi. Antalya'da gerçekleştirilen dünya kupasında tatsız bir olay, bir ülkenin rezilliği ve olimpiyatların önündeki engel olarak lanse edilmeye çalışıldı.

Dünya Golf Federasyonu başkanı, 10 Ekim'de Başbakanımıza, bakanımıza yazı gönderdi. Ne kadar başarılı bir müsabaka yaptığımızdan bahsetti. Biz gerçekleştirdiğimiz organizasyonla dünyanın dilinden düşmüyoruz. Dünyada 1,5-2 milyon insan Antalya'yı ve Türkiye'yi anlatıyor. Bunu parayla yaptıramazsınız.''

Ağaoğlu, seçimin Türk sporuna hayırlı olmasını dileyerek, delegelerin sağduyularıyla hareket edeceklerine inandığını söyledi.

AKİF SERİN NE DEDİ?

Diğer başkan adayı Akif Serin de yönetim kurulu listesindeki arkadaşlarıyla birlikte, ''Golfü nasıl tabana yayabiliriz'' düşüncesiyle yola çıktıklarını söyledi.

''Türkiye'de golf tabana yayılır mı?'' diye çok düşündüklerini, tartıştıklarını ve bunun çözümünü ürettiklerini belirten Serin, şunları kaydetti:

''Buna karşın 'Golf zengin sporudur. Tabana yayılmaz' diyen mevcut yönetimde yönetici var. 11 yıldır değişmeyen bir yönetim var. Artık değişimin zamanı geldi. Biz Türk golfüne katkı sağlamak için yola çıktık. Halkın golfle tanışma zamanı geldi. Golf, altyapı ile tabana yayılır. Çocukları bir yerden bir yere taşımakla golfü tabana yayamazsınız. İki yılda Ağrı, Erzurum, Ardahan, Ankara ve İstanbul'a 5 tesis yapacağız. Buralarda hocalarımız olacak ve herkes orada bu golfü oynayabilecek.''

Serin, Antalya'da gerçekleştirilen dünya kupası organizasyonunda başkan Ahmet Ağaoğlu'nun yaptığı hareketin organizasyondan daha fazla konuşulduğunu vurguladı.

''Biz ne kadar saha yaparsak o kadar golfçü olur'' diyen Serin, bunun için yönetim kuruluyla birlikte göreve hazır olduklarını belirtti.

Konuşmaların ardından genel kurulda seçimlere geçildi

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara