Aöf Açıköğretim 9-10 Şubat Güz Dönemi Final Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanır!

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
[h=1]Aöf Açıköğretim 9-10 Şubat Güz Dönemi Final Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanır![/h]
Açıköğretim Fakültesi Aöf 9-10 Şubat'ta yapılmış olan Güz Dönemi Final Sınavını hep birlikte atlattık arkadaşlar. Hepimiz sınavlardan çıktıktan sonra aklımıza gelen ilk şey sınav soruları ve sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı olmuştur eminim. Bir çoğumuz 9-10 Şubat 2013 güz dönemi final sınavı sonuçlarının kötü geleceğini düşünüyoruz ve sonuçların bir an önce açıklanıp kalıp kalmayacağımızı öğrenmek istiyoruz. Bütünleme sınavlarının yapılıp yapılmayacağının muamma olduğu bir dönemde 5-6 Ocak final sınav sonuçlarının çok önemli olduğu gerçeğini hiç birimiz göz ardı edemiyoruz. Eğer bütünleme sınavları yapılmayacaksa final sonuçlarına göre belki bir çoğumuz derslerinin bazılarından kalmış olacaklar. Artık bir an önce 2013 9-10 şubat final sonuçlarının açıklanmasını istiyoruz hepimiz. Artık takvime göre 11-22 Mart arasında bahar dönemine kayıt yenileyeceğiz. Bahar dönemine moralli başlamak için final sonuçlarını öğrenmemiz gerekmektedir.

Aöf 9-10 Şubat Final Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Anadolu Üniversitesi öğrencileri artık hangi dersten finalde kaç aldık, geçtik mi kaldık mı, Çan eğrisine göre hangi derslerden koşullu veya direk geçtik, hangi derslerden FF alıp direk kaldık bir an önce öğrenmek istiyoruz değil mi arkadaşlar.

Güz dönemi final sınavlarının 9-10 Şubat'ta yapıldığını düşünürsek, normal şartlarda aöf final sınav sonuçlarının sınavın yapıldığı tarihten itibaren 25-30 gün sonrasında açıklanacağını da hesaba katarsak eğer 9-10 Şubat Güz Dönemi Final Sonuçlarının 28 Şubat ile 6 Mart arasında açıklanacağını tahmin edebiliriz. Aöf sınav sonuçların 30 günden daha önce açıklanacağını ama 20 günden de az olmayacağını tahmin etmekteyiz. Tekrar edersek benim tahminime göre aöf 9-10 Şubat Güz Dönemi Final Sonuçları 28 Şubat - 6 Mart arası açıklanacaktır. Bu tarihlerden önce sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemeyelim arkadaşlar.

Bahar dönemi kayıt yenilemelerin yapılacağını düşünürsek, benim size tavsiyem Bahar Dönemi kitaplarınıza online ortamda ulaşıp şimdiden derslerinize çalışmaya başlamanız yönünde olacaktır. Derslerinizin online kitaplarına nasıl ulaşacağınıza BURAYA tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Hepinizin sınav sonuçlarının beklediğinizden yüksek gelmesini temenni ediyorum...

KAYNAK : Açıköğretim - Aöf - Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Destek Sitesi

sebboy

Yeni Üye
valla hiç sonuçları öğrenmek gibi bir hevesim yok eryada geç farketmez geç olsun güç olmasın çok zor artık aöf:((

M

Misafir2

Misafir
Bütünleme sınavı

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tamamı 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunun değişik 44. maddesi gereğince 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.

Dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tabi olduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 8-1 maddesinde “Bir dönemde her ders için en az bir ara sınav ve dönem sonu sınavı gözetimli olarak yüz yüze ve/veya çevrimiçi yapılır…” denilmektedir.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmaktadır.

Öğrenci sayısı açısından Dünyanın en büyük üniversiteleri arasında yer alan üniversitemizin, tüm öğrencilerine kayıt, öğrenci ve sınav hizmetlerini zamanında ve eksiksiz sunabilmesi, sistemin sürdürülebilirliği ve güvenirliği açısından en önem verilen konudur. Üniversitemiz, açıköğretim sisteminde 3 yıldır sürdürdüğü dönemlik-kredili sisteme geçiş sürecini tamamlamıştır. 2012-2013 öğretim yılında tüm programlarımız dönemlik-kredili sistem içerisinde eğitim-öğretim vermektedir. Bu sayede hem ulusal hem de uluslararası anlamda yükseköğrenime tam bir eklemlenme sağlanmış olacaktır.

Açıköğretim sistemimizin organizasyonel yapısı, öğretim ortamları, basılı materyalleri gibi tüm süreçleriyle yaşadığı değişim, diğer tüm eğitim kurumları açısından örnek alınacaktır. Ancak dönemlik sistem uygulamasında, yasalarla çizilen öğretim zamanları ve bir milyonun üzerindeki öğrencimizin kayıt ve sınav organizasyonları daha kısıtlı bir takvimle çalışılmasını zorunlu hale getirmektedir. Bir sınav organizasyonu için soruların hazırlanması hariç hazırlık, organizasyon ve değerlendirme süreçleri için minimum 78 gün gerekmektedir. Bütünleme sınavı yapılırsa akademik takvim uzayacak, bir yarıyıl altı ayda tamamlanabilecek ve öğrenciler geç mezun olacaktır. Bu durumda öğrenciler dikey geçiş, lisans tamamlama ve yatay geçiş başvuru tarihlerini kaçıracak, kamuda terfiler, öğretmen atamaları, askerlik tecil işlemleri ve iş sınavlarına başvurularda aksamalar yaşanacaktır.

Bunun yanında sınavlarda başarının değerlendirilmesinde Bağıl Değerlendirme Sistemi kullanılmaktadır. Bu sistemde güz ve bahar dönemleri birbirine bağlıdır. Güz döneminde bir öğrencinin başarısız olduğu bir dersi bahar döneminde genel not ortalamasını yükselterek kurtarma şansı vardır. Bütünleme sınavı uygulandığında dönemler arası bağlantı kopacağından ve sistemdeki uyarı ve tekrar durumları uygulanamayacağından öğrenci başarısı olumsuz etkilenecektir. Ders, sınıf geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir. Tüm bu açıklamalar sonucunda bütünleme sınavı uygulanması durumunda öğrencilerimizin dezavantajlı duruma geleceği değerlendirilmektedir. Bu açıdan açıköğretim sisteminde bütünleme sınavı uygulanmayacaktır.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi

jonny

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tamamı 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunun değişik 44. maddesi gereğince 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.

Dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tabi olduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 8-1 maddesinde “Bir dönemde her ders için en az bir ara sınav ve dönem sonu sınavı gözetimli olarak yüz yüze ve/veya çevrimiçi yapılır…” denilmektedir.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmaktadır.

Öğrenci sayısı açısından Dünyanın en büyük üniversiteleri arasında yer alan üniversitemizin, tüm öğrencilerine kayıt, öğrenci ve sınav hizmetlerini zamanında ve eksiksiz sunabilmesi, sistemin sürdürülebilirliği ve güvenirliği açısından en önem verilen konudur. Üniversitemiz, açıköğretim sisteminde 3 yıldır sürdürdüğü dönemlik-kredili sisteme geçiş sürecini tamamlamıştır. 2012-2013 öğretim yılında tüm programlarımız dönemlik-kredili sistem içerisinde eğitim-öğretim vermektedir. Bu sayede hem ulusal hem de uluslararası anlamda yükseköğrenime tam bir eklemlenme sağlanmış olacaktır.

Açıköğretim sistemimizin organizasyonel yapısı, öğretim ortamları, basılı materyalleri gibi tüm süreçleriyle yaşadığı değişim, diğer tüm eğitim kurumları açısından örnek alınacaktır. Ancak dönemlik sistem uygulamasında, yasalarla çizilen öğretim zamanları ve bir milyonun üzerindeki öğrencimizin kayıt ve sınav organizasyonları daha kısıtlı bir takvimle çalışılmasını zorunlu hale getirmektedir. Bir sınav organizasyonu için soruların hazırlanması hariç hazırlık, organizasyon ve değerlendirme süreçleri için minimum 78 gün gerekmektedir. Bütünleme sınavı yapılırsa akademik takvim uzayacak, bir yarıyıl altı ayda tamamlanabilecek ve öğrenciler geç mezun olacaktır. Bu durumda öğrenciler dikey geçiş, lisans tamamlama ve yatay geçiş başvuru tarihlerini kaçıracak, kamuda terfiler, öğretmen atamaları, askerlik tecil işlemleri ve iş sınavlarına başvurularda aksamalar yaşanacaktır.

Bunun yanında sınavlarda başarının değerlendirilmesinde Bağıl Değerlendirme Sistemi kullanılmaktadır. Bu sistemde güz ve bahar dönemleri birbirine bağlıdır. Güz döneminde bir öğrencinin başarısız olduğu bir dersi bahar döneminde genel not ortalamasını yükselterek kurtarma şansı vardır. Bütünleme sınavı uygulandığında dönemler arası bağlantı kopacağından ve sistemdeki uyarı ve tekrar durumları uygulanamayacağından öğrenci başarısı olumsuz etkilenecektir. Ders, sınıf geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir. Tüm bu açıklamalar sonucunda bütünleme sınavı uygulanması durumunda öğrencilerimizin dezavantajlı duruma geleceği değerlendirilmektedir. Bu açıdan açıköğretim sisteminde bütünleme sınavı uygulanmayacaktır.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi
o kadar uzunun yazının özetini ben söyleyeyim:büt olursa aöf nin parası gidecek

jonny

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
sayın admin forumda yeni konu başlığı nasıl açılıyo

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar