Kredili Sistem 2013-2014 Güz Dönemi - Bahar Dönemi, Sınıf Geçme, Ders Geçme Üzerine,

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kredili Sistem 2013-2014 Güz Dönemi - Bahar Dönemi, Sınıf Geçme, Ders Geçme Üzerine;

- Güz Dönemi Ara sınavları 14-15 Aralık 2013'te, Dönem sonu sınavları 25-26 Ocak 2014'te Yapılacaktır. Final Sınavlarında Kitaptaki Ünitelerin Tamamından Sorumlusunuz.

- Ders Geçme Notu = (Ara Sınav Notu *0.3) + (Final Notu *0.7) ( işlemi yaparken önce parantez içindeki çarpımlar yapılır, sonra toplanır ) Şeklinde bulunur.

- Dönem içlerinde kaldığınız dersleri hangi dönemde kaldıysanız seneye aynı dönemde alabiliyorsunuz.

- Bir dönemde en fazla 45 kredilik ders alabilirsiniz. Okul size 30 krediye kadar ders ataması yapmaktadır. Siz alttan kalan veya üstten alacağınız derslerle bunu 45 krediye tamamlayabilirsiniz.

- 2 dersten kalan sınıf geçemez diye bir kural bulunmamaktadır. 5 dersten kalsanız bile bir üst sınıfın derslerini krediniz yettiğince alabilirsiniz. Diyelimki bu dönem 6 dersiniz var ve 5 tanesinden kaldınız, seneye bu 5 dersin yanında krediniz yettiğince üst sınıfın dersini alma hakkınız olacak. Diyelim ki kaldığınız 5 dersin kredi toplamı 25 olsun, 20 kredilikte üst sınıftan ders alma hakkın olur böylece. Toplamda en fazla 45 kredilik ders alabilirsin. Yanlız bir kural var 1.sınıftan kaldığınız bir ders olursa, ondan geçene kadar 3.sınıftan ders alamazsınız. 2.sınıftan kaldığınız bir ders olursa, ondan geçene kadar 4.sınıftan ders alamazsınız.

- Dönemlik-Kredili sistemde 1 Eğitim yılında iki ayrı dönemde eğitim verilmekte. ( İki dönemde tek sınıfa aittir) Güz Dönemi ( Şu An ki Dönem ) ile Bahar Dönemi ( Mart ayında harç ücreti yatırıp kayıt yenileyip, Mayıs ve Haziranda sınavlarını olacağımız dönem )

- Bu iki dönemde farklı ders kitapları alacaksınız. Okul size her dönem 5 veya 6 ders ataması yapmaktadır. Güz ve Bahar dönemleri derslerinin bazıları birbirinin devamı şeklindedir ( örn. Matematik 1 , Matematik 2 gibi ).

- Güz Döneminde 25-26 Ocak'taki sınavla beraber bu dönemin kitaplarının işi bitiyor. Martta ayı içinde harç ücretini bankaya yatırıp kayıt yeniletip bürodan yeni kitaplar alıp onlara çalışmaya başlayacaksınız.... Bahar dönemi sınavları Nisan ve Haziran ayında yapılacaktır.

- 14-15 Aralık 2013 ve 25 - 26 Ocak 2014 'te ki sınavların sonucunda güz dönemi derslerinden FF aldıklarınızda kesin kaldınız. Ama CD,DCveya DD aldığınız dersleri kurtarabilirsiniz. Bahar döneminde derslerinize sıkı çalışın ve Genel Not Ortalamanızı 2.0'ın üzerinde getirin. Böylece güz dönemindeki derslerden de bahar dönemi derslerinden de CD,DC veya DD aldıklarınız varsa onlardan da geçersiniz.

- Dönem sonlarında FF getirdiğiniz derslerden her halukarda kalırsınız arkadaşlar.

Konu sorularınız çerçevesinde yenilenecektir....

Açıköğretim Facebook sayfamıza katılmak için buraya tıklayın.
https://www.facebook.com/acikogretim.aof/
Aöf Grubumuza katılmak için buraya tıklayın.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
2012-2013 Güz dönemi finallerinin 2. oturumuna katılamayacağım. Bütünleme olacak mı, olacaksa ne zaman olacak?

merakliuser

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Merhabalar.Tam olarak anlayamadığım bir konuyla ilgili size danışmak istedim örnekle anlatıcak olursak ; Güz dönemi not ortalamamın 1,65 olduğunu farzedelim alttan kalan matematik ortalamam ise 33 olsun yani koşullu geçer şimdi bu duruma göre ben bahar dönemindeki not ortalamasını 3.00 getirirsem güz döneminden ortalamayı tutturamadğıma rağmen o dersi verebilirmiyim ? yoksa birdaha güz döneminemi atıcak dersi ?Yani kısacası bahar dönemi ortalaması güz dönemi ortalamasını yükseltirmi? beni bilgilendirirseniz çok mutu olurum teşekkürler.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Şimdi ders geçmede önemli olan Dönem Not Ortalaması Değil, Genel Not Ortalaması'dır, Genel Not Ortalamanız 2.0'ın üzerinde olduğu müddetçe koşullu geçer CD,DC,DD aldığınız derleri geçersiniz. Güz dönemi sonunda genel not ortalamanız 1.65 olursa ve bahar dönemi sonunda Genel Not Ortalamanız 2.0'ın üzerine çıkarsa o derslerden geçersiniz.

fewzi

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhabalar.Tam olarak anlayamadığım bir konuyla ilgili size danışmak istedim örnekle anlatıcak olursak ; Güz dönemi not ortalamamın 1,65 olduğunu farzedelim alttan kalan matematik ortalamam ise 33 olsun yani koşullu geçer şimdi bu duruma göre ben bahar dönemindeki not ortalamasını 3.00 getirirsem güz döneminden ortalamayı tutturamadğıma rağmen o dersi verebilirmiyim ? yoksa birdaha güz döneminemi atıcak dersi ?Yani kısacası bahar dönemi ortalaması güz dönemi ortalamasını yükseltirmi? beni bilgilendirirseniz çok mutu olurum teşekkürler.
güzile bahar dönemi tamamemn birbirlerinden ayrı durumlardır ikisin ortalaması birbirini etkilemez koşullu geçer olayıda eğer ortalamnız 2 ve üstü ise geçerlidir

oceans166

Yeni Üye
Arkadaslar yeni yeni biseyler ogreniyorum kusura bakmayın.. ben 3 tane sınavına firmedigim ff olan dersim vardı okul uzasın die.. 4.sınıf bitti.. genel not ortalamam 65-70 arası falan.. bunların güz doneminde ortalamasını ff uzerine cıkarsam mezun mu oluyorum? güz dönemi ara sınavınıda kacırdım..:/ haftaya mezunum eger boyleyse sistem.. cevaplarsanız sevinirim.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Arkadaşlar anlamadığım nokta mesela ilk dönem 2 koşullu geçer ortalamamızda 1.80 olsun Ancak 2. dönem ortalama 2.20ye yükselttik 1. dönemki koşullu geçerleri geçer miyiz yoksa seneye mi almak zorunda oluruz? Çünkü buna benzer bir açıklaması vardı üniversitenin. Pek uzun değil ancak karmaşıktı.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
2,35 alman yeterli genel not ortalaman 2.00 olur ve ff hariç tüm derslerden geeçersin

spiel

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Şuan ortamalarda iki tane FF var. Sanırsam o iki dersi seneye tekrar edecem.
Onun dışındaki derslerde ise iki tane DD var düşük olarak. Onlarda genel not ortalamam 2'nin üstü ise(ki sanırsam öyle) koşullu geçecem ve bu dönem genel not ortalamam 2'den düşük olmazsa geçmiş olacam. :)
Buraya kadar doğru anlamışım galba. :)

Lakin benim merak ettiğim seneye tekrar edeceğim iki ders. Sanırsam o iki dersle beraber 10 ders alacam. :D
Neyse sorum şu;
O senede geçerli mi bu genel not ortalaması. Alttan aldığım dersleri FF almamak kaydı ile yani 36'dan düşük ortalama getirmemek kaydı ile yine genel not ortalaması ile geçme şansım var mı.
Yoksa o alttan aldığım iki ders için başka bir formül mü uygulanacak.

N

NURİYE

Misafir
Benim ortalamam 2'nin üstünde ve bir tane ff dersim var. Bu dersi 2. dönem verebilme ihtimalim yok mu? İlla bütünlemeyi mi beklemem gerekiyor?

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Genel not ortalaması nedir?

Arkadaşlar genel not ortalaması tam olarak neyin ortalamasıdır bileniniz var mı? Şimdi demiş ki cd dc dd aldığınız dersler, genel not ortalamanız 2.0'ın üzerindeyse o derslerden geçersiniz. Buraya kadar tamam ama genel not ortalaması nedir?

Sadece o dönemin ortalamasına mı bakılacak yoksa ikinci dönemin de ortalaması alındıktan sonra yıl sonu ortalamasına mı genel not ortalaması deniyor?
bilen varsa yanıtlarsa sevinirim.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
acil yardım

benim kredili sistemde ilk dönemim ve bu dönem ortalamam 2.0ın üzerinde ama cc nin altında(koşullu geçer ) olan notlarım var bunları şuanda kesin olarak geçtim mi yoksa bahar döneminde ki genel not ortalamam mı 2.0 ın üzerinde olması lazım geçmem için

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Arkadaşlar tek dersim var o da dc geldi kosullu mu gecerım yoksa guz donemı tekrarlar mı ?? mezun olabılmek ıcın bahar donemınde ortalmam ne olmalı ??

anaftafobia

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar şu örnek neden yok güz döneminde 2 nin altında olan örnekler var hep güz döneminde 2 nin üzerinde isen d dc gibi derslerden koşullumu geçersin direkmi geçersin yani varsayalım güz dönem not ortalaman 2,50 olsun dd - dc gibi derslerin olsun onlardan geçmişmi olursun yoksa yinede bahar dönemi not ortalamasınamı kalır iş, bahar döneminde 1,20 aldığını varsayalım genel not ortalaması 2 den düşük olduğu için güz dönemindeki dd - dc gibi derslerdende kalmışmı sayılırız?

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Arkadaşlar şu örnek neden yok güz döneminde 2 nin altında olan örnekler var hep güz döneminde 2 nin üzerinde isen d dc gibi derslerden koşullumu geçersin direkmi geçersin yani varsayalım güz dönem not ortalaman 2,50 olsun dd - dc gibi derslerin olsun onlardan geçmişmi olursun yoksa yinede bahar dönemi not ortalamasınamı kalır iş, bahar döneminde 1,20 aldığını varsayalım genel not ortalaması 2 den düşük olduğu için güz dönemindeki dd - dc gibi derslerdende kalmışmı sayılırız?
Dc olan dersi koşullu geçersiniz.Bahar dönemi ve güz dönemini ayrı ayrı düşünün.İkisi birbirini etkilemez güz döneminde kalmış oldugunuz dersi gelecek yılın güz döneminde verebilirsiniz ancak.

anaftafobia

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Dc olan dersi koşullu geçersiniz.Bahar dönemi ve güz dönemini ayrı ayrı düşünün.İkisi birbirini etkilemez güz döneminde kalmış oldugunuz dersi gelecek yılın güz döneminde verebilirsiniz ancak.
Bu durumda yukarıda verilen örneğe göre güz döneminde 2,50 ortalama getiren öğrenci güz dönemindeki dc - dd gibi derslerden geri dönüşsüz olarak geçmiş sayılıyor diyebilirmiyiz?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara