Buda benimki

fibertombik

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık

Hadi beyler bayanlar önerilerinizi bekliyorum. Gerçekten bu kadarda vasat bir sonucu beklemiyordum. 1 yıl ders filan çalışmadım gezdim tozdum haklı olarak böyle kötü bir sonuç kaçınılmazdı. Şimdi ben sanırım bu puan ile aöfe kayıt olabilirim? Taban puanları açıklayan (resmi olarak) bir bölüm var mı? Ne yapmamı önerirsiniz? Birileri çıksın "Senin puanın öf xx yıllık için iyidir, şu bölümü tercih etmen şöyle karar vermen daha uygun olur bla bla bla.." desin. Veya puanın çok az kayıt yaptıramazsın veya yaptırmaman daha iyi seneye çalış gibi önerilerde gelebilir. Hiç bilgim yok anlayacağınız. Her öneriyi değerlendirmeye hazırım. Ekseriya askerliği erteleme husunda ideal seçimler yaptıracak yorumlar gelirse çok sevinirim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bu puanlarla Adalet haricinde istediğin aöf bölüme 2-4 yıllık farketmeden uyerleşebilirsin. 2 yıllıklarda kontenjan sınırlaması bulunmamakta yani 140 üzeri alman yeterli, 4 yıllıklarda da geçen yıl kontenjan dolduramadılar, yine 140 veya üzeri alman yeterli.

fibertombik

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık
Admin teşekkür ederim ama biraz açıklayıcı ol, okadar erör bulduk :D 4 yıllıklara girebiliyorsam. Hangilerini öneriyorsun? Taban puanları açıklayan (resmî) bir bölüm yok mu? Bir tane blog okudum admin sanki bana değilde aöf hocalarına ve mezunlarına anlatmış arkadaş. YGS den yeni çıktık biz. Benim mi anlama kıtlığım var ne anlamadım gitti :D

Mesela grafik tasarım var orada geçen yılın puanlarına baktım ama zaten puanım tutmuyor ben nasıl giricem oraya? Bana yer olursa puana bakmıyorlar mı? 4 yıllık nere var 2 yıllık nereler var girebileceğim. Tercih yaparken onların puanları gözükmüyor sanırım. Gözükse bile onlar 1. dereceden önemli mi. Kontenjan olsa ama puanım yetmese kayıt olabiliyor muyum? Şimdilik bukadar ;d

fibertombik

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık
Evet ben bunun aynısını okumuştum o blogta. Ama ondaki tek fark linkler yoktu. Sizinkine emek harcanmış biraz. Yazıyı ilk yazan kim bilmiyorum ama oda emek harcamış. Keşke biraz daha açıklayıcı bilgilere yer olsaydı. Tercih süresi biraz daha uzunmuş o yüzden acele etmek istemiyorum. O zaman zarfında sanırım istediğim bilgilere ulaşabilirim. ;d

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO