Prenses Tatlımm(^-^)

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Malzemeler:
1 su bardağı toz şeker
1 litre süt
1 su bardağı un
1 yemek kaşığı nişasta
2 paket vanilya
1 çorba kaşığı margarin ya da tereyağı.
Üzeri için Çikolata Sos kullandım
Hazırlanışı:
Tenceremize öncelikle şekerimizi, unumuz, nişastamızı, vanilyamızı ilave edip karıştıralım. Sütümüzü azar azar ilave ederek muhallebi kıvamına gelene kadar pişirelim. Ocağımızın altını kapatıp, margarin ya da tereyağımızı da ilave ettikten sonra mikserimizde iyice çırpalım. Dikdörtgen borcamımıza ya da benim gibi kaselere bölüştürerek paylaştırabilirsiniz. Muhallebimizi soğumaya bırakalım.

Çikolata sosumuz için öncelikle margarinimizi eritelim, ılınan margarinimizin üstüne şekerimizi ilave edip iyice şeker eriyinceye kadar karıştıralım, üstüne bir adet yumurta, vanilya ve kakaoyu da ilave ettikten sonra iyice çatal ile çırpalım.

Not: Çikolata sosumuz ocakta pişirilmeden yapılıyor. Yumurtası çiğ olduğundan kokar diye endişelenmeyin, yumurtamız taze olduğu sürece sorun olmaz
Soğutmuş olduğumuz muhallebinin üstlerine hazırlamış olduğumuz çikolata sosumuzu dökelim, hindistan cevizi ile süsledikten sonra buzdolabımıza yerleştirelim.

Şayet cam bir borcamda ya da tepside yapacaksanız birgün bozdolabınızda bekletmelisiniz, böylece daha kolay dilimlenip servis edilebilsin.Benim servis edişimi yıkarda fotoda gösterdim muzla cevizle süsledim

Afiyet Olsun...:cici

[/CENTER]

mliks

Yeni Üye
ellerına saglık :) canım annemde degısık seklını yapıyo 2 ye ayırıp birine sarelle koyuyo siyah beyaz oluyo yada vişne suyu koyupta yapıyo

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
tesekkurler paylasım ıcınn

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Evet kuplarda özellikle yaz mevsiminde tercih edilir ama ben kek gibi olanı yaptım blsküvi filan attım içine
rica ederim:cici

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
helal olsun muhtesem gozukuyo

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Teşekkür ederim yemekten öte yemeklerin görselligine daha dikkat ederim gözümün doyması lazım önce

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
evet bende ole dusunuyrum yokca karnım doymu yo

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar