Soru bankası kitabımı aöf ye gönderdim...sizde tepkinizi gösterin.

kaborta

Yeni Üye
Bakarmısınız ya yok böyle bir sey hem kitaplarımızı vermezler verselerde eksik verirler, hem yardımcı kitapların çıkarılmasını yasaklarsınız, hem de böyle sorular sorarsınız yok böyle birsey bu nasıl bir soru şekli, bu nasıl saçma sapan sorular,bu nasıl ,bu nasıl anlamsız önemsiz sorular, yok böyle birsey biliyorum ki hepimiz aynı düşünceleri paylaşıyoruz.sanki hiç doğru düzgün soru kalmamış ,önem arzadecek sorular yok ta kıyıdan köşeden saçma sapan soruları sormuşlar .bunun için tepkimi dile getirmek niyetiyle :

aöf büro merkezine(eskişehir),aöf sınav merkezine,doğru düzgün soru sormaları için murat yayınları soru bankasını kargoyla postalayacağım hiç olmazsa lazım ve gerekli önemlli sorular var sorsunlar soru bankasından. soru bulamıyorlarsa en azından yardımı dokunur.
mail atacağım büroya,telefon acacağım tepkimi dile getireceğim.aöf rektörünede bir tana soru bankası kitabı yollayacağım.FİNAL SORULARINDA SİZ YETKİLİLERE KAYNAK OLUR BU SORU BANKASI

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Bakarmısınız ya yok böyle bir sey hem kitaplarımızı vermezler verselerde eksik verirler, hem yardımcı kitapların çıkarılmasını yasaklarsınız, hem de böyle sorular sorarsınız yok böyle birsey bu nasıl bir soru şekli, bu nasıl saçma sapan sorular,bu nasıl ,bu nasıl anlamsız önemsiz sorular, yok böyle birsey biliyorum ki hepimiz aynı düşünceleri paylaşıyoruz.sanki hiç doğru düzgün soru kalmamış ,önem arzadecek sorular yok ta kıyıdan köşeden saçma sapan soruları sormuşlar .bunun için tepkimi dile getirmek niyetiyle :

aöf büro merkezine(eskişehir),aöf sınav merkezine,doğru düzgün soru sormaları için murat yayınları soru bankasını kargoyla postalayacağım hiç olmazsa lazım ve gerekli önemlli sorular var sorsunlar soru bankasından. soru bulamıyorlarsa en azından yardımı dokunur.
mail atacağım büroya,telefon acacağım tepkimi dile getireceğim.aöf rektörünede bir tana soru bankası kitabı yollayacağım.FİNAL SORULARINDA SİZ YETKİLİLERE KAYNAK OLUR BU SORU BANKASI
Aynı fikirleri paylaşıyoruz lakin yapacaklarımızın bir şey ifade edeceğini sanmıyorum. Anadolu Üniversitesi nin amacı yalnızca para kazanmak olmuş. Sorular zor değilde saçmaydı, bundan sonra ders çalışmanında anlamı yok nasıl olsa onlar yine dip köşe bir soru bulur onu sorarlar...

BursaTexas

Yeni Üye
Bölüm:
Uluslararası İlişkiler
Malesef sizinle aynı fikirde değildim..Anadolu Üniversitesinin bu sistemini ve kolay soru sorma alışkanlığından vazgeçmesini destekliyorum.Öğrencinin işi ne ? Oturup çalışmak kitabın kıyısındanda,köşesinden de ortasındanda soru gelir.Kredili sisteminde amacı bu sanırım çalışan öğrenci geçecek..Ben kitaplarımı eksiksiz aldım ama geç dağıltılmasıyla ilgili sizinle hemfikirim..

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
sorularrrr

bn size katılmıyorum öğrencinin işine oturup ders çalışsın diyosunuz öğrenciyiz diye hiç bişey yapmayalım mı kendimize hiç zaman ayırmayalım mı aöf nin en küçük cümlesinden bile soru çıkabileceği bi sınavda 10 dersin bütün ünitesinden sorumluyuz 80 tane ünitenin hangi birini aklımızda tutalım acaba ben kitaplarımı bile esik aldım her konuda mağdur bırakılıyoruz yatırdığımız paralar nereye gidiyo acaba kitap yok bişey yok bizi bu kadar mağdur düşürmek kimsenin hakkı değil öğrenciyiz diye köle de değiliz herkes kendisine okur ama bu kadar zor şartlarda değil !!!!!!

hiperpoison

Yeni Üye
Bölüm:
Uluslararası İlişkiler
valla her dersin sinavinda en fazla 2 yanliş cevabım oldu buna eminim. yardimci yayinlardan yararlandim murat yayinlari - ki evet sorular anlamsızdı. cünkü murat yayinlarinda direk akla gelebilcek sorular sorulmustu. ama malumdur ki bir ölçme ve değerlendirmeyede tabiyiz. bunu unutmamak lazim. ne bildigin degil nasil yorumlayabildigin kadar üniversitelisin.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
bn size katılmıyorum öğrencinin işine oturup ders çalışsın diyosunuz öğrenciyiz diye hiç bişey yapmayalım mı kendimize hiç zaman ayırmayalım mı aöf nin en küçük cümlesinden bile soru çıkabileceği bi sınavda 10 dersin bütün ünitesinden sorumluyuz 80 tane ünitenin hangi birini aklımızda tutalım acaba ben kitaplarımı bile esik aldım her konuda mağdur bırakılıyoruz yatırdığımız paralar nereye gidiyo acaba kitap yok bişey yok bizi bu kadar mağdur düşürmek kimsenin hakkı değil öğrenciyiz diye köle de değiliz herkes kendisine okur ama bu kadar zor şartlarda değil !!!!!!

Size kesinlikle katılıyorum. Kimse kusura bakmasın ama herkes baba parasıyla veya rahatlıkla harç paraları yatırarak okuyamıyor. Kimi evli çocuğu var ve binbir güçlükle harç parasını yatırıp akşama kadar para kazanacağım diye çalışıp eve gelince kocasına yemek yapıp çocuğunu yatırıp ders çalışıyor, kimisi anne babasına yardımcı olmak için geç saatlere kadar çalışıyor akşam eve gelip yorgun argın ders çalışıyor. Hayat herkese eşit davranıp aynı şartları sunmuyor kimse kusura bakmasın. Bu açık öğretim yüzünden çok paralar gitti çok yanlışlar yapıldı. Bırakında bu kadarı olsun. Normal örgün öğretip görüp tek tek dersleri hocalardan almıyoruz detaylı ince ince sorular sorulsun. Zaten herşeyi normal üniversite gibi yaptılar, soru ve çalışma yöntemide aynı zorlukta olacaksa neden diplomalarımız farklı? İşe alırken normal üniversite muzu ile açıköğretim mezunu kıyaslaması çok yapılıyor. O yüzden biraz tolerans gösterilmesi şart. Siz bu kafayla ilerlerseniz, rekötörlük "zor sorduk şikayet ettiler kolay sorduk yine şikayet ediyorlar alın siz bundan sonra zoru görün" der o zaman görürsünüz.. Biraz MANTIK ve EMPATİ kurun. Maalesef her insan sizin kadar rahat oturup ders çalışamıyor. Derdiniz sorular kolay diye herkesin geçmesi değil sadece kendiniz olsun. Herkes kendinden sorumludur, siz önce kendinizi kurtarın..

dzce

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Ben size katılmıyorum! Bence sorular gayet normaldi. çok zoruda yoktu çok kolayıda yoktu. ama denetim sınavında bayağı kasmışlar sorulara yorum bile getiremedim bazılarına :) ama 60 tan aşağı gelmez 7 dersimde. herkese başarılar!

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Kitaplar çöpe kaldık güme!

günlerce uykusuz kaldığım,saliseleri bile zaman kaybı saydığım,en sevdiğim diziyi bile izleyemediğim.. Sorularınsa bu kadar saçma ve dalga geçer gibi mi sorulması gerekiyordu.Aofun muhteşem alakasız soruları bunca insanın emeğine hakaretti bence.En azından kıyının dibindeki görünmeyen çakıltaşlarını seçer gibi değil de yüzeyde görünen su köpükleri kadar soru sorsalardı.su köpükleri çok ama yüzeyde kalır herzaman.Yani aofun denizkabuklarını kıyıya atmasını bekleyemeyiz beklersekk...

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Katılmıyorum

malesef sizinle aynı fikirde değildim..anadolu üniversitesinin bu sistemini ve kolay soru sorma alışkanlığından vazgeçmesini destekliyorum.öğrencinin işi ne ? Oturup çalışmak kitabın kıyısındanda,köşesinden de ortasındanda soru gelir.kredili sisteminde amacı bu sanırım çalışan öğrenci geçecek..ben kitaplarımı eksiksiz aldım ama geç dağıltılmasıyla ilgili sizinle hemfikirim..

öğrencinin işi ders çalışmak olabilir çalışmadanda geçmeyi kimse planlamıyor merak etme ! Hangimizin ne işlerde çalıştığını biliyomusun ki bu şekilde yorum yapmayı kendinde hak görüyosun? Sabah 8 akşam 7 ye kadar ben bi şirketin muhasebesinde çalışıyorum.akşama kadar insan bitiyor bazen. Eve nasıl gidicem diye düşünüyosun. Akşam eve varmak yedi buçuk sekiz trafiğe bağlı. Eve vardın yemek oydu buydu saat 9-10 o saatten sonra 2-3 saat çalışıcaksın da, kafan alıcak da bide ertesi gün yine işe gidiceksin. Ertesi akşam yine ders çalışmaya çalışacaksın. Yani kimse akşama kadar tv karşısında yatarak bu sorular ne diye sormuyor ... Sonuçta hem çalışıp hem biraz daha ileriye gitmeye çalışan insanlarız. Bu kadar üzerimize gelmelerine gerek yok. Bütünlemeleride kaldırdı eskişehir. Bunun amacı nedir peki ? Her okulun hakkı olan bütünleme sınavı bize verilmiyor. Bunada sevindinmi ?

erdttk

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Öğrencinin işi neymiş :) Arkadaş tamam işi olmayan çalışmak zorunda olmayan insan için söylüyosan aynen katılıyorum ama öle bi insan olsak neden AÖF okuyalım gider örgün öğretim okuruz.İşi gücü olan insanlar var aramızda evine ekmek parası götürebilmek için gece yarılarına kadar çalışmak zorunda kalan insanlar var.Bu kadar zor sorulması bu yüzdenmi destekliyosun ? Asgari ücret maaş alan bi insan kara kara harç parasını nasıl denkleştirip yatıracağım diye düşünen arkadaşlarımız var.Bir de bütünlemeleri kaldıracaklarmış adamı okumadan soğutuyolar bu sınavı kaldırmaktaki mantık nedir.Örgün öğretim mi okuyoruzda yaz okulu olsun diyelim :D 4. sınıfa kadar gelmişiz iyi kötü son sınıfta mezun vermemek için ellerinden gelenleri yapmışlar saolsunlar.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Sorular

Tek anadolu üniversitesinin değil bizim devletimiz para kazanacağı yeri şaşırttı artık öğrencileri sömürüyor yok harçlar kalkacak falan tek dersten kaldım 180 milyon harç parası ödedim sadece 20 soruya böyle bir şaçmalık yok sınav yerine giderken çektiğim çilede cabası arkadaslar allah yardımcımız olsun..

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Sınavlar ve aöf

Hem harçlar kaldırılmıyor hem diğer yayınlar yasaklanıyor hemde kitaplar geç veriliyor...yok böyle sistematiksizlik....rezillik dizboyu...şiddetle kınıyorum...rektörün veya başbakanın bu duruma el atmasını talep ediyorum....

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Dikkat

Öğrencinin işi ne otursun çalışsın diyenler.herkes sizin gibi evde oturmuyor, aöf'de okuyan öğrencilerin çoğu hem okuyup hem çalıştığı için bu tercihi yapıyor.bu yüzden insanların çalıştığını göz önüne alarak soru sormak zorundalar.

D

deryaaaaaaaaaaaaaa

Misafir
Aöf magduru

Sankı soruları kolay sorsalar mezun olsak ne olur anlamıyorum bu durumda boyle yaparak harc paraları almak pesındeler bu kadar kısı zor oldugunu soyluyo bende dahıl kıtaplar zaten karısık ve evde oturarak calısıyoruz kımseye soru falan soramıyoruz zaten ısımız zor bırde aöf soruları zorlastırırsa ne oluruz bılmıyorum tıp okuyan ogrencı bıle bızım kadar zorlanmıyodur okurken....

gul_43

Yeni Üye
Arkadaşlar, Gülecek halimize tabiki oturup ağlayacağız ben öyle yaptım başka yapacak birşey yoktu, zamanda yoktu. Sınava 15 gün kala kitapları alabildik ve afonun verdiği kitaplardan çalıştım. Ne kadar başarılı oldugumu sınav sonuçları verecek. Başarılı olacağımdanda hiç umudum yok. Artık eğitim sistemide paralı sisteme dayandı. Karnım açken okumanın anlamı niye!!!

BursaTexas

Yeni Üye
Bölüm:
Uluslararası İlişkiler
: ))))))

Öncelikle şunu söyleyeyim sizin yaşadığınız iş ve öğrencilik hayatını bende yaşıyorum.Kimsenin hayatını işinini yaşamını yermek gibi bir niyetimde yok.Şu bir gerçek ki buda Anadolu Üniversitesinin bizlere sınavlarda kolay soru ve çıkmış(!) soru sorma zorunluluğu getirmiyor..Sorular geçen yıllara göre gerçekten biraz zordu ve sınavlara yeteri kadar çalışmama rağmen birkaç dersten 45 i zor alıcam.Bunun sorumlusuda Anadolu üni. değil benim sevgili arkadaşlar.Ben buradan anlıyorumki demekki yeteri kadar çalışmamışım!

İş görüşmelerinde ve dışarıda açıköğretimli olduğumuz için bazen ayrımcılığa maruz kalıyorsak bu Anadolu Üni. sınavlarından geçmenin kolay oluşu ve çıkmış sorular! yüzündendir!!

Bu yeni sistem ve artık sınavlardan geçmenin zor oluşu bizim avantajımızadır.Böylelikle AÖF den daha kaliteli Lisans mezunları ve alanında geçekten bilgili Uzmanlar çıkacaktır..

Ve hala sözümün arkasındayım örgün yada Aöfli bir öğrencinin işi ders çalışıp geçmektir..!!

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
öğrencinin işi ne diyen arkadaşa söylüyorum. belki sadece üniversite sınavında örgün bir bölüm tutturamadığı için aöf okuan da var. ama benim gibi ikinci üniversitesini okumaya çalışanlar da var. ben ilk sene çalışarak okudum. ve şimdi bir anneyim. hem evimi çekip çeviriyorum, hem bebeğim ile ilgileniyorum, hem memurluk sınavına hazırlanıyorum, hem de iktisat aöf okuyorum. ve keşfettim ki, savunduğunuz aöf, sorumlu olduğumuz ilk dört ünite dışından da sorular soruyor. bunu ilk defa yapmıyor olmalı çünkü her sınav sonrasında arkadaşlarla konuştuğumuzda pekçok kişiden aynı cümleleri duydum. sadece harç parasını bizden defalarca alabilmek için bizi bırakmaya çalışan sınav komisyonunu kınıyorum ve bu konuda yasal hakkımı kullanacağım.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
: ))))))

Öncelikle şunu söyleyeyim sizin yaşadığınız iş ve öğrencilik hayatını bende yaşıyorum.Kimsenin hayatını işinini yaşamını yermek gibi bir niyetimde yok.Şu bir gerçek ki buda Anadolu Üniversitesinin bizlere sınavlarda kolay soru ve çıkmış(!) soru sorma zorunluluğu getirmiyor..Sorular geçen yıllara göre gerçekten biraz zordu ve sınavlara yeteri kadar çalışmama rağmen birkaç dersten 45 i zor alıcam.Bunun sorumlusuda Anadolu üni. değil benim sevgili arkadaşlar.Ben buradan anlıyorumki demekki yeteri kadar çalışmamışım!

İş görüşmelerinde ve dışarıda açıköğretimli olduğumuz için bazen ayrımcılığa maruz kalıyorsak bu Anadolu Üni. sınavlarından geçmenin kolay oluşu ve çıkmış sorular! yüzündendir!!

Bu yeni sistem ve artık sınavlardan geçmenin zor oluşu bizim avantajımızadır.Böylelikle AÖF den daha kaliteli Lisans mezunları ve alanında geçekten bilgili Uzmanlar çıkacaktır..

Ve hala sözümün arkasındayım örgün yada Aöfli bir öğrencinin işi ders çalışıp geçmektir..!!
Tamam çalışıp geçelimde,İş görüşmelerinde ve dışarıda açıköğretimli olduğumuz için yine ayrım yapılacak sen istersen kitabı yala yut. Aöf'li olduğun için bu ayrımdan kurtulamıyacaksın.

KobiFarhi

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Madem yaptın böyle bir sistem,üniversitede derse girme imkanı, ögrenciyi soru hazirlayan hocalarla fikir alişverişinde bulundurma imkanı da tanıyacaksın.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara