Onur belgesinde alınacak kredi toplamı

yyildirayy

Yeni Üye
Onur belgesi alınabilmesi için Aöf kayıt kılavuzunda 20, sınav yönetmeliğinde 30 kredi ders alınması gerektiği yazılmaktadır

Ben hangisinin geçerli olduğuna dair Aöf e mail attım

Gelen cevap aşağıda;

Sayın Öğrencimiz,

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilerden; En az 20 ECTS kredilik ders alıp dönem not ortalaması 3,50 veya üzeri olanlar yüksek onur öğrencisi, not ortalaması 3,00 ile 3,49 arasında olanlar onur öğrencisi sayılır.
Onur veya Yüksek Onur belgesi almaya hak kazanan öğrenciler, Onur/Yüksek Onur belgesini aldığı dönem sonunda bağlı olduğu AÖF bürosundan teslim alabilirler.
Genel not ortalaması 3,50 veya üzeri olanlar yüksek onur öğrencisi, genel not ortalaması 3,00 ile 3,49 arasında olanlar onur öğrencisi olarak mezun olur. Ancak disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen genel not ortalamasını sağlasalar bile yüksek onur öğrencisi veya onur öğrencisi olarak mezun olamaz.
Bilgilerinize rica ederiz.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
ınsallah ıstedıgınız olur mutlu olurum sızın adınıza

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
bemde kontrol etmedım nasıl gelır sonuclar bı fıkrım yok ınsallah sorularda hata yoktur

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Ben 3.sınıfta almıştım arkadaşlar not ortalamam 3.75 di sanırım çalışınca alınır isteyince her şey olur:cici

mliks

Yeni Üye
evet kendıne guvenmek ama ben aöfun kıtaplarını yeterlı bulmuyorum roman gıbı anlatıyo keske kısa ve öz olsa:haha:haha

takarman

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
az önce aöf çağrı merkezini arayıp sordum 27 kredilik ders aldığım için herhangi bir belge alamıyorsunuz dedi. 30 lazım dedi. :)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl