Laborant Ve Veteriner Sağlık Bölümünden DGS İle Veterinerliğe Geçmek İçin İpuçları

capslock

Yeni Üye
Bölüm:
Laborant
laborant ve veteriner sağlık mezunu arkadaşlar. Bu Bölümü okudum ama hiç bir işe yaramıyor. iş bulamıyorum ataması yok diyorsanız DGS İle veterinerlik fakültesine girebilirsiniz. öncelikle veteriner fakültesine girdiğiniz zaman 5 yıl öğrenim veren veteriner fakültesinde hazırlık sınıfı hariç 4 yıl eğitim görüyorsunuz. Yani 1. sınıftan başlıyorsunuz ve 4 sene eğitim almak zorundasınız.
[h=6]http://labvet.club/[/h]Agırlıklı not ortalaması yüksek olan arkadaşlar biraz daha şanslı 2.50 not ortalaması olan bir öğrenciye DGS sınavından 50 puan gibi bir oran gelmektedir.
265- 270 gibi bir puan ile veteriner fakültesine yerleşebilirsiniz. yani bunun için 2.50 agnosu olan birisi en az 60-65 matematik, 50-55 türkçe yaptığı taktirde DGS ile veterinerlik fakültesine geçiş yapabilir.
Not: Bu sayısal değerler laborant ve veteriner sağlık mezunu arkadaşların DGS İle veterinerlik fakültesine geçiş yaptıkları oranların ortalamalarıdır. Kesin bir sonuç içermez Oranlar Düşüp Yükselebilir.

Son düzenleme:

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara