Yeni Sistem Yardım

bilecikli

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar öncelikle merhaba herkese iyi forumlar diliyorum.
İşletme okumaktayım.
Öncelikle şöyle söyliyim.2.sınıftan 4 dersten bütünleme sınavına eylülde girmiştim ve 4 dersten sadece 1 dersi verebilmişim.Yani 2.sınıftan 3 dersim var.

Kredili sistemde sisteme girdiğimde kaydımı yeniletmeden önce aöf bürosuna sorduğumda 3.sınıfa geçmiş olduğumu söyledi.3.Sınıftan bana 4 ders atamışlar ve 2.sınıftanda 3 ders vermişler.

Tabi ben 3.sınıftan atanmayan 3 dersten ikisini ekle-sil işleminden ekleme yaparak toplamda 9 ders almış oldum.

Sistemde Görünen Aldığım Dersler : (2012-2013 Güz Dönemi)

+ Mikro İktisat (2.Sınıftan) Eski ismi İktisat Teorisi
+ Uluslararası İşletmecilik
+ Üretim Yönetimi
+ İngilizce 1
+ Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi 1 (2.Sınıftan)
+ Finansal Yönetim 1
+ Dönem Sonu İşlemleri (2.Sınıftan) Eski ismi Muhasebe uygulamaları
+ Pazarlama Yönetimi
+ Yönetimde Güncel Yaklaşımlar

1.Sorum :
Arkadaşlar şimdi ben güz dönemi ara sınavdan her derste yarı ünitelerden sorumlu olarak mı çalışıcam dersleri ? Yani 8 üniteden 4 ünitesinden mi ara sınava giricem ve güz dönemi dönem sonu sınavındanda tüm ünitelerden mi sınava giricem ?

2.Sorum :
Bahar döneminde yine ara ve final olarak 2 sınavdan gireceğim ve aynı derslerden mi bahar döneminde sınava giricem yoksa tekrardan yeni dersler mi ekleme silme yapmam gerekiyor yani farklı dersmi görücem yada aynı dersin 2.kitabından mı girmiş oluyoruz.?

3.Sorum :
3.Sınıftan tek dersi eklemedim o ders Maliyet Muhasebesi diye bir ders.Acaba bu dersi bir sonraki seneye bırakmam eksi artısı nedir ?

4.Sorum :
Sınav soruları ve yapısı değişti mi sizce acaba? Yani derslerin üniteleri kısalmış görünüyor eski çıkmış sorular yeni kredili sistemdeki derslerle eşdeğer midir ?

5.ve son sorum :
Arkadaşlar sistemde yarıyıllar var bu yarı yıl olayından kasıt nedir ve kaynak olarak okulun verdiği kitaplar yeterli mi test vs. çıkmış sorular gibi?
Linkteki gibi :
Dersler

Yani arkadaşlar kısacası bu sistemin işleyişi hakkında sorularımı bilgili bi arkadaş bilgilendirme yaparsa çok memnun olurum.

İyi çalışmalar...

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Arkadaşlar öncelikle merhaba herkese iyi forumlar diliyorum.
İşletme okumaktayım.
Öncelikle şöyle söyliyim.2.sınıftan 4 dersten bütünleme sınavına eylülde girmiştim ve 4 dersten sadece 1 dersi verebilmişim.Yani 2.sınıftan 3 dersim var.

Kredili sistemde sisteme girdiğimde kaydımı yeniletmeden önce aöf bürosuna sorduğumda 3.sınıfa geçmiş olduğumu söyledi.3.Sınıftan bana 4 ders atamışlar ve 2.sınıftanda 3 ders vermişler.

Tabi ben 3.sınıftan atanmayan 3 dersten ikisini ekle-sil işleminden ekleme yaparak toplamda 9 ders almış oldum.

Sistemde Görünen Aldığım Dersler : (2012-2013 Güz Dönemi)

+ Mikro İktisat (2.Sınıftan) Eski ismi İktisat Teorisi
+ Uluslararası İşletmecilik
+ Üretim Yönetimi
+ İngilizce 1
+ Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi 1 (2.Sınıftan)
+ Finansal Yönetim 1
+ Dönem Sonu İşlemleri (2.Sınıftan) Eski ismi Muhasebe uygulamaları
+ Pazarlama Yönetimi
+ Yönetimde Güncel Yaklaşımlar

1.Sorum :
Arkadaşlar şimdi ben güz dönemi ara sınavdan her derste yarı ünitelerden sorumlu olarak mı çalışıcam dersleri ? Yani 8 üniteden 4 ünitesinden mi ara sınava giricem ve güz dönemi dönem sonu sınavındanda tüm ünitelerden mi sınava giricem ?

2.Sorum :
Bahar döneminde yine ara ve final olarak 2 sınavdan gireceğim ve aynı derslerden mi bahar döneminde sınava giricem yoksa tekrardan yeni dersler mi ekleme silme yapmam gerekiyor yani farklı dersmi görücem yada aynı dersin 2.kitabından mı girmiş oluyoruz.?

3.Sorum :
3.Sınıftan tek dersi eklemedim o ders Maliyet Muhasebesi diye bir ders.Acaba bu dersi bir sonraki seneye bırakmam eksi artısı nedir ?

4.Sorum :
Sınav soruları ve yapısı değişti mi sizce acaba? Yani derslerin üniteleri kısalmış görünüyor eski çıkmış sorular yeni kredili sistemdeki derslerle eşdeğer midir ?

5.ve son sorum :
Arkadaşlar sistemde yarıyıllar var bu yarı yıl olayından kasıt nedir ve kaynak olarak okulun verdiği kitaplar yeterli mi test vs. çıkmış sorular gibi?
Linkteki gibi :
Dersler

Yani arkadaşlar kısacası bu sistemin işleyişi hakkında sorularımı bilgili bi arkadaş bilgilendirme yaparsa çok memnun olurum.

İyi çalışmalar...
1) Genel olarak güz dönemi ara sınavında kitaplarınızın yarısından, guz dönemi dönem sonu sınavında ise tamamından sorumlusunuz.. http://www.aofdestek.net/aof.isletme.bolumu/58500-aof.acikogretim.isletme.bolumu.ders.listesi.html linkinden ara ve donem sonu sınavında sorumlu oldugunuz ünite sayısıları mevcuttur..
2) Güz dönemi kitapları ile bahar dönemi dersleri farklıdır..Bahar döneminde ders/ekle sil işlemi yaparak bahar dönemi derslerinizi alıcaksınız. Biribirinin devamı olan dersler var ise Örn : Finansal Yönetim 1, bu dersi guz döneminde alıcaksınız...Finansal Yönetim II , bu dersi bahar döneminde alıcaksınız...Bahar döneminde size verilen kitaplardan 1 ara ve 1 dönem sonu olmak üzere 2 sınava gireceksiniz..
3) Eklemediğiniz Maliyet Muhasebesi dersini 2013-2014 yılı guz döneminde 7.dönem dersleri ile birlikte alıcaksınız... 2.sınıf dersleriniz bu dönem vermeye calısın, veremezseniz 2013-2014 eğitim yılında 4.sınıf dersleri alamazsınız..
4) Geçmiş yılların soruları 1 yılı kapsamaktadır.Halbuki bu yıl dersler ikiye bölündü.Eğer soruları tek tek hangi ünitelerin diye ayırıp çalışacaksanız o şekilde çalışın.Yok uğraşamam diyorsanız sorulara çalışmayın...Bazı acıköğretim kurslarının sadece soru bankaları mevcut...Soru bankalarından faydalanabilirsiniz diye düşünüyorum...
5) Kredili sistem guz ve bahar dönemi olmak üzere ıki dönemden oluşur.. Bu dönemler yarıyıl olarak ifade edilir... Guz dönemi :1,3,5,7. dönemlerdir.. (yarıyıllardır...) Bahar dönemi ise : 2,4,6,8. dönemlerdir..(Yarıyıllardır..)

bilecikli

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Öncelikle çok teşekkürler tremendous.
Anladığım kadarıyla güz dönemindeki derslerden sonra bahar döneminde yeni dersler alıcam.Peki güz dönemindeki dersleri veremezsem ne olucak ? Yani 5.yarıyıldan ders aldım ve 6.yarıyıldan yeni dersler kayıt yapıcam ama güz dönemindeki dersler ile bahar dönemindeki dersler farklı sizin söyleyişinize göre.Yani güz dönemindeki dersi veremezsem durum ne oluyor ?

Yeni sistemde inkilap örneğin 2 ye bölünmüş bahar döneminde inkilap tarihi II dersini alıcam sanırım.Peki sizin önerebileceğiniz bir kaynak varmıdır dersler için yoksa okulun verdiği kaynaklar yeterlimidir ?
buradaki kaynak mesela : Murat Eğitim Kurumları

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Öncelikle çok teşekkürler tremendous.
Anladığım kadarıyla güz dönemindeki derslerden sonra bahar döneminde yeni dersler alıcam.Peki güz dönemindeki dersleri veremezsem ne olucak ? Yani 5.yarıyıldan ders aldım ve 6.yarıyıldan yeni dersler kayıt yapıcam ama güz dönemindeki dersler ile bahar dönemindeki dersler farklı sizin söyleyişinize göre.Yani güz dönemindeki dersi veremezsem durum ne oluyor ?

Yeni sistemde inkilap örneğin 2 ye bölünmüş bahar döneminde inkilap tarihi II dersini alıcam sanırım.Peki sizin önerebileceğiniz bir kaynak varmıdır dersler için yoksa okulun verdiği kaynaklar yeterlimidir ?
buradaki kaynak mesela : Murat Eğitim Kurumları
Güz dönemi dersinizi veremezeniz seneye güz döneminde alırsınız...Genel Not Ortalamanızı 2.00'nin üzerinde tutun ve ff almamaya calısın...FF aldıgınız dersler olursa bir sonraki yılın 2013-2014 guz donemınde o dersi alıcaksınız..Yardımcı kaynaklar yasaklandı maalesef...Murat Acıköğretim'in yardımcı kaynagı da yok..Sadece soru bankaları mevcut...Kendi kitabınızdan calışmanızı öneririm...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz