yıllık sistemdeki notların kredili sisteme çevrilmesi

deadlock

Yeni Üye
merhaba,

bir şey merak ediyorum. işletme son sınıf öğrencisiyim. yıllık sistemde uluslararası işletmecilik dersinden kaldım. o da kredili sistemde 2 ders oldu (5. ve 7. dönem dersi diye geçiyor) ve ikisini de güz döneminde alıyorum. başka dersim yok.

merak ettiğim sorular şunlar ;

1) diyelim ikisinden de CC altı not aldım. ama FF değil. şu zamana kadar yıllık sistemde aldığım notların genel ortalaması 2.00 geçiyor. koşullu geçme durumundan yaralanabilirmiyim? çünkü başka dersim yok.

2) bu dönem ortalamam hesaplanırken sadece bu dönem aldığım 2 dersin mi ortalaması alınacak yoksa yıllık sistemde aldığım ve geçtiğim , kredili sisteme çevrilmiş derslerde ortalamaya katılacak mı? çünkü öğrenci sayfam da geçtiğim derslerin yeni halleri dönem dönem yazıyor.

3) yıllık sistemden kredili sisteme geçtiğimiz için genel not ortalaması hesaplanırken dönem dönem mi hesaplanacak. yoksa yıllık sistemdeki gibi sene sene mi?

cevaplarsanız sevinirim...

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
merhaba,

bir şey merak ediyorum. işletme son sınıf öğrencisiyim. yıllık sistemde uluslararası işletmecilik dersinden kaldım. o da kredili sistemde 2 ders oldu (5. ve 7. dönem dersi diye geçiyor) ve ikisini de güz döneminde alıyorum. başka dersim yok.

merak ettiğim sorular şunlar ;

1) diyelim ikisinden de CC altı not aldım. ama FF değil. şu zamana kadar yıllık sistemde aldığım notların genel ortalaması 2.00 geçiyor. koşullu geçme durumundan yaralanabilirmiyim? çünkü başka dersim yok.

2) bu dönem ortalamam hesaplanırken sadece bu dönem aldığım 2 dersin mi ortalaması alınacak yoksa yıllık sistemde aldığım ve geçtiğim , kredili sisteme çevrilmiş derslerde ortalamaya katılacak mı? çünkü öğrenci sayfam da geçtiğim derslerin yeni halleri dönem dönem yazıyor.

3) yıllık sistemden kredili sisteme geçtiğimiz için genel not ortalaması hesaplanırken dönem dönem mi hesaplanacak. yoksa yıllık sistemdeki gibi sene sene mi?

cevaplarsanız sevinirim...
yıllık sistemde aldığınız ntlar dğerlendirmeye katlmıcak o 2 dersin ortalaması alıncak kısacası bu.

POWER1907

Yeni Üye
Bölüm:
İktisat
Artık değerlendiremeye alınmaktadır.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ
ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ
18 Ocak 2013 CUMA Sayı : 28532

DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
Sınavlar, Sınav Kuralları, Sınavların Değerlendirilmesi ve Duyurulması, Notlar, Ders Tekrarı Sınavlar Sınavların değerlendirilmesi ve duyurulması
MADDE 10 :(4) İlgili Birim Yönetim Kurulu kararı ve Senatonun onayı ile yıllık sistemden dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve programlarda öğrencilerin daha önce yıllık sistemde aldıkları ders ve notların intibakları Üniversite Yönetim Kurulunca kabul edilen Not Dönüşüm Tablosuna (Tablo I/a) göre yapılır ve Genel Not Ortalaması hesabına dâhil edilir. Yıllık sistemde 50’nin altındaki başarı notları FF harf notu ile hesaplamaya katılır.
DÖNEMLİK KREDİLİ SİSTEM ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME KLAVUZU
8.Dönem Not Ortalamasının Ve Genel Not Ortalamasının Belirlenmesi
Her dönem sonunda öğrencilerin başarı durumu, Dönem Not Ortalaması ve Genel Not Ortalaması ile belirlenir.
Bu amaçla, kayıt olunan ve not ortalamalarına katılan her dersin kredisiyle o dersten bağıl değerlendirme sonucunda belirlenen harf notunun katsayısı çarpılarak bulunan değerlerin toplamının, bu derslerin kredilerinin toplamına bölünmesi ile bir not ortalaması bulunur. Bu işlem bir dönem içinde alınan dersler için yapılırsa Dönem Not Ortalaması (DNO), o zamana kadar alınmış bütün dersler için yapılırsa Genel Not Ortalaması (GNO) elde edilir.
Genel Not Ortalaması hesaplanırken, tekrar edilen ders bulunması halinde bu dersten alınan en son not dikkate alınır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl