Aöf İşletmelerde Sosyal Sorumluluk ve Etik 2013 Güz Dönemi Ara Sınav Soruları

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Aöf İşletmelerde Sosyal Sorumluluk ve Etik 2013 Güz Dönemi Ara sınav soruları ve cevaplarını sınavlardan sonra burada paylaşacağız arkadaşlar.

Sizde sınavdan sonra aklınızda kalan soru ve cevapları forumumuza eklemeyi ihmal etmeyin.

Aöf 2013 Güz Dönemi Ara Sınavında Hepinize Başarılar Dileriz...

marfatih

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
İş ahlakının işletmeler açısından öneminin artması konusunda aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
Çok uluslu işletmelerin farklı kültürlerden insanların çalıştırması sebebiyle faaliyetlerine kısıtlama getirilmesi gerekliliği

İş ahlakının tarihsel gelişimi göz önüne alındıgında aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
Faiz yasağı her üç semavi dinde de vardı ancak,hristiyanlıkta bu yasağın kalkması Katolik mezhebi sebebiyle olmuştur

İş ahlakı ile ilgili araştırmalar ilk olarak hangi dönemde başladı?
1900-1920 arası

İyi iradeyi ''ödevi yerine getirmeye'yle bağlayan yaklaşım aşağıdakilerden hangisidir?
Kant yaklaşımı

''İşletmelerin vicdanı yoktur'' görüşü hangi bilim adamına aittir?
Adam SMİTH

marfatih

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Okula gitmesi zor olan çocukların masraflarının işletme tarafından karşılanması
Gönüllü Sorumluluk

Aşağıdakilerden hangisi normatif olmayan ahlak teorileri arasında yer alır?
Meta Etik

En son sayıdaki insan için en fazla mutluluk'
Bentham

C

cenkim

Misafir
sorular zordu

uluslararası işletmecilik hariç diğer ikisi gerçekten zordu.. yeni sistemin ilk mağdurları ve deneme tahtaları olduk, bizden sonrakiler rahat etsin :)

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
yanlış mı hatırlıyorum.

iş ahlakıyla ilgili araştırmalar 1920-1950 diye biliyorum.

İş ahlakının işletmeler açısından öneminin artması konusunda aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
Çok uluslu işletmelerin farklı kültürlerden insanların çalıştırması sebebiyle faaliyetlerine kısıtlama getirilmesi gerekliliği

İş ahlakının tarihsel gelişimi göz önüne alındıgında aşağıdakilerden hangisi söylenemez?
Faiz yasağı her üç semavi dinde de vardı ancak,hristiyanlıkta bu yasağın kalkması Katolik mezhebi sebebiyle olmuştur

İş ahlakı ile ilgili araştırmalar ilk olarak hangi dönemde başladı?
1900-1920 arası

İyi iradeyi ''ödevi yerine getirmeye'yle bağlayan yaklaşım aşağıdakilerden hangisidir?
Kant yaklaşımı

''İşletmelerin vicdanı yoktur'' görüşü hangi bilim adamına aittir?
Adam SMİTH

ozenccam

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
iş ahlakıyla ilgili ilk araştırmalar 1900 - 1920 dir. Adı bile Ahlakı Arayan İş Dünyasıdır 1900 1920 döneminin

ozenccam

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Gelirse yazıcamda okadar soru yaptım hepsi silindi hafızamdan okadar çok soruya çalıştımki =) ama gelirse yazarm

muhabbet23

Yeni Üye
Doğru sölüyor... Okdar soru çalıştıkkı artık hagısının hangısının cevabı oldugunu bıle bılmıyorum hatta şıkları gorerek cvp bıle aklıma gelıyorsu soruyu bıle okumaya gerek yoktu:)

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Arkadad ole cok soru vardiki sinavda hepsi birbirine karisti bu kadar xok kuram ve bunu savunan adam olunca boyle oluyor uluslar arasi isletmecilikyen 80 90 civari alcam ama bu dersten tam tersi 3yada 5 soru dogru yaptim herhalde zaten cevap siklarini kagida yazdim bundan sonra beklemicem ole sinavin aciklanmasini iki ders vardi zaten simdi ikisinide cevaplarini not ettim sorulsr aciklandigi gibi kac aldihim belli olur. Sorulardan aklimdw kalan
Polisentrizm ve geosentrizimi sordular suan aklima onlar geldi

C

cenkli

Misafir
ilginç.

Beni kitabın şu kısmı yanıltmış olabilir. ama buna göre de doğru cevap oluyor birşey anlamadım bu işten.
"1920-1950 professonellik ve iş ahlakı: iş ve meslek ahlakı ilkelerinin belirlenmesi...... " diye gidiyor..

iş ahlakıyla ilgili ilk araştırmalar 1900 - 1920 dir. Adı bile Ahlakı Arayan İş Dünyasıdır 1900 1920 döneminin

sd7740

Yeni Üye
.stratejik yönetim ve işletmelerde sosyal sorumluluk ve etik dersi sorularını ters çevirip sormuşlar...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara