kredili sistem ve sınavlar hk. (Yardım lütfen)

ayike

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba Arkadaşlar,
2 yıl Bilg. Prog. bölümünü bitirip Aof İşletme okumaya karar verdim. 2010 da Hazırlık vardı sınavlara giremeyince 4 dersten de kaldım.
Hazırlık kalkınca 3. sınıfı geçirmişler hazırlık ve 3. sınıf dersleriyle birlikte 10 ders aldım. Çok yoğun çalıştığımdan derslere vakit ayıramadım 4 dersten geçebildim.
Kısacası kredili sistem hakkında hiçbir bilgi yok. Kafama göre ders geçimi yaptım (aşağıda listeledim) toplam 28 kredi onlarda kaldığım dersler.
  • Genel Muhasebe 1
  • İktisada Giriş
  • Türk Vergi Sistemi
  • Finansal Yönetim 1
  • Maliyet Muhasebesi
  • Hukukun Temel Kavramları
Açıkcası pek umursamadım askerlik uzadığı için ama şimdi bu dersleri vermek zorundayım yoksa daha fazla uzamayacak atılacağım :)
Fazla uzatmadan sorularımı sorayım.
  1. Kredili sistem nedir? Yukarda listelediğim derslerden kaç defa sınava gireceğim?
  2. Eski ders notlarıma çalışsam olur mu? Yani önceki yıllarda çıkmış sorulara
  3. Ocakta yani hafta sonu sınav var (güz dönemi) şubatta da varmış sms geldi (bahar dönemi) anlamadığım şubattaki final mi oluyor?
  4. Kredili sistem bize ne kolaylık sağlayacak yoksa daha mı kötü oldu?
Şimdiden teşekkürler..

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Merhaba Arkadaşlar,
2 yıl Bilg. Prog. bölümünü bitirip Aof İşletme okumaya karar verdim. 2010 da Hazırlık vardı sınavlara giremeyince 4 dersten de kaldım.
Hazırlık kalkınca 3. sınıfı geçirmişler hazırlık ve 3. sınıf dersleriyle birlikte 10 ders aldım. Çok yoğun çalıştığımdan derslere vakit ayıramadım 4 dersten geçebildim.
Kısacası kredili sistem hakkında hiçbir bilgi yok. Kafama göre ders geçimi yaptım (aşağıda listeledim) toplam 28 kredi onlarda kaldığım dersler.
  • Genel Muhasebe 1
  • İktisada Giriş
  • Türk Vergi Sistemi
  • Finansal Yönetim 1
  • Maliyet Muhasebesi
  • Hukukun Temel Kavramları
Açıkcası pek umursamadım askerlik uzadığı için ama şimdi bu dersleri vermek zorundayım yoksa daha fazla uzamayacak atılacağım :)
Fazla uzatmadan sorularımı sorayım.
  1. Kredili sistem nedir? Yukarda listelediğim derslerden kaç defa sınava gireceğim?
  2. Eski ders notlarıma çalışsam olur mu? Yani önceki yıllarda çıkmış sorulara
  3. Ocakta yani hafta sonu sınav var (güz dönemi) şubatta da varmış sms geldi (bahar dönemi) anlamadığım şubattaki final mi oluyor?
  4. Kredili sistem bize ne kolaylık sağlayacak yoksa daha mı kötü oldu?
Şimdiden teşekkürler..
1)Kredili sistem guz ve bahar donemınden oluşan bir sistemdir.. Yukarıda listelediğiniz derslerden 1 ara sınav (Ocak) , 1 donem sonu (Şubat) olmak uzere 2 sınava gireceksiniz
2) Kredili sistemde kitaplar değişti...Eski notlarınızına ve cıkmıs sorulara calışmanızı onermıyorum...Kitaptan calışmanızı oneririm...
3) Ocaktaki sınav guz donemi ara sınavdır...Şubatta girecegınız sınav ise guz donemi donem sonu sınavıdır....Bahar donemınde farklı dersler alıcak ve 1 ara sınav (Mayıs), 1 donem sonu (Haziran) olmak uzere 2 sınava gireceksiniz...
4) Kredili sistem bence iyi oldu...Eğitim kalitesi artmış oldu...

ayike

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
@tremendous

Vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkürler.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara