Ciddi Girişim Şart Yoksa : Bütünleme sınavı tarih oldu

yasarguner

Özel Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
Sabah Gazetesinin haberine göre;

AÖF Açık öğretim fakültesinde bütünleme yapılmayacak. Bununla ilgili olarak Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür net konuştu.

Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür bugün yapmış olduğu açıklamada, bu sene dönem başında almış oldukları karardan dönmelerinin söz konusu olmadığını ve kesin bir dille bütünleme sınavının olmayacağını belirtti.

Açıköğretim fakültesinin dönemlik kredili sisteme geçtiğini hatırlatan Özgür, ”Bu nedenle öğrencilerin değerlendirilmesi bağıl sisteme geçmiş oldu. Örgüt eğitimle bu geçişlerin sağlanması adına öğrenciler ara sınavı ve dönem sonu sınavıyla değerlendirilecek. Yani her iki sınavdaki başarılar dikkate alınacak. Bütünleme sınavı yapılmayacak” dedi.

AÖF’LİLERİN BÜTÜNLEME İSYANI SOSYAL MEDYADA!

Bütünleme hakkı kaldırılan AÖF Açıköğretim öğrencileri haklarını aramak ve bütünleme sınavı hakkının yeniden verilmesi için sosyal paylaşım sitesi Twitter’da organize oldu. AÖF yönetimi tarafından kaldırılan bütünleme sınavları AÖF öğrencilerini mağdur etmeye devam ediyor.

YÖK tarafından bütün üniversitelerde yapılması yasal zorunluluk haline getirilen bütünleme sınavları sadece AÖF’de yok. Bütünleme haklarını geri isteyen AÖF Açıköğretim öğrencileri ‘AÖF Bütünleme Sınavı Yardım Kampanyası’ başlattı.
haber kaynagı : son.tv

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Aöf bütünleme

binlerce örgün öğretim öğrencisine bu yıl tanınan hak, benimde aralarında bulunduğum aöf öğencilerinin elinden alınmakta. bizler normalde zaten çalışan, herhangi bir işle meşgul bireyleriz. 1 dersten kaldın demek, 1 yılın gitti demek. bütünleme tarih olmasın, herkes bu konuda aöf ye saldırsın, mail atsın, dilekçe fakslasın. bu konudaki hakkımızı geri kazanmalıyız.

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
zate yapacaklarını sanmam mılletı nası soyacaklarını ıyı bılıyolar ınsanların donemlerını uzatıyorlar

yasarguner

Özel Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
en son konuşulan arkadaşlar bütçe yüzünden oldugu gerçekten herkez mail ile tepkilerine devam etsin kimse hakkını yedirtmesin...

elbistn

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
bişey sorabilir miyim dersler ikiye ayrıldı gibi bişey okumuştum dün yani kalınan derslerin bazıları ikiye mi bölündü okudum ama anlamadım

yasarguner

Özel Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
bişey sorabilir miyim dersler ikiye ayrıldı gibi bişey okumuştum dün yani kalınan derslerin bazıları ikiye mi bölündü okudum ama anlamadım
evet bazı dersler eski sisteme göre kaldıgınız tek ders , yeni sistem de karşınızı 2 dönemlik ders olarak gelmek te..

elbistn

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
nasıl yani ben tek dersten kaldım tek dönem yerine iki dönem yani bi sene daha mı uzayacak okul

elbistn

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
ben bu güz döneminden bi tane ff im var atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi I yani, şimdi ben bunun için iki dönem yani bi sene yani iki sınava mı gireceğim

yasarguner

Özel Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
ben bu güz döneminden bi tane ff im var atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi I yani, şimdi ben bunun için iki dönem yani bi sene yani iki sınava mı gireceğim
hayır :D Benim dedigim bu sene kalan dersleriniz degil ...

Geçen sene eski sistemden kalan BAZI dersler 2 ye bölündü ..

inşallah bu sefer anlatabıldım :D

elbistn

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
inanın benim kafam çok karışık bu biricik ff den dolayı canım baya sıkkıında şimdi ben bi dönem uzayacak demi...

elbistn

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
''Ne yazııkki 1 dönem uzamış durumda şuanda.. '' çok şükür ki 1 dönem :) bunada şükretmek lazım korktum ikiye ayrıldı falan diye okuyuncada. evet keşke büt gelse. ama artık gelsede gelmesede çalışmak zorundayız yok dediler ama inşallah olur

yasarguner

Özel Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
''Ne yazııkki 1 dönem uzamış durumda şuanda.. '' çok şükür ki 1 dönem :) bunada şükretmek lazım korktum ikiye ayrıldı falan diye okuyuncada. evet keşke büt gelse. ama artık gelsede gelmesede çalışmak zorundayız yok dediler ama inşallah olur
siz bütün çalışmanızı yokmuş gibi yapın inş seneye şubatta bu dert biter :)

iyi forumlar..

elbistn

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
çok komiksiniz.bu kaldığım ders için ne zaman sınava girebilirim biliyo musunuz? şubatda mı

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara