5 dakika içinde nasıl dondurma yapılır

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
5 dakika içinde nasıl dondurma yapılır

Gece geç saatlerde canınız dondurma çekti ve evde de dondurma yoksa işte yapmanız gerekenler...

Ehow isimli internet sitesinde yer alan haberde, ister tek kişilik isterseniz tüm aileniz için 5 dakika içinde nasıl dondurma yapabileceğiniz yer alıyor.

Malzemeler: Fermuarlı poşetler, yarım fincan süt, 1 yemek kaşığı şeker, yarım tatlı kaşığı vanilya ekstresi, 6 yemek kaşığı tuz, 2 fincan buz küpü.

Yapılışı:

- Tüm malzemeleri bir araya getirin. Daha fazla dondurma yapmak isterseniz oranları artırıp, daha büyük poşet kullanmalısınız.

- Vanilya ekstresi, şeker ve sütü karıştırıp küçük poşete dökün, ağzını kapatın. Buz küplerini ve tuzu daha büyük bir poşete koyun. Süt karışımının olduğu poşeti tuz ve buz karışımı olan torbaya koyun ve ağzını sıkıca kapatın.

- Poşetlerin tamamen mühürlendiğinden emin olun. Poşeti kaldırın ve iki elinizle 5-10 dakika sallayın. Dondurmanın koyulaştığını hissedeceksiniz.

- Dondurma istenilen koyu kıvama ulaştığında, poşeti buz karışımından çıkarın. Tuzlardan kurtulmak için poşetin dışını bir bezle ya da mutfak havlusuyla silin. Eğer bunu yapmazsanız, dondurmanız buzlu olur. Dondurmanızı alın, bir tabağa dökün ve afiyetle yiyin.

mliks

Yeni Üye
ooo hemen yapalım:) paylaşim için teşekkürler canım

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
benım canım ıstıyodu aksam esım vaktı gelmedı dondurma zamanı dedı koyuldum arastırmaya

rıca ederım canım
ben denemedım daha nası olyo bakalım

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara