Sizce Hata mıdır ve Düzeltilebilir mi ????

neocebos

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Ben gaz ve tesisat ön lisans bölümünde okuyorum. Ayrıca aöf ikinci üniversite programından İşletme bölümüne kayıt oldum. Fakat örgün üniversite bittikten sonra dikey geçiş hakkı ile 3. sınıftan fark dersleri alarak başlayabilme hakkımız varmış. Sorularım şunlar;
1. Fark dersler nelerdir.
2. Ben şimdi aöf den kaydımı sildirsem 2 yıl sonra dikey geçiş hakkı ile aynı bölümü tercih edebilirmiyim.
3. Diyelim ki ettim. DGS sınavı şart değilmiş. DGS sınavına girerek aynı zamanda hakkım olan makine mühendisliğini tercih edebilirmiyim.
4. Açıköğretim e-Öğrenme Portalı sitesine bir türlü giriş yapamıyor kayıt olamıyorum. ''TC. kimlik numarası bulunamadı'' diyor ama otomasyon sistemine giriş yapabiliyorum orada her şey normal.

Sizce nasıl bir yol izlemek daha mantıklı. Ayrıca sistem çok karışık kimse bana ön lisansı bitirip işletme okuyabilirsin de demedi. KAYIT İÇİN ÇEKTİĞİM ÇİLEDE CABASI :(

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Ben gaz ve tesisat ön lisans bölümünde okuyorum. Ayrıca aöf ikinci üniversite programından İşletme bölümüne kayıt oldum. Fakat örgün üniversite bittikten sonra dikey geçiş hakkı ile 3. sınıftan fark dersleri alarak başlayabilme hakkımız varmış. Sorularım şunlar;
1. Fark dersler nelerdir.
2. Ben şimdi aöf den kaydımı sildirsem 2 yıl sonra dikey geçiş hakkı ile aynı bölümü tercih edebilirmiyim.
3. Diyelim ki ettim. DGS sınavı şart değilmiş. DGS sınavına girerek aynı zamanda hakkım olan makine mühendisliğini tercih edebilirmiyim.
4. Açıköğretim e-Öğrenme Portalı sitesine bir türlü giriş yapamıyor kayıt olamıyorum. ''TC. kimlik numarası bulunamadı'' diyor ama otomasyon sistemine giriş yapabiliyorum orada her şey normal.

Sizce nasıl bir yol izlemek daha mantıklı. Ayrıca sistem çok karışık kimse bana ön lisansı bitirip işletme okuyabilirsin de demedi. KAYIT İÇİN ÇEKTİĞİM ÇİLEDE CABASI :(
Sanırım GAZ VE TESİSATI TEKNOLOJİSİ bölümünde yada DOĞALGAZ VE TESİSATI TEKNOLOJİSİ bölümünden birinde okuyorsunuz.

Fark dersleri aşağıdaki gibidir,
1.Dönem
Genel Muhasebe 1
GENEL MUHASEBE I
İKTİSADA GİRİŞ I
HUKUKUN TEMEL KAVRAMLARI

2.Dönem
GENEL MUHASEBE II
İKTİSADA GİRİŞ II
BORÇLAR HUKUKU

Evet 2 yıl sonra örgünden mezun olduğunuzda Dikey Geçiş ile işletme 3.sınıfa kayıt olabilirsiniz.

Teorik olarak ikisinide okuyabilirsiniz. Ama reelde karşılaşmadım.

16 Kasımdan sonra giriş yapabileceksiniz. Yeni kayıtlı öğrencileri aktif etmediler henüz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz