Reading FC ile Kardeş Kulüp Anlaşması İmzalandı

mliks

Yeni Üye
[h=1]Reading FC ile Kardeş Kulüp Anlaşması İmzalandı[/h]

Didier Drogba ve Wesley Sneijder transferleriyle dünya futbolunun odak noktası haline gelen Galatasaray, İngiltere Premier Ligi'nde mücadele eden Reading FC ile kardeş kulüp anlaşması imzaladı.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen imza töreninin ardından, Galatasaray.org ve Galatasaray Televizyonu'na açıklamalarda bulunan Reading FC Kulübü Genel Müdürü Nigel Howe, "Bu anlaşmanın iki kulüp için de çok güzel bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Özellikle oyuncu takibi konusunda, Reading ve Galatasaray’ın oyuncu transferlerinde nasıl bir yol izlediği konusunda bilgi paylaşımında bulunacağız. Takip ettiğimiz tüm oyuncuları transfer etmemiz de söz konusu değil. Bu nedenle bu isimleri de kendi aramızda paylaşacağız. Ya da Galatasaray’ın İngiltere’de takip etmek istediği bir oyuncu konusunda fikir alışverişinde bulunacağız" ifadelerini kullandı.

Reading FC Kulübü Yöneticisi Christopher Samuelson ise, "Bu anlaşmaya büyük önem veriyoruz. Birlikte gelişmeye başlamak için sabırsızlanıyoruz. Oyuncu takibi, oyuncu alışverişi gibi konularda Galatasaray'la bir ortaklığımız olacak. Anlaşmamız geniş bir kapsamda gerçekleşecek. Kendi aramızda oyuncu alışverişinde bulunacağız, fazla oyuncularımızı kendi aramızda takas edeceğiz. Oyuncu takibinde büyük paylaşımlarda bulunacağız. Galatasaray benim için tartışmasız olarak Türkiye’nin bir numaralı kulübü. Bu ortaklıktan çok büyük mutluluk duyuyorum. İngiltere’de ve özellikle Londra’da çok sayıda Türk var. Bunlardan biri de tabii ki Jem Karacan. Türk bir ailenin çocuğu olarak 14 yaşında aramıza katıldı. Türkiye Milli Takımı'na çağırılma gururunu da yaşadı ve o bir Galatasaray taraftarı. Bu anlaşmadan da büyük mutluluk duyuyor. İki kulüp birbirlerine çok sayıda ziyarette bulunacak, özellikle sezon öncelerinde hazırlık maçlarında karşı karşıya geleceğiz" dedi.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara