Aöf İktisada Giriş 1 2013 Güz Dönemi Ara Sınav Soruları

A

aynısefa

Misafir
Ben bu soruda tereddut ettim ve D sıkkını isaretledim. Yanlismi mantik yuruttum acaba?
Soru: Bay N çok susadığı için 5 litrelik su satın
almış ve içmeye başlamıştır. N'nin her bir litreden sağladığı marjinal fayda
sırasıyla;
1- 16
2- 14
3- 8
4- 2
5- (-6) dır.

A) N, ilk 3 litreyi içtiğinde faydası maksimuma ulaşmış olur.
B) N için sabit marjinal fayda durumu geçerlidir.
C) N, maksimum fayda için suyun tamamını içmelidir.
D) N, suyun yarısını içerse 34 birim fayda sağlar.
E) N, suyun tamamını içerse 34 birim fayda sağlar.
------------

Bu soruda suyun yarısı icildiginde yine 34 (16+14+4) birim fayda sağlanmış olmaz mı? bende aynı mantıkla aynı cvp verdim ama yanlışmış sebebini anlamadım bilen varsa yazabilir mi?

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Marjinal analiz

Bir bardak suyun marjinal maliyeti 8 ise yarım bardağın marjinal maliyeti 4 tür diyemiyoruz çünkü azalan marjinal fayda yasası geçerli yani ilk bardağın ilk yarımının sağladığı marjinal fayda ikinci yarımın sağladığı marjinal faydadan büyük olmak zorunda eşit olamaz bu yüzde 34 olmaz belki 34,1 olur :)

A

aynısefa

Misafir
Bir bardak suyun marjinal maliyeti 8 ise yarım bardağın marjinal maliyeti 4 tür diyemiyoruz çünkü azalan marjinal fayda yasası geçerli yani ilk bardağın ilk yarımının sağladığı marjinal fayda ikinci yarımın sağladığı marjinal faydadan büyük olmak zorunda eşit olamaz bu yüzde 34 olmaz belki 34,1 olur teşekkürler

fatihtas

Yeni Üye
Bölüm:
Uluslararası İlişkiler
Arkadaşlar attığım mail e cevap geldi. Cevap anahtarını düzeltmişler. işte gelen mail.

Sayın Öğrencimiz,

2012-2013 öğretim yılı güz döneminde okutulan “İKT103U - İktisada Giriş-I” dersinin ara sınavına ait Anasayfa - Açıköğretim e-Öğrenme Portalı adresinde yayınlanan cevap anahtarında meydana gelen hata düzeltilmiştir.

Düzeltilmiş cevap anahtarını Anasayfa - Açıköğretim e-Öğrenme Portalı adresinden yeniden inceleyebilirsiniz.

Bilgilerinize rica eder, başarılar dileriz.

ANADOLU ÜNİVERİSTESİ

Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye