Kısa dönem askerlik

yakupdag

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
merhabalar arkdaşlar açık öğretim işletme 4.sınıf öğrencisiyim allahın izniyle bu sene mezun olacaz sorun çıkmaz ise mezun olduktan sonra kafama takılan konuise
aöf okuyanlar kısa dönem askerlik yapabiliyormu ve ayrıyeten isterse 12 teğmen olarak askerlik yapabiliyormu onun şartları neler yada sınavı felan varmı.
şimdiden teşekkürler cevaplayan arkadaşlara.

CuneytKayabasi

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Bende aynı senin durumdayım. Ama ilk dönem tek dersten kaldım bu dönem hepsini geçsem bile 6 ay uzuycak zaten. Neyse, evet kısa dönem askerlik yapabiliyorsun çok net bilmiyorum ama mantıken uzun dönem yaparsan teğmen olarak yaparsın. Önceden sınavına giriliyordu ama sınav kalktı diye duymustum ondan çok emin değilim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim lisans mezunları kısa dönem askerlik yapmaktadır. İsterlerse askerliklerini diploma tarihinden itibaren başlamak üzre 2 yıl erteleyebilirler.

Açıköğretim mezunlarını genelde astek yapmazlar ama bellide olmaz tabii. Sınav halen geçerli sanırım ama kaldırılacak diye duydum bende.

Y

yusssuff

Misafir
selam bbbbeyler

bende 4. sınıfım ama 1 sersten kalsığım içim 1 dönem uzadı 1 dönem sonrs mezun olursam yinede kısa dönem yapabilirmiyim.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara