Aöf Hakkında Sorun Cevaplayalım

DilaraCtn

Yeni Üye
merhaba arkadaslar.. gecen sene guz donemi sinavlarina girdim fakat babamin vefatindan dolayi bahar donemi sinavlarina girmemistim.. Bugun kayit yenileme yapmak icin gittigimde burodaki arkadaslara sormaya calistim fakat sadece dersleri dogru secmissiniz dediler pek ilgilenmediler..Ben de harci yatirdim kaydimi yeniledim..ama internetten baktigimda 7.donemin dersleri secilmis gozukuyor oysaki 6.donem derslerini henuz almamisim(giremedigim sinavlar) Simdi cok kafam karisti..Ben bahar doneminde girmedigim sinavlara guz donemindemi girecegim..?? Bilen biri anlatsin lutfen
????

Aydolatte

Yeni Üye
Anadolu aöf ve Atatürk aöf

Merhaba, Ben Anadolu üniversitesi aöf'de ÖNLİSANS 1. Sınıftayım, ve Atatürk üniversitesinde bunun ile birlikte aynı anda aöf LİSANS programı okumak istiyorum. Normalde sınavsız 2. Üniversite okuyabileceğimi biliyorum fakat şu an önlisans programında olduğum için 2. Üniversite olarak da sadece önlisans programına kayıt yaptırabiliyorum. Ben tekrar üniversite sınavına girsem ve Atatürk Üniversitesi aöf LİSANS programı tercih etsem, İkisini aynı anda okuyabiliyor muyum? (Hem Anadolu aöf ÖNLİSANS hem Atatürk aöf LİSANS olarak)
Bu konu hakkında bilgisi olan var ise yardımcı olursa çok sevinirim.

Mina1

Yeni Üye
Arkadaşlar ben aöf de okumak istiyorum. Ama mezun olunca iş olanakları falan ayni örgün de ki gibi mi yoksa farklı mı
Bu konuda detayli bilgi verirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler :)

echorizon

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
merhabalar,
şuanda 2 yıllık örgün önlisans okuyorum. önümüzdeki ygs sınavına girerek bir açıköğretim lisans bölümüne kayıt yaptırırsam her ikisine de devam edebilir miyim?

Capeva

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Arkadaşlar Merhaba

Öncelikle suan 2. sınıf halkla ilişkiler öğrencisiyim ve bu sene okulum bitiyor, dgs deniyeceğim ama olmassa açık öğretimden okumayı istiyorum, bana bir kaç kişi ygs başvurup açık öğretime kayıt olabilirsin gibi bir bilgi söyledi ilk defa duydum ve bunu sormak istedim. Ben dgs olmassa 2 sene açıktan okumayı istediğim için yapmam gereken işlemler hakkımda suan bir bilgim yok o yüzden sizlere sormak istedim . dgs olmadı açık öğretim için ne gibi işlemler yapmam gerekiyor ve açık öğretim okumam için dgs ye girmem yeterli mi yoksa ygs ye girmem gerekli mi sormak istedim

Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınızı bekliyorum

G

Gülsüm95

Misafir
Soru

orgunden 4 yıllık okuyorm. ıkıncı unıversite olarak 4 yıllık sosyal hızmet yok .buyuzden ygs bıdaha gırıp hem orgunden devam edıp hemde ygs ıle kazandgm 4 yıllık sosyal hızmet okuyabılırımıyım oluyormu oyle ?

omer

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba,
Erzurum Açıköğretim Üniversitesinde işletme okuyorum. Finale giremedim bazı sebeplerden dolayı. Bütünlemeye girme hakkım olur mu ?
20 Şubattaymış bütünleme tarihi.

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
Lisans işletme öğrrncisiyim.4. sınıfın güz döneminden 2 dersten kaldım.Genel not ortalamam 2.16
Girdiğim derslerin 2 si de er kredi ve ortalamaları 1.70
bu şekilde yeni genel not ortalamam ne olur?
İlk sınıfım yıllık sistemde olduğu için hesaplayamadım.Yardımcı olur musunuz?

A

Akgül

Misafir
Aof

Askerdeyim ve lisans bitiyor kısa döneme düşüyorum. Sınav sonuçları açıklandıktan hemen sonra okulu bitirdiğime dair bir balge alabilirmiyim yoksa diplomayı mı beklemeliyim. Bir de ön lisanstan sonra aof olarak lisansa tamamladım. Şuan dgs ye girerek örgün olarak geçiş yapabilirmiyim ?

DistresS

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar 3.Sinif bahar döneminde uyarı aldım. Bu donem yanı 4.sinif güz döneminde yanı suanda tekrar yaziyor . şimdi bahar donemi iptal mı oldu? Ders alabilecekmiyim. Güz donemi dersleri seneye mi kaldı bu ders mi alıyorum ? 1 FF,2 DD VAR

GOLDENBOY

Yeni Üye
Bölüm:
Uluslararası İlişkiler
iyi günler kolay gelsin ben kayıt zamanı ders ekleme işleminden önce para yatırdım ders ekleme yapamıyorum bi çözüm var mı lütfen acil cevaplayınız :(

Numan

Yeni Üye
Selamün aleyküm hocam şimdi ben 2.sınıf örgün eğitim ilahiyat okuyorum ama bu sene ygsye giremedim fazladan açıköğrwtimde bir bölüm okuyabilirmiyim okursam nasıl okurum açıklarmısınız şimdiden sağolun

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
ders seçmeden parayı yatırdım. Sistem sadece daha önceden kaldığım bir dersi seçmiş. Bu dönemin derslerini seçmemiş. Mazeret ders ekle bölümünde de bu dönemin dersleri gözükmüyor. Telefonla ulaşamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Öğrenci otomasyonundan girip Mazeretli ders ekle sil yapabilirsiniz.

ErenGazi

Yeni Üye
Bölüm:
Tarih
Hocam merhaba AÖF de lisans okumak için lys şart mı ben anadolu lisesi mezunuyum

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Hocam merhaba AÖF de lisans okumak için lys şart mı ben anadolu lisesi mezunuyum
Hayır YGS sınavı yeterli, İster 4 yıllık aöf lisans, isterseniz de 2 yıllık aöf lisans bölümlerinden birini tercih edebilmek için YGS sınavından 150 puan barajını aşmak yeterli.

byghost

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Bilimler
İyi günler ben İngilizce II sınavından bahar vize 30 final 35 alarak tek derse kaldım.Fakat tek ders sınavından da 35 alarak ortalamam 33.50 gelmiş olup karşılığında da ff yazmaktadır. Benim anlamadığım aof ve bazı sitelerde 0-32 arası ff , 33-46 arası dd koşullu geçme yazıyor.Benim genel not ortalamam 2.14 olmasına rağmen neden İngilizce II tekders 33.50 not ile ff geldi. Kalma notu 35 mi 32 mi

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
İyi günler ben İngilizce II sınavından bahar vize 30 final 35 alarak tek derse kaldım.Fakat tek ders sınavından da 35 alarak ortalamam 33.50 gelmiş olup karşılığında da ff yazmaktadır. Benim anlamadığım aof ve bazı sitelerde 0-32 arası ff , 33-46 arası dd koşullu geçme yazıyor.Benim genel not ortalamam 2.14 olmasına rağmen neden İngilizce II tekders 33.50 not ile ff geldi. Kalma notu 35 mi 32 mi
Merhaba. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi tarafından 2015-2016 yılından itibaren yapılan değişiklikle başarı notu alt sınırı 35 olarak belirlenmiş, başarı notu 35 in altında olanlar doğrudan FF alarak başarısız sayılmalarına karar verilmiştir. Başka kaynaklara bakıp gördüğünüz eski uygulamadır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara