KPSS Sınavına Nasıl Hazırlanmalı ?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
KPSS Sınavına Nasıl Hazırlanmalı ? Neler Yapmalı ?

2013 KPSS için geri sayım başladı...Kamu personeli olmak için memur adayların sınavda dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir ?
Adaylar KPSS'ye nasıl hazırlanmalı? Neler yapmalı ? İşte yanıtı...

* KPSS profesyonelce hazırlanması gereken bir sınavdır...
* Bu nedenle öğrencilerin, ciddi ve özverili bir hazırlık aşaması geçirmesi gerekir.
* Uzun vadeli çalışmalar her zaman başarı getiririr.
* Okul hayatı edinilen bilgilerin alt yapılarının tam olması gerekir.
* Alt yapısı güçlü olan öğrencilerin ileri düzey ders teknikleriyle kendilerini tamamlaması gerekir.
* Geliştirilen ileri düzey ders tekniklerinin yanında KPSS'de çıkan soru formatlarının da etüt edilmesi gerekir.
* Sınavın genel soru formatının yanında çıkabilecek sürpriz sorular için de adayın fazlasıyla soru çözmesi gerekmektedir...
* KPSS’ye çalışmaya karar vermeden önce mutlaka bir program yapınız.
* Günlük programınızda hangi derslere ne kadar ağırlık vereceğinizi, ne kadar soru çözeceğinizi vs kararlaştırmanız gerekir.
* Sevilmeyen ya da çalışması sizin için daha zor olan dersleri her zaman ilk çalışın. Sevdiğiniz dersleri programın sonuna koymaya özen gösteriniz.

KPSS sınavına girecek tüm öğrencilere başarılar dileriz...

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Kpss ye hazırlanan biri olarak söylüyorum çok büyük emek isteyen bi sınav özellikle tarih ve nayasa dersleri sürekli tekrar isteyen dersler
Çalışmaya başlamadan önce bir önceki yılda çıkmış kpss sorularını alın ve hepsini çözün. Doğru ve yanlışlarınızı bulun. Hangi dersin, hangi konularında eksikleriniz çok veya en çok hangi derste zorlandınız, bunu bir öğrenin. Böylece seviyenizi öğrenmiş olursunuz.
diger önemli bi etken de bol soru çözmek ne kadar farklı stilde soru sayısı çözersen o kadar iyi başarılar herkese tabi bana da:cici

jonny

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
bir tavsiye de benden konu çalıştıktan hemen sonra soru çözmeyin aradan en az bir hafta geçsin öyle çözün böylece hem konuyu tekrara hatırlamış olursunuz hem de daha net bilgiyi kalıcı olarak öğrenirsiniz çünkü konuyu yeni bitmiştir kafanızda yığınla bilgi vardır karmaşaya yol açabilir.

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Ben öyle düşünmüyorum konuyu anladıktan sonra soru çözmelisinz ki sorularla pekişsin ögrendikleriniz ve kalıcılıgı saglansın.

jonny

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
aradan zaman geçtikten sonra o konuyla ilgili başka çözecek soru varsa dediğinize ben da katılırım ama elde sadece bir test varsa ben kendi bildiğimi okurum...

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Herkesin kendi tercihi uygula veya uygulama karar kendine ait.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara