İktisat Vergi Hukuku Ünite 4 Yanlış Cevap Anahtarı?

moralkaan

Yeni Üye
Bölüm:
İktisat
Merhaba,

İktisat 4. sınıf öğrencisiyim ve kaldığım ders vergi hukuku. Bugün 4. üniteyi çalıştım ve sonundaki teste çözerken bazı cevapların yanlış olduğunu gördüm. Örneğin;

7. soruda hangisi tahsil zaman aşımı süresini durduran nedenlerden biridir demiş ama şıklardaki ödeme, haciz uygulaması, ödeme emri tebliğ ve mal bildirimi durduran nedendir. Bu yüzden soruda herhalde değildir demek istemişler çünkü vergi yükümlüsünün hileli iflası durduran neden değildir.

9. soruda ise doğal afetler nedeniyle vergi borcunun terkin edilmesini isteyen yükümlünün terkin başvurusunu ne zaman içinde yapması gerektiğini soruyor. Benim bildiğim ve kitabın 75. sayfasının başında yazan süre 6 ay. Cevap ise tahsil zamanaşımı süresi içinde?

Ben mi yanlış biliyorum yoksa hakikatten cevaplar mı hatalı??

Son olarak soru hatalı mı bilmiyorum ama mantığını konuya bakmama rağmen çözemedim:

2.000 TL gelir vergisi borcu ve 500 TL gecikme zammı olan yükümü 1.000 TL ödeme yapmış. Sorduğu soru ne kadar borcu kalır. Cevabı ise: 1.200 TL gelir vergisi borcu ve 300 TL gecikme zammı? Bunu birisi açıklayabilirse sevinirim.

Saygılar.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara