Sınav Sonuçlarında Yazılı Olan DERS ORTALAMASI Nedir?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sınav Sonuçlarında Yazılı Olan DERS ORTALAMASI Nedir?

Aöf 5-6 ocak güz dönemi ara sınav sonuçları açıklandı arkadaşlar. Anadolu Üniversitesi açıklanan sonuçlarda "Ders Ortalaması" isimli bir sutun açmış ve burada çeşitli puanlar yer almaktadır. Kısaca bu " ders ortalaması"'nın ne olduğunu anlatmaya çalışayım.

Aöf yetkilileri bu ortalamayı verirken bize aslında çan eğrisinden ipucu vermektedirler. Çan eğrisi ne idi bir bölümün bir dersinden sınava giren öğrencilerin 25 veya üzeri alanlarını dahil edildiği başarı ortalamasının bulunduğu bir sistemdi. Burda verilen ders ortalaması ise o dersten sınava girenlerin 25 üzeri alanların aldıkları notların kişi sayısına bölünmesi ile ortaya çıkan nottur.

Ordaki not sizin finalde almanız gereken not değildir arkadaşlar. Size bilgi amaçlı verilmiştir. O dersten sınava giren öğrencilerin aldıkları not ortalamasıdır. yani o dersten sınava giren öğrencilerin başarısını ifade eder. Onu alırsan geçersin demek değildir...

Yani orda yazılı olan ortalamalar sınava giren öğrencilerin başarı düzeyini ifade etmektedir. Başarı oranı yüksekse o dersin geçme notuda yükselecek, başarı oranı düşükse o dersin geçme notuda düşecek demektir.

9-10 Şubat 2013 te yapılacak olan aöf güz dönemi final sınavlarında hepinize başarılar dilerim...

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
ortalama

bu ortalama da yazan notlar finallerde de geçerli olacak mı ? yoksa finallerde başka bi ortalama daha mı bekliyoruz ?

Bu notlar ara sınavlar için geçerli.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bu notları verme sebepleri o dersten sınava girenlerin genel durumunu görmeniz dir. Konudada dediğim gibi, başarı oranı düşükse çan eğriside düşecek ve daha düşük notlarla geçme imkanımız olacaktır. Başarı oranı yüksekse çan eğriside yükselecek ve daha yüksek notlar almamız gerekecektir.

B

BaRTuu

Misafir
şimdi kardeş benim 3 dersim ders ortlamasından 2 si 5 puan biri 15 puan altında şimdi ben böyle olursa kalırmıyım geçermiyim sen o konuda yardımcı olabilirmisin ?

B

bartuu

Misafir
şimdi kardeş benim 3 dersim ders ortlamasından 2 si 5 puan biri 15 puan altında şimdi ben böyle olursa kalırmıyım geçermiyim sen o konuda yardımcı olabilirmisin ?

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
o halde ben ara sıavda hukuktan 70 aldım,ders ortalamasında 40 yazıyor,finalde 40 alırsam geçeceğim anlamına mı geliyor ?

oyadidem

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Hizmetler
final sınavında,ders ortalamasındaki notu alırsak geçebileciğimiz anlamına mı geliyor bu?

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
yani ortalama 39 bende 35 aldım o zaman geçiyor muyum yoksa 39 la mı geçiyorum anlayamadım
Ordaki not sizin finalde almanız gereken not değildir arkadaşlar. Size bilgi amaçlı verilmiştir. O dersten sınava giren öğrencilerin aldıkları not ortalamasıdır. yani o dersten sınava giren öğrencilerin başarısını ifade eder. Onu alırsan geçersin demek değildir...

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Arkadaşlar anladığım kadarıyla ders ortalamaları bize ipucu veriyor.Yani final sınavında da yaklaşık olarak aynı ortalamalar çıkarsa derslerden geçme notu bu ortalamalar olacaktır demektir.Yanlış anladıysam bu bilgimi düzeltin lütfen

maym

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
vizede kalmak ve geçmek yok ama finalde ortalamanın altında olmak sıkıntı yaratabilir

maym

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
bunu ortalamaya göre değil kendi aldığınız puana göre hesaplayacaksınız vize notunu 0.3 ile çarpın final notunu 0.7 ile ve sonucu toplayın bu ders ortalamanız

C

Cuneyt Kayabasi

Misafir
Ankara

Bıktım bu aöf den bıktım gına geldi. Büt yok 3-4 dersten şimdi kalsam 3-4 dersten 2 . dönem kalsam bi 3-4 sene daha uzar bu okul. Gına geldi lan. Yeter ya. Kafaları basmıyomu arkadas biz işten güçten zar zor fırsat buldukça çalısabilen insanlarız. O bulduğumuz fırsattada yorgun oluyor derse baslayınca gözlerimiz kapanmaya başlıyor zaten. Ama seni düşünen yok ki adam aldığı paraya bakar, nede olsa harika bir gelir kaynağı aöf yontabildiğin kadar yont. Ders sayısını arttır, bütü kaldır yılda 500'er yüz lira para al üstüne üstlük bide kaldığın derslerden kredi basına para ver. Sonra gel beni harçları kaldırdık diye uyut. Yazıklar olsun sizede yapacağınız işede bıktım ulan.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara