Yıllık sistemden krediliye geçen arkadaşlar yandı

anaftafobia

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Yıllık sistemde okurken krediliye geçen arkadaşlar AÖF bize yine yamuk yaptı, eski sisteme göre notlandırılmış ve dönem ortalamasıda o sisteme göre oluşmuş olan arkadaşlar aöf yine yapacağını yaptı eski dönem ortalamasıyla kredili sistem dönem ortalamasını karıştırıp genel ortalama çıkardıki akıllara zarar, örneğin ben dikey geçişle aöf 3. sınıftan başladım geçen seneki yıllık sisteme göre ortalamam kötü tabiki bu dönem ise 2,46 ortalama aldım dc - dd olan derslerimden geçmeyi beklerken ne göreyim genel ortalamanız 1,37 yazıyor ve uyarı verilmiş, siz bu ortalamayı neye göre harmanlıyosunuz madem eski ortalamayı güz dönemine ekliyorsunuz o zaman eski notlarıda çan eğrisi sitemine göre hesaplamak zorundasınız, ve akabinde eski not ortalamasınıda çan eğrisi sisteminden çıkacak sonuçlara göre şekillendirmelisiniz, Bunları mahkemeye versek yüzde yüz kazanırız arkadaşlar, bunlar bizim paramızı yemek için her türlü kötülüğü yapıyorlar resmen.

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
bı delekce yazmalısın haksızlık buuu

anaftafobia

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Bu durumu düzeltmeleri lazım yüzbinlerce kişiye haksızlık yapıldı

mliks

Yeni Üye
gene bılgı almıs olursun olmadı baglı oldugun buroyu ara arkadsım bu durumu acıklasınlar

anaftafobia

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Aşağıdaki maili attım arkadaşlar;

Mrb 2011-2012 öğretim sezonunda dikey geçişle aöf işletme fakültesine kaydımı yaptırdım. Bilindiği gibi 2012-2013 öğretim yılında yıllık sistemden kredili sisteme geçildi, Bugün ortalama bilgilerini açıklamışsınız ; Dönem ortalaması : 2,49 - genel ortalama ise : 1,37 olarak açıklanmış ve durum kısmına uyarı yazılmış, öncelikle bu hesaplama sisteminde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum çünkü yıllık sisteme göre alınan notlardan gelen ortalama kredili sisteme göre alınan notlardan gelen ortalama ile nasıl harmanlanıyor? Sıfırdan başlayan bir kredili sistemde 1. dönem ortalaması diye anılan ortalamanın direk genel ortalama olarak uygulanması gerekmezmi? eyer uygulanmayacaksa yıllık sisteme göre alınmış notlardan gelen ortalama nasıl oluyorda kredili sistem ortalamasıyla karıştırılabiliyor o zaman yıllık sistemdeki notlarında çan eğrisi sistemine göre hesaplanması ve ortalamanında ona göre şekillenmesi gerekmezmi? Burada bir yanlış uygulama yoksa haksız uygulama var demektir, Lütfen bu durumu yetkililere bildirin.

mliks

Yeni Üye
yarın gelın mail e cavap arkadasım bende atıyorum hemen ertesı gun atıyolar cevap

anaftafobia

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
bir sistem yaptılar ama ellerine yüzlerine bulaştırdılar. zaten ben geçen sene sınıfta kalmışım sıfırdan başlamış oluyorum neyin ortalamasını alıyorlar anlaşılır gibi değil.

anaftafobia

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
4441026 yı aradım çok saçma şeyler söylüyorlar, yıllık sistemdeki not ortalamam 0,70 imiş onu baz almışlar ben nasıl olr diyorum bu derslerden zaten kaldım 3 tanesinden geçmiştim 4 derstende kalmıştım kaldığım derslerde krediliye geçildiği için tekrar alıyorum zaten , o zamanda diyorki bana geçtiğiniz derslerin ortalaması hesaplanıyor, bende diyorumki geçilen derslerin ortalaması nasıl 0,70 olur bu mümkünmü ben anlamam diyor, biz sadece aktarmakla mükellefiz, yandık yani arkadaşlar.

jonny

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
arkadaşım bence büroya gidip bi transkript al o daha açıklayıcı olur yıllık sistemdeki not ortalaması falan orada yazar

H

hamdi.uluturk

Misafir
Ben aldım fazla bişe değişmedi açıkçası. Geçen dönemden vermiş olduğum 9 dersin AKTS si. 97 gözüküo nasıl hesaplandığını kimse açıklayamıo. Sabahtan beri inceliom çözebilen varsa haber versin.

9 dersin AKTS si benim hesabıma göre taş çatlasın 60.

smih

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar aynı şekilde bende GNO ortalamamı görünce şok yaşayanlardanım. Ben geçen sene yıllık sistemde 4 dersten sınıfta kaldım ancak bu sene kredili sistemle üstten de 3 ders alarak bu dersleri yeniden aldım. Sonuçlar iki gün önce açıklandı FF dersim hiç yok ancak matematik ve davranış bilimleri uyarı, diğerlerinden geçmişim. Ama nedense dönem not ortalamam 2.68 genel not ortalamam 1.80 uyarı. Böyle saçma birşey olabilir mi? Ben zaten geçen sene bu derslerden kalmıştım bu sene yine niye değerlendiriliyor? Yazık değilmi buna yapabilcek hiçbir şeyimiz yok mu ?

anaftafobia

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
AÖF TARAFINDAN BANA ATILAN MAİL AŞAĞIDA ARKADAŞLAR YILLIK SİSTEMDE İKEN 50 DEN AŞAĞI ALIP KALDIĞINIZ BÜTÜN DERSLER "0" SIFIR OLARAK HESAPLANMIŞ VE KREDİLİ SİSTEMDE GENEL ORTALAMAYI İNANILMAZ DERECEDE AŞAĞI ÇEKMİŞ BU DURUM. BÖYLE BİR MANTIK , BÖYLE BİR ADALET OLURMU ARKADAŞLAR MADEM İNSANLARIN KALDIĞI DERSİ HESAPLIYACAKSIN ( ÇOK SAÇMA OLMASINA RAĞMEN ) HANİ CD DC - DD NOTLARI ONLAR NEREDE? BÖYLE BİR HESAPLAMA MANTIĞI HANGİ VİVDANA SIĞAR ARKADAŞLAR?

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tamamı 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.
2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçen bölüm ve programların dersleri yeniden belirlenerek bölümdeki öğrencilere ders intibakları yapılmıştır.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 11/1.maddesinde “Her dönem sonunda öğrencilerin başarı durumu, Dönem Not Ortalaması ve Genel Not Ortalaması ile belirlenir. Bu amaçla, kayıt olunan ve not ortalamalarına katılan her dersin kredisiyle o dersten bağıl değerlendirme sonucunda belirlenen harf notunun katsayısı çarpılarak bulunan değerlerin toplamının, bu derslerin kredilerinin toplamına bölünmesi ile bir not ortalaması bulunur. Bu işlem bir dönem içinde alınan dersler için yapılırsa Dönem Not Ortalaması, o zamana kadar alınmış bütün dersler için yapılırsa Genel Not Ortalaması elde edilir. Genel Not Ortalaması hesaplanırken, tekrar edilen ders bulunması halinde bu dersten alınan en son not dikkate alınır. Not ortalamaları virgülden sonra iki basamaklı olarak gösterilir.” 11/2.maddesinde “Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2,00 Genel Not Ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır. Akademik yetersizlik uyarısı alan öğrencinin, bir sonraki dönemin sonundaki Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması gerekir. Bu koşulu yerine getiremeyen öğrenci, kayıt yenilediği takip eden ilk dönem, son iki dönemde CC’nin altında not aldığı dersleri tekrar etmek suretiyle Genel Not Ortalamasını en az 2,00’ye yükseltmek zorundadır.” 11/3.maddesinde “Ders tekrarına kalan bir öğrencinin, tekrar ettiği dönem sonunda 2,00 Genel Not Ortalamasını sağlaması halinde ders tekrarı sona ermiş olur. Ancak zorunlu bir dersten FF, DZ ve YZ notu alan bir öğrenci bu dersi, dersin ilk verildiği dönemde tekrar almak zorundadır.”
Aynı yönetmeliğin 11/4.maddesinde “İlgili Birim Yönetim Kurulu kararı ve Senatonun onayı ile yıllık sistemden dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve programlarda öğrencilerin daha önce yıllık sistemde aldıkları ders ve notların intibakları Üniversite Yönetim Kurulunca kabul edilen Not Dönüşüm Tablosuna göre yapılır ve Genel Not Ortalaması hesabına dâhil edilir. Yıllık sistemde 50’nin altındaki başarı notları FF harf notu ile hesaplamaya katılır.” denilmektedir.
Yıllık Sistemdeki derslerin başarı notları, dönemlik-kredili sistemde harf notuna çevrilirken aşağıdaki tablo kullanılmaktadır (Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında okutulan İngilizce dersler hariç) :

Başarı Notu Harf Notu (Katsayısı)
84,00-100 AA (4,00)
77,00-83,99 AB (3,70)
71,00-76,99 BA (3,30)
66,00-70,99 BB (3,00)
61,00-65,99 BC (2,70)
56,00-60,99 CB (2,30)
50,00-55,99 CC (2,00)
0-49,99 FF (0)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR