Sınıf Geçme???

xloader

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık
Herkese merhaba arkadaşlar. aklıma bir durum geldi acil yardımınıza ihtiyacım var. durum şöyle:

fotoğrafçılık - kameramanlık bölümünde okuyorum. notlarım:

Hareketli görüntünün tarihi : dd
sayısal fotoğrafçılığa giriş : cd
film ve video yapımı : -ff---
videonun kullanım alanları : dc
optik bakış : cc
fotoğraf ve video proje geliştirme : dc
kültür tarihi : dc

durumdan anlaşıldığı üzere kayıt yenilemede ff olan film ve video yapımını silemiyorum önümüzdeki döneme atmak için.

benim aklıma gelen şey: ff olan dersimin yanında koşullu geçtiğim derslerin sadece 1 tanesini alsam, diğerlerini silsem, sınavlara girip 2.00 ortalamasını tutturduğum zaman diğer koşullu geçtiğim derslerin sınavına yine de girmeme gerek var mı?

umarım anlaşılmışımdır :) . herkese başarılar.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Okulun atadığı dersler içerisindeki geçmiş dönemlerden kaldığınız dersleri çıkaramazsınız ( silemezsiniz ). Genel not ortalaması şu ana kadar aldığınız tüm derslerin kredilerine oranı ile bulunmaktadır. Yani dönemlerin not ortalamalarını ortalaması değil. O zamana kadar almış olduğun dersleri kredilerinin ders notlarına oranı ile bulunur.

Not ortalamaları ve ders tekrarı

MADDE 11 – (1) Her dönem sonunda öğrencilerin başarı durumu, Dönem Not Ortalaması ve Genel Not Ortalaması ile belirlenir. Bu amaçla, kayıt olunan ve not ortalamalarına katılan her dersin kredisiyle o dersten bağıl değerlendirme sonucunda belirlenen harf notunun katsayısı çarpılarak bulunan değerlerin toplamının, bu derslerin kredilerinin toplamına bölünmesi ile bir not ortalaması bulunur. Bu işlem bir dönem içinde alınan dersler için yapılırsa Dönem Not Ortalaması, o zamana kadar alınmış bütün dersler için yapılırsa Genel Not Ortalaması elde edilir. Genel Not Ortalaması hesaplanırken, tekrar edilen ders bulunması halinde bu dersten alınan en son not dikkate alınır. Not ortalamaları virgülden sonra iki basamaklı olarak gösterilir.

(2) Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2,00 Genel Not Ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır. Akademik yetersizlik uyarısı alan öğrencinin, bir sonraki dönemin sonundaki Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması gerekir. Bu koşulu yerine getiremeyen öğrenci, kayıt yenilediği takip eden ilk dönem, son iki dönemde CC’nin altında not aldığı dersleri tekrar etmek suretiyle Genel Not Ortalamasını en az 2,00’ye yükseltmek zorundadır.

(3) Ders tekrarına kalan bir öğrencinin, tekrar ettiği dönem sonunda 2,00 Genel Not Ortalamasını sağlaması halinde ders tekrarı sona ermiş olur. Ancak zorunlu bir dersten FF, DZ ve YZ notu alan bir öğrenci bu dersi, dersin ilk verildiği dönemde tekrar almak zorundadır.

(4) İlgili Birim Yönetim Kurulu kararı ve Senatonun onayı ile yıllık sistemden dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve programlarda öğrencilerin daha önce yıllık sistemde aldıkları ders ve notların intibakları Üniversite Yönetim Kurulunca kabul edilen Not Dönüşüm Tablosuna (Tablo I/a) göre yapılır ve Genel Not Ortalaması hesabına dâhil edilir. Yıllık sistemde 50’nin altındaki başarı notları FF harf notu ile hesaplamaya katılır.

(6) Bir öğrencinin kaydolduğu programı başarıyla bitirebilmesi için Genel Not Ortalamasının en az 2,00 ve aldığı her dersin notunun da en az DD veya YT olması gerekir.

vdf

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
Merhabalar ben işletme yönetimi 1. Sınıf öğrencisiyim bu dönem hangi derslerden kursa gitmemi önerirsiniz

vdf

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
Sözelim çok iyidir ama borçlar huku dedi arkadaşım hiç görmediğimden fikrim yok iktisad muhasebe gecen dönem gittim az cok ders hakkında bilgim var

H

Hakan AY

Misafir
Son sınıf 2 ff

son sınıfım 4. sınıf, finaldeki 2 dersin sınavına giremedim bunlar ff geldi ancak genel not ortalamam 2 üzeri ve başarılıyım seneye bu ff derslerden tekrar sınava giricem aşağıya resminide ekliyorum tablonun, sorularım şunlar bu 2 dersten giricem sınavların hem ara hemde final sınavı ortalamaları ne olmalı harf ve not olarak ve bu dersler bahar dönemi dersi olduğu halde önümüzdeki ilk dönem olan güz döneminde bunlara girerek tek dönemde mezun olabilirmiyim.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara