Aöf İşletme Fonksiyonları 2013 Bahar Dönemi Ara Sınav Soruları

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN

Aöf İşletme Fonksiyonları 2013 Bahar Dönemi Ara Sınav Soruları
ve cevaplarını sınavlardan sonra sitemize eklemeye başlayacağız arkadaşlar...

Sizlerde sınavdan sonra aklınızda kalan soru ve cevapları forumumuza eklemeyi ihmal etmeyin.

Aöf 2013 Bahar Dönemi Ara Sınavda Hepinize Başarılar Dileriz...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
İşletme Fonksiyonları Soruları ve Cevapları (İşletme)
Yanlış hatırladığım, tamamen uydurduğum falan varsa düzeltelim

1. Hangisi çalışanları etrafında toplama, onları ortak amaçlar doğrultusunda güdüleme ve amaca yönelik davranışlar sergileyebilmelerini sağlayabilme işidir? (Liderlik)
2. Üretim ilk olarak ne zaman başlamıştır gibi bişi? (İnsanlığın varoluşundan beri)
3. Hangisi işletmenin yatay farklılaşmasında azalma doğrultusunda bir yönetim uygulamasıdır? (dış kaynak kullanımı)
4. Hangisi işletmenin genişlemesinde artış doğrultusunda bir yönetim uygulamasıdır? (doğru ölçeği bulma)
5. Hangisi bir işletmedeki Merkezileşme ile ilgili yanlış olarak verilmiştir? (hatırlamıyorum)
6. İşletmenin ihtiyaçları doğrultunda uygun insan kaynağını ekonomik olarak temin etme, eğitme ve geliştirme, performansını değerlendirme, kariyerini planlama ve ücretini belirlemeye yönelik uygulamaları içeren yönetim bilimine ne denir? (insan kaynakları yönetimi)
7. İşletmelerin müşterileri için değer yarattığı ve bu değerin sonucunda müşteri tatmini ve bağlılığı sağlayarak kâr elde ettiği işletme fonksiyonu hangisidir? (pazarlama)
8. Endüstri devrimi döneminde işletmelerin yöneldiği pazarlama anlayışı hangisidir? (üretime yönelik pazarlama anlayışı)
9. İşletmenin, “ürünlerimizi bir kere satalım sonra ne olursa olsun” düşüncesiyle hareket ettiği pazarlama anlayışı hangisidir? (satışa yönelik pazarlama anlayışı)
10. İşletmenin belirli bir miktarda alışveriş yapan müşterilerine hediye kuponu vermesi hangi pazarlama stratejisine örnektir ya da bu anlama gelen bi soru? (?)
11. Hangisi kesikli üretim tipidir? (atölye tipi üretim)
12. Hangisi üretim sistemi evrelerinden biri değildir? (girdi, süreç, geri besleme, çıktı dışında kalan şık)
13. Hangisi en az stokla, sıfır envanter hedefini temel amacı olarak benimseyen üretim sistemidir gibi bişi? (tam zamanında üretim)
14. İşletme için gerekli fonların sağlanması ve kullanılmasını kapsayan kavram hangisidir? (finansal yönetim)
15. İşletmenin yatırım ve finansman gibi kararlarını alarak piyasa değerini yükseltmeyi amaçlayan kişiye ne denir? (finans yöneticisi) (bu soru var mıydı, uydurdum mu emin değilim)
16. Hat yetki hangisinde doğru olarak verilmiştir? (yukarıdan aşağıya doğru ilerler)
17. Sistemin bütününün çıktısının, parçalarının çıktıları toplamından büyük olması durumu nedir? (sinerji)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara