Askerlik ve Yurtdışına Yerleşim Hakkında

Rodin

Yeni Üye
Merhaba, benim aöf ve askerlik hakkında bir kaç sorum olacak. Net bir bilgiye sahip değilim. o yüzden sizlerin bana bu konuda yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum..

2 yıllık meslek yüksek okulu mezunuyum aöf işletme 3. sınıfa geçiş yapmıştım ve şu an 4. sınıfı okumaktayım.
Yeni çıkan kanuna göre 29 yaşına kadar hangi dersten kaç defa kalırsam kalayım, o dersi verene kadar askerliğim uzar mı ?
Bu süre zarfında tecilim devam ederken, aile birleşimi için evlilik yaparak yurtdışına yerleştiğimde, bu tecili bozup, yurtdışında oturum izni aldığımda tekrardan tecil edecek miyim?
Hem okul hem de yurtdışında yaşayacağım için iki defa tecil mi etmiş oluyorum? Yani herhangi bir uyuşmazlık söz konusu olur mu? Çünkü iki taraftan da tecil etmiş olacağım.

Bilginize ihtiyacım var arkadaşlar...

Edit: Konuyu yanlış yere açmışım herhalde kusura bakmayın dikkat edemedim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba, benim aöf ve askerlik hakkında bir kaç sorum olacak. Net bir bilgiye sahip değilim. o yüzden sizlerin bana bu konuda yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum..

2 yıllık meslek yüksek okulu mezunuyum aöf işletme 3. sınıfa geçiş yapmıştım ve şu an 4. sınıfı okumaktayım.
Yeni çıkan kanuna göre 29 yaşına kadar hangi dersten kaç defa kalırsam kalayım, o dersi verene kadar askerliğim uzar mı ?
Bu süre zarfında tecilim devam ederken, aile birleşimi için evlilik yaparak yurtdışına yerleştiğimde, bu tecili bozup, yurtdışında oturum izni aldığımda tekrardan tecil edecek miyim?
Hem okul hem de yurtdışında yaşayacağım için iki defa tecil mi etmiş oluyorum? Yani herhangi bir uyuşmazlık söz konusu olur mu? Çünkü iki taraftan da tecil etmiş olacağım.

Bilginize ihtiyacım var arkadaşlar...

Edit: Konuyu yanlış yere açmışım herhalde kusura bakmayın dikkat edemedim.

Yardımcı olmaya çalışayım....

Güz döneminden bir dersi bırak ve 28 yaşına kadar kal. Ondan sonra o dersi ver mezun ol, sonra git askerlik şubesine diplomanla birlikte ve askerliği iki yıl daha tecil ettir. 31 yaşında kısa dönem olarak askere gidersin bu şekilde.

Yurt dışı hususlarını bilemiyorum maalesef.

Bence yurtdışında yaşadığını belirterek tecilini güncelle böylelikle yurtdışında yaşayanlara suunlan bedelli hakkından faydalanabilirsin.

Rodin

Yeni Üye
Cevap için teşekkür ederim. Peki sınavlara hiç girmesem sadece harç ücretlerini ödesem kaydım silinir mi okuldan?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Cevap için teşekkür ederim. Peki sınavlara hiç girmesem sadece harç ücretlerini ödesem kaydım silinir mi okuldan?
Harç ücretini yatırdıgınız sürece, kaydınız silinmez...Harç ücretini yatırarak kaydınızı yenilemiş oluyorsunuz..

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz