Yıllık sistemden kredili sisteme geçişte ortalama hesaplama hatası

anaftafobia

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
YILLIK SİSTEMDEN KREDİLİ SİSTEME GEÇİŞTE GENEL ORTALAMA HESAPLAMA HATASI
[FONT=&quot]ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
18 Ocak 2013 CUMA Sayı : 28532

[FONT=&quot]DÖRDÜNCÜ BÖLÜM[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
Sınavlar, Sınav Kuralları, Sınavların Değerlendirilmesi ve Duyurulması, Notlar,
Ders Tekrarı
Sınavlar
Sınavların değerlendirilmesi ve duyurulması
[FONT=&quot]MADDE 10[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

(4) İlgili Birim Yönetim Kurulu kararı ve Senatonun onayı ile yıllık sistemden dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve programlarda öğrencilerin daha önce yıllık sistemde aldıkları ders ve notların intibakları Üniversite Yönetim Kurulunca kabul edilen Not Dönüşüm Tablosuna (Tablo I/a) göre yapılır ve Genel Not Ortalaması hesabına dâhil edilir. Yıllık sistemde 50’nin altındaki başarı notları FF harf notu ile hesaplamaya katılır.
DÖNEMLİK KREDİLİ SİSTEM ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME KLAVUZU
[FONT=&quot]8.[/FONT]
[FONT=&quot]Dönem Not Ortalamasının Ve Ge[/FONT]
[FONT=&quot]nel Not Ortalamasının Belirlenmesi[/FONT]
[FONT=&quot]Her dönem sonunda öğrencilerin başarı durumu, [/FONT]
[FONT=&quot]Dönem Not Ortalaması[/FONT]
[FONT=&quot]ve [/FONT]
[FONT=&quot]Genel Not [/FONT]
[FONT=&quot]Ortalaması[/FONT]
[FONT=&quot]ile belirlenir.[/FONT]
[FONT=&quot]Bu amaçla, kayıt olunan ve not ortalamalarına katılan her dersin kredisiyle o dersten ba-[/FONT]
[FONT=&quot]ğıl değerlendirme sonucund[/FONT]
[FONT=&quot]a belirlenen harf notunun katsayısı çarpılarak bulunan değer-[/FONT]
[FONT=&quot]lerin toplamının, bu derslerin kredilerinin toplamına bölünmesi ile bir not ortalaması bu-[/FONT]
[FONT=&quot]lunur. Bu işlem bir dönem içinde alınan dersler için yapılırsa Dönem Not Ortalaması [/FONT]
[FONT=&quot](DNO), o zamana kadar a[/FONT]
[FONT=&quot]lınmış bütün dersler için yapılırsa Genel Not Ortalaması (GNO) [/FONT]
[FONT=&quot]elde edilir.[/FONT]
[FONT=&quot]Genel Not Ortalaması hesaplanırken, tekrar edilen ders bulunması halinde bu dersten [/FONT]
[FONT=&quot]alınan en son not dikkate alınır.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]YUKARIDA AÇILANAN YÖNETMELİKLERDE YILLIK SİSTEMDEN GEÇEN ÖĞRENCİLERİN YILLIK SİSTEMDE 50 DEN AŞAĞI OLAN BAŞARI NOTLARI DİREK FF YANİ 0 OLARAK HESAP EDİLECEĞİ AÇIKLANMIŞ 18-OCAK -2013 TARİHLİ KARARLA ( KREDİLİ SİSTEME GEÇİŞTEN AYLAR SONRA) [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Dönemlik kredili sistem ölçme ve değerlendirme klavuzuna göre ise “Genel Not Ortalaması hesaplanırken, tekrar edilen ders bulunması halinde bu dersten [/FONT]

[FONT=&quot]alınan en son not dikkate alınır.”[/FONT][FONT=&quot] İbaresi yer almaktadır[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Bu maddeler birbiriyle çakışmaktadır. Son alınan yönetmelik kararı oldukça hatalıdır ve öğrenciyi mağdur etmektedir.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Örnek Verelim;[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Dikey geçişle 2011-2012 sezonunda işletme fakültesi 3 sınıftan başlayan öğrencimizin yıllık sisteme göre sene sonu notları 50 den aşağı olsun kredili sisteme geçiş yapıldıktan sonra zaten kalmış olduğu dersleri alacak olan öğrencimiz yönetmeliğe göre yıllık genel ortalaması 0 olarak hesaplanır. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Güz döneminde aldığı bütün derslerden CC puanıyla geçen öğrencimiz güz dönemindeki dönem notu ortalaması 2.00 olmaktadır. Fakat yıllık sistemden hesaplanacak olan 0 ortalama ile öğrencimizin genel ortalaması otomatikman 1.00 olmaktadır. Bu öğrenci 3 sınıfı okumuş ve zaten kalmıştır. kaldığı bütün dersleri zaten 5 ve 6 dönemde almak zorundadır. [/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Bu durumda yıllık sistemden alınan ortalama hatalıdır, Yıllık sistemden yanlızca geçilen derslerin o derslerin katsayılarıyla çarpılarak hesaplanan ortalaması gelebilir. Yıllık sistemde 50 nin altındaki tüm derslerin FF yani sıfır sayılması çok büyük bir uygulama hatasıdır.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Öğrencimiz 5.6.7.8. dönemde bütün derslerden CC geçer notu alıp geçmiş olsa dahi 8. Dönem sonunda genel not ortalaması yinede 2. Altında olacak ve okulu bitiremeyecektir. [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Sonuç olarak yeni yönetmeliğe göre bir öğrenci bütün derslerinden geçse dahi okulu bitiremeyebilir.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Bu yanlış uygulamanın Biran önce incelenip tekrar gözden geçirilmesi gerekmektedir.[/FONT]

anaftafobia

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
AÖF TARAFINDAN BANA ATILAN MAİL AŞAĞIDA ARKADAŞLAR YILLIK SİSTEMDE İKEN 50 DEN AŞAĞI ALIP KALDIĞINIZ BÜTÜN DERSLER "0" SIFIR OLARAK HESAPLANMIŞ VE KREDİLİ SİSTEMDE GENEL ORTALAMAYI İNANILMAZ DERECEDE AŞAĞI ÇEKMİŞ BU DURUM. BÖYLE BİR MANTIK , BÖYLE BİR ADALET OLURMU ARKADAŞLAR MADEM İNSANLARIN KALDIĞI DERSİ HESAPLIYACAKSIN ( ÇOK SAÇMA OLMASINA RAĞMEN ) HANİ CD DC - DD NOTLARI ONLAR NEREDE? BÖYLE BİR HESAPLAMA MANTIĞI HANGİ VİVDANA SIĞAR ARKADAŞLAR?

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tamamı 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.
2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçen bölüm ve programların dersleri yeniden belirlenerek bölümdeki öğrencilere ders intibakları yapılmıştır.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 11/1.maddesinde “Her dönem sonunda öğrencilerin başarı durumu, Dönem Not Ortalaması ve Genel Not Ortalaması ile belirlenir. Bu amaçla, kayıt olunan ve not ortalamalarına katılan her dersin kredisiyle o dersten bağıl değerlendirme sonucunda belirlenen harf notunun katsayısı çarpılarak bulunan değerlerin toplamının, bu derslerin kredilerinin toplamına bölünmesi ile bir not ortalaması bulunur. Bu işlem bir dönem içinde alınan dersler için yapılırsa Dönem Not Ortalaması, o zamana kadar alınmış bütün dersler için yapılırsa Genel Not Ortalaması elde edilir. Genel Not Ortalaması hesaplanırken, tekrar edilen ders bulunması halinde bu dersten alınan en son not dikkate alınır. Not ortalamaları virgülden sonra iki basamaklı olarak gösterilir.” 11/2.maddesinde “Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2,00 Genel Not Ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır. Akademik yetersizlik uyarısı alan öğrencinin, bir sonraki dönemin sonundaki Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması gerekir. Bu koşulu yerine getiremeyen öğrenci, kayıt yenilediği takip eden ilk dönem, son iki dönemde CC’nin altında not aldığı dersleri tekrar etmek suretiyle Genel Not Ortalamasını en az 2,00’ye yükseltmek zorundadır.” 11/3.maddesinde “Ders tekrarına kalan bir öğrencinin, tekrar ettiği dönem sonunda 2,00 Genel Not Ortalamasını sağlaması halinde ders tekrarı sona ermiş olur. Ancak zorunlu bir dersten FF, DZ ve YZ notu alan bir öğrenci bu dersi, dersin ilk verildiği dönemde tekrar almak zorundadır.”
Aynı yönetmeliğin 11/4.maddesinde “İlgili Birim Yönetim Kurulu kararı ve Senatonun onayı ile yıllık sistemden dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve programlarda öğrencilerin daha önce yıllık sistemde aldıkları ders ve notların intibakları Üniversite Yönetim Kurulunca kabul edilen Not Dönüşüm Tablosuna göre yapılır ve Genel Not Ortalaması hesabına dâhil edilir. Yıllık sistemde 50’nin altındaki başarı notları FF harf notu ile hesaplamaya katılır.” denilmektedir.
Yıllık Sistemdeki derslerin başarı notları, dönemlik-kredili sistemde harf notuna çevrilirken aşağıdaki tablo kullanılmaktadır (Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında okutulan İngilizce dersler hariç) :

Başarı Notu Harf Notu (Katsayısı)
84,00-100 AA (4,00)
77,00-83,99 AB (3,70)
71,00-76,99 BA (3,30)
66,00-70,99 BB (3,00)
61,00-65,99 BC (2,70)
56,00-60,99 CB (2,30)
50,00-55,99 CC (2,00)
0-49,99 FF (0)

anaftafobia

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Yıllık sistemden kredili sisteme geçişte ortalama aktarımı

AÖF TARAFINDAN BANA ATILAN MAİL AŞAĞIDA ARKADAŞLAR YILLIK SİSTEMDE İKEN 50 DEN AŞAĞI ALIP KALDIĞINIZ BÜTÜN DERSLER "0" SIFIR OLARAK HESAPLANMIŞ VE KREDİLİ SİSTEMDE GENEL ORTALAMAYI İNANILMAZ DERECEDE AŞAĞI ÇEKMİŞ BU DURUM. BÖYLE BİR MANTIK , BÖYLE BİR ADALET OLURMU ARKADAŞLAR MADEM İNSANLARIN KALDIĞI DERSİ HESAPLIYACAKSIN ( ÇOK SAÇMA OLMASINA RAĞMEN ) HANİ CD DC - DD NOTLARI ONLAR NEREDE? BÖYLE BİR HESAPLAMA MANTIĞI HANGİ VİVDANA SIĞAR ARKADAŞLAR?

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tamamı 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.
2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçen bölüm ve programların dersleri yeniden belirlenerek bölümdeki öğrencilere ders intibakları yapılmıştır.
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 11/1.maddesinde “Her dönem sonunda öğrencilerin başarı durumu, Dönem Not Ortalaması ve Genel Not Ortalaması ile belirlenir. Bu amaçla, kayıt olunan ve not ortalamalarına katılan her dersin kredisiyle o dersten bağıl değerlendirme sonucunda belirlenen harf notunun katsayısı çarpılarak bulunan değerlerin toplamının, bu derslerin kredilerinin toplamına bölünmesi ile bir not ortalaması bulunur. Bu işlem bir dönem içinde alınan dersler için yapılırsa Dönem Not Ortalaması, o zamana kadar alınmış bütün dersler için yapılırsa Genel Not Ortalaması elde edilir. Genel Not Ortalaması hesaplanırken, tekrar edilen ders bulunması halinde bu dersten alınan en son not dikkate alınır. Not ortalamaları virgülden sonra iki basamaklı olarak gösterilir.” 11/2.maddesinde “Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2,00 Genel Not Ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır. Akademik yetersizlik uyarısı alan öğrencinin, bir sonraki dönemin sonundaki Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması gerekir. Bu koşulu yerine getiremeyen öğrenci, kayıt yenilediği takip eden ilk dönem, son iki dönemde CC’nin altında not aldığı dersleri tekrar etmek suretiyle Genel Not Ortalamasını en az 2,00’ye yükseltmek zorundadır.” 11/3.maddesinde “Ders tekrarına kalan bir öğrencinin, tekrar ettiği dönem sonunda 2,00 Genel Not Ortalamasını sağlaması halinde ders tekrarı sona ermiş olur. Ancak zorunlu bir dersten FF, DZ ve YZ notu alan bir öğrenci bu dersi, dersin ilk verildiği dönemde tekrar almak zorundadır.”
Aynı yönetmeliğin 11/4.maddesinde “İlgili Birim Yönetim Kurulu kararı ve Senatonun onayı ile yıllık sistemden dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve programlarda öğrencilerin daha önce yıllık sistemde aldıkları ders ve notların intibakları Üniversite Yönetim Kurulunca kabul edilen Not Dönüşüm Tablosuna göre yapılır ve Genel Not Ortalaması hesabına dâhil edilir. Yıllık sistemde 50’nin altındaki başarı notları FF harf notu ile hesaplamaya katılır.” denilmektedir.
Yıllık Sistemdeki derslerin başarı notları, dönemlik-kredili sistemde harf notuna çevrilirken aşağıdaki tablo kullanılmaktadır (Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında okutulan İngilizce dersler hariç) :

Başarı Notu Harf Notu (Katsayısı)
84,00-100 AA (4,00)
77,00-83,99 AB (3,70)
71,00-76,99 BA (3,30)
66,00-70,99 BB (3,00)
61,00-65,99 BC (2,70)
56,00-60,99 CB (2,30)
50,00-55,99 CC (2,00)
0-49,99 FF (0)

[FONT=&quot] Bulunduğunuz ildeki AÖF Bürosundan Not Durum Belgesi (Transkript) alarak “[/FONT][FONT=&quot]http://www.anadolu.edu.tr[/FONT][FONT=&quot]” adresi açıköğretim linki kılavuzlar bölümünde yayınlanan [/FONT][FONT=&quot]yapılan ders intibakları ile ilgili ayrıntılı bilginin bulunduğu “Ders İntibak Listesi” ve “[/FONT][FONT=&quot]Dönemlik-Kredili Sistem Ölçme ve Değerlendirme Kılavuzu[/FONT][FONT=&quot]” ile birlikte inceleyerek dönem not ortalaması ve genel not ortalamanızı hesaplayabilirsiniz. [/FONT] [FONT=&quot]Adı geçen kılavuzları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğini birlikte inceleyerek sistem hakkında daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.[/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] Genel Not Ortalaması hesabının nasıl yapıldığı ile ilgili aşağıda verilen örneği inceleyebilirsiniz. Açıköğretim Fakültesi Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans Programında okuyan bir öğrencinin Not Durum Belgesindeki dersleri ve notları aşığıdaki şekilde olsun (Bu programdaki ders intibakları ile ilgili bilgiler, [/FONT][FONT=&quot]“Ders İntibak Listesi” 2.sayfada yer almaktadır) [/FONT][FONT=&quot]:[/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]YILLIK SİSTEMDE ALINAN DERSLER[/FONT][FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]Kodu[/FONT][FONT=&quot] Ders Adı Not Yerine[/FONT][FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot]1099 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ 96[/FONT] [FONT=&quot]1216 YABANCI DİL (İNGİLİZCE) 48 İNG101U- İNG102U[/FONT] [FONT=&quot]1001 GENEL MUHASEBE 50 [/FONT] [FONT=&quot]1002 GENEL İŞLETME 50[/FONT] [FONT=&quot]1003 DAVRANIŞ BİLİMLERİNE GİRİŞ 50[/FONT] [FONT=&quot]1005 İKTİSADA GİRİŞ 50 [/FONT] [FONT=&quot]1007 GENEL MATEMATİK 50[/FONT] [FONT=&quot]1410 HUKUKA GİRİŞ 50[/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] AKTS Kredisi [/FONT][FONT=&quot]Kredi*Not [/FONT][FONT=&quot] Not Ortalaması [/FONT][FONT=&quot]AKTS Kredisi [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Kredi*Not[/FONT][FONT=&quot] Not Ortalaması[/FONT][FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot]Dönem [/FONT][FONT=&quot] 60 120 2,00 Genel 60 120 2,00 [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]2012-2013 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ[/FONT][FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]Kodu[/FONT][FONT=&quot] Ders Adı AKTS Kredisi Not Kredi * Not[/FONT] [FONT=&quot]İNG101U İNGİLİZCE 1 3 AA 12,00 [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] AKTS Kredisi [/FONT][FONT=&quot]Kredi*Not [/FONT][FONT=&quot] Not Ortalaması [/FONT][FONT=&quot]AKTS Kredisi [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Kredi*Not[/FONT][FONT=&quot] Not Ortalaması[/FONT][FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot]Dönem [/FONT][FONT=&quot] 3 12,00 4,00 Genel 60 132,00 2,20 [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] Durum BAŞARILI[/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]2012-2013 ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ[/FONT][FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]Kodu[/FONT][FONT=&quot] Ders Adı AKTS Kredisi Not Kredi * Not[/FONT] [FONT=&quot]İNG102U İNGİLİZCE 2 3 AA 12,00 [/FONT] [FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] AKTS Kredisi [/FONT][FONT=&quot]Kredi*Not [/FONT][FONT=&quot] Not Ortalaması [/FONT][FONT=&quot]AKTS Kredisi [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Kredi*Not[/FONT][FONT=&quot] Not Ortalaması[/FONT][FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot]Dönem [/FONT][FONT=&quot] 3 12,00 4,00 Genel 60 144,00 2,40 [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] Durum[/FONT][FONT=&quot] BAŞARILI[/FONT][FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]Yapılan ders intibakları sonucu, yıllık derslere karşı gelen dönemlik-kredili sistemdeki derslerin kredileri, Genel Not Ortalaması hesabında kullanılmaktadır.[/FONT][FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]Örneğin; yıllık sistemde 1.sınıf dersi olan [/FONT][FONT=&quot]“Temel Bilgi Teknolojileri” dersi yerine dönemlik-kredili sistemde 1.yarıyıla (Güz Dönemi) “Temel Bilgi Teknolojileri 1 (3 AKTS)” ve 2.yarıyıla “Temel Bilgi Teknolojileri 2 (3 AKTS)” dersleri konulmuştur. [/FONT][FONT=&quot]Bu nedenle, Genel Not Ortalaması hesabında yıllık sistemdeki “[/FONT][FONT=&quot]Temel Bilgi Teknolojileri[/FONT][FONT=&quot]” dersi 6 AKTS (3+3 AKTS) olarak hesaba katılmaktadır.[/FONT][FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]“TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ” dersinin AKTS kredisi 6 (3+3 AKTS), bu dersten alınan 96 başarı notunun harf notu karşılığı ise AA (4,00) (84-100 arası) olacak; buna göre de bu dersin Kredi*Not değeri 24,00 (6x4,00) olacaktır. [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]Yukarıdaki örnek transkripte göre 2011-2012 öğretim yılı sonundaki (yıllık sistemdeki derslerin) Genel Not Ortalamasını verilen bilgiler ışığında aşağıda gösterildiği gibi hesaplayabilirsiniz;[/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]YILLIK DERS[/FONT]
[FONT=&quot]YILLIK NOT[/FONT]
[FONT=&quot]DÖNEMLİK DERS[/FONT]
[FONT=&quot]AKTS KREDİ[/FONT]
[FONT=&quot]HARF NOTU[/FONT]
[FONT=&quot]KAT[/FONT]
[FONT=&quot]SAYISI[/FONT]
[FONT=&quot]KREDİ*NOT (AKTSxKATSAYI)[/FONT]
[FONT=&quot]TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]96[/FONT]
[FONT=&quot]T.B.T. 1[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]AA[/FONT]
[FONT=&quot]4,00[/FONT]
[FONT=&quot]24,00 (TBT1+TBT2’nin kredisi: 6 AKTS x 4,00)[/FONT]
[FONT=&quot]T.B.T. 2[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]YABANCI DİL (İNGİLİZCE)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]48[/FONT]
[FONT=&quot]İNGİLİZCE 1[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]FF[/FONT]
[FONT=&quot]0[/FONT]
[FONT=&quot]0[/FONT]
[FONT=&quot]İNGİLİZCE 2[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]GENEL MUHASEBE[/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]GEN. MUH.[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]16,00[/FONT]
[FONT=&quot]BANK.HİZ.[/FONT]
[FONT=&quot]ÜRÜNLERİ[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]GENEL İŞLETME[/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]G.İŞLETME[/FONT]
[FONT=&quot]5[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]20,00[/FONT]
[FONT=&quot]BAN.YÖN.VE DEN.[/FONT]
[FONT=&quot]5[/FONT]
[FONT=&quot]DAVR.BİL. GİRİŞ[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]BANK.VE SİG.GİRİŞ[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]14,00[/FONT]
[FONT=&quot]ÇAL.PSİK.[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]İKTİSADA GİRİŞ[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]İKT.GİRİŞ[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]16,00[/FONT]
[FONT=&quot]FİN.KURUM.[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]GENEL MATEMATİK[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]DIŞ TİC. İŞL.[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]14,00[/FONT]
[FONT=&quot]FİN. MAT.[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]HUKUKA GİRİŞ[/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]HUK.T.KAV.[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]16,00[/FONT]
[FONT=&quot]İŞL.HUK.[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] TOPLAM AKTS: 60 KREDİ*NOT: 120,00[/FONT] [FONT=&quot]GENEL NOT ORTALAMASI = TOPLAM KREDİ*NOT / TOPLAM AKTS olduğundan; GNO= 120/60 =2,00[/FONT] [FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] Öğrenci, 2012-2013 öğretim yılında Güz Döneminde başarısız olduğu “İngilizce 1” dersini alarak AA harf notunu almış olsun. Bu durumda, Genel Not Ortalaması aşağıdaki gibi değişir:[/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]HARF[/FONT]
[FONT=&quot]NOTU[/FONT]
[FONT=&quot]KAT[/FONT]
[FONT=&quot]96[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]AA[/FONT]
[FONT=&quot]4,00[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]AA[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]AA[/FONT]
[FONT=&quot]4,00[/FONT]
[FONT=&quot]12,00[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]48[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]FF[/FONT]
[FONT=&quot]0[/FONT]
[FONT=&quot]0[/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]16,00[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]5[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]20,00[/FONT]
[FONT=&quot]5[/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]14,00[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]16,00[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]14,00[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]16,00[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot] TOPLAM AKTS: 60 KREDİ*NOT: 132,00[/FONT] [FONT=&quot]GENEL NOT ORTALAMASI = TOPLAM KREDİ*NOT / TOPLAM AKTS olduğundan; GNO= 132/60 =2,20[/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]Öğrenci, 2012-2013 öğretim yılında Bahar Döneminde başarısız olduğu “İngilizce 2” dersini alarak AA harf notunu almış olsun. Bu durumda, Genel Not Ortalaması aşağıdaki gibi değişir:[/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]HARF[/FONT]
[FONT=&quot]NOTU[/FONT]
[FONT=&quot]KAT[/FONT]
[FONT=&quot]96[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]AA[/FONT]
[FONT=&quot]4,00[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]AA[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]AA[/FONT]
[FONT=&quot]4,00[/FONT]
[FONT=&quot]12,00[/FONT]
[FONT=&quot]AA[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]AA[/FONT]
[FONT=&quot]4,00[/FONT]
[FONT=&quot]12,00[/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]16,00[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]5[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]20,00[/FONT]
[FONT=&quot]5[/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]14,00[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]16,00[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]14,00[/FONT]
[FONT=&quot]3[/FONT]
[FONT=&quot]50[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot]CC[/FONT]
[FONT=&quot]2,00[/FONT]
[FONT=&quot]16,00[/FONT]
[FONT=&quot]4[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT] [FONT=&quot] TOPLAM AKTS: 60 KREDİ*NOT: 144,00[/FONT] [FONT=&quot]GENEL NOT ORTALAMASI = TOPLAM KREDİ*NOT / TOPLAM AKTS olduğundan; GNO= 144/60 =2,40[/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT] [FONT=&quot]Bu öğrencinin, 2012-2013 öğretim yılı Bahar Dönemi sonundaki Genel Not Ortalaması, 2,40 olacaktır. [/FONT] [FONT=&quot] [/FONT]

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO