Ara sınav soru ve cevapları yayınlanmış

emirBoz

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
ulubeg kardeş tc kimlik numaran gözüküyor. Editle istersen senin yararına olur aman diyimm..

ulubeg

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
düzeltemiyorum anlamadım ki sayfa gelmiyor. Sayfa yöneticisi arkadaşım düzeltebilir misin acaba?

WÖzlemimW

Yeni Üye
Sınav: 2012-2013 Öğretim Yılı Güz Dönemi Ara Sınavı
Dersin Adı:İŞLETMELERDE SOSYAL SORUMLULUK VE ETİK
Soru Kitapçık Türü: C
Soru Numarası:4
Soru: Kar amaçlı kurumları yasal bir varlık ve birey ve grupların işbirliği olarak gören görüş “ etkilenenler görüşüdür” cevap anahtarına göre a şıkkı kar odaklılık görüşüdür denmektedir ve yanlıştır.

Soru Numarası: 14
Mutluluğu “insanın yaşayış amaçlarından ve ahlakın ölçütlerinden biri” olarak gören düşünür sorulmuştur.Bu düşünür john stuart mill’dir. Ancak cevap anahtarına göre jose Lopez görünmektedir.

Soru Numarası:18
Aşağıdakilerden hangisi Normatif Ahlak Teorilerinden biri değildir diye sorulmaktadır.Cevap anahtarına göre Deontolojik teori denilmektedir. Cevabı ise Meta Ahlaktır. Kitabımızda Sayfa 77 de görüldüğü üzere Meta Ahlak Normatif Olmayan Ahlak Teorisidir.

Yanlış 1-2 değilki bende mail attım ama bakalım ne olacak.

erdttk

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Bu ne yaa yaptıkları bi sınavda vukaatsız geçmesin be arkadaş felaket resmen hüsran.

erdttk

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
soru bankalrındaki sorular çok ii keşke öyle sorlar olsaydı.
yaa sınavda sordukları soruların zorlukları bi yana sordukları soruların cevapları da yanlış kitapda farklı cevap anahtarında farklı en az 2 soru yanlış benim tespit ettiğim arkadaşlar yukarıda arkadaşımız dilekçe örneği vermiş saolsun onu kendi bilgilerinize göre uyarlayıp gönderin lütfen sessiz kalmayın bende göndrdm arayalım hakkımızı 2 soru yanlış sadece 1 derste ya sınavı iptal edecekler ki o zor bi ihtimal veya o soruları doğru kabul edecekler 10 puan eder yazık.

dilra

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyoloji
yaa sınavda sordukları soruların zorlukları bi yana sordukları soruların cevapları da yanlış kitapda farklı cevap anahtarında farklı en az 2 soru yanlış benim tespit ettiğim arkadaşlar yukarıda arkadaşımız dilekçe örneği vermiş saolsun onu kendi bilgilerinize göre uyarlayıp gönderin lütfen sessiz kalmayın bende göndrdm arayalım hakkımızı 2 soru yanlış sadece 1 derste ya sınavı iptal edecekler ki o zor bi ihtimal veya o soruları doğru kabul edecekler 10 puan eder yazık.
soruları doğru kabul ediyorlar bildiğim kadarıylaa

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Soru kitapçıkları farklı olabilir mi?

Arkadaşlar bu soru kitapçıklarının farklı olmasından kaynaklanıyor olmasın,
Bildiğim kadarıyla soru kitapçıklarındaki sorular aynı fakat yerleri değişik, dolayısıyla bir kitapçıkta birinci soru a şıkkiyken aynı soru diğer kitapçıkta 15. soru a şeklinde geçebilir.
ya da sorular da farklı mı? Bilen varsa yazabilir mi arkadaşlar

swordsman

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Arkadaşlar bu soru kitapçıklarının farklı olmasından kaynaklanıyor olmasın,
Bildiğim kadarıyla soru kitapçıklarındaki sorular aynı fakat yerleri değişik, dolayısıyla bir kitapçıkta birinci soru a şıkkiyken aynı soru diğer kitapçıkta 15. soru a şeklinde geçebilir.
ya da sorular da farklı mı? Bilen varsa yazabilir mi arkadaşlar
sınavda aynı sınıf aynı bölüm öğrencilerine aynı sorular sorulur dediğin gibi kıtapçıklarda soruların yerleri dağınık karşık haldedir sadece o kadar sorular aynı yani...
ama arkadaşların kastettiği yanlışlık bu konu değil.kitapçık soru falan her şey tıpatıp aynı ama cevaplar farklı...olabiliyor böyle şeyler sorunuın kesin yanlış olduğunu düşünenler kanıtıyla ve sorusuyla birlikte dilekçe mail göndermeleri gerek küçük bir araştırmayla bulunur örnek bir dilekçe ve onun üzerinden yazılabilir...

Fizyon

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
abi bu nedir ya işletmelerde sosyal sorumluluk ve etik sayfa 53 soru 5 cevabı "c" sorunun bire bir aynısı sınavda soruluyor sorunun cevabı kitapta 1920-1950 arası olarak sınav kitapçığında antik çağ diyor dava açalım arkadaşlar!!!
Kardeşim sen kitapçık türü ile cevap türünü karıştırmış olabilirmisin çünkü bende şimdi baktım A kitapçıgı ile A kitapçıgı cevapları karşılaştırdım dedigin soruyu ilk öncelikle kitapta baktım evet 5.soru cevap "c" ama cevapta 1900-1920 yazıyor sen kitaptaki cevabıda yanlış yazmışsın...a kitapçıgında 8.soru cevaba baktım cevap " D " sorunun cevabında " D " de 1900-1920 yazıyor yani cevap anahtarı dogru ben bir yanlışlık göremedim bir daha kontrol et istersen dikkatlice bence sende bir yanlışlık var kardeşim

Fizyon

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Aynı şekilde B kitapçıgında baktım B kitapçıgı cevabınada orda soru 5.soru ve cevap " D " cevap anahtarında ise " D " ordada bir yanlışlık yok bence arkadaşlar sizde bir yanlışlık var

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara