Meslek Yüksek okulundayım açık öğretim istiyorum ! !

JediKnight

Yeni Üye
Merhabalar,

Ben Akdeniz Ünv. Sosyal Bilimler Meslek yüksek okulunu turizm ve seyahat işletmeciliğine kayıt yaptırdım. Fakat beğenmiyorum orayı ve kaydımı alıp açık öğretime girmek istiyorum..

Bunu nasıl yapabilirim ? 4 Yıllık İşletme istiyorum Açık Öğretim. 173 puanım var.

Ek Yerleştirme vs gibi bişeyler ile girebilirmiyim ? Tercihimde yoktu açık öğretim.

Teşekkürler,

taskinengin

Yeni Üye
arkadaşım ek yerleştirme klavuzu nu al sanırım daha başlamdı ek yerleştirmeler ordan işletme yi yazarsın aöf işletme fakültesine start verirsin puanın 173 müş açıköğretim için yeterli bi puan kolay gelsin

polatoðlu

Yeni Üye
ben kamu yönetimi kzandım kayıt yaptırdım fakat bulunduğum yerde meslek yüksek okulu bahçe zıraat iki yıllık var puanım 183,70 ea ek kontenjana baş vurabilirmiyim yani ikisini aynı ayda okuyabilirmiyim bilen varsa lütfen cevaplasın teşekkür ederim

taskinengin

Yeni Üye
iki bölümü ayna anda okuma ımkanı var fakat orgun 2 yıllık okuyup acık tan da 2 yıllık okuma,orgun 4 yıllık okuyup acıktan da 4yıllık okuma hakkı tanınmıştır yani 2 yıılk orgun okuyupta acıktan kamu yonetimini okuyamassın
iyi çalışmalar

Shingo56

Yeni Üye
Herkese selam arkadaşlar;

- 2008 ÖSS klavuzunun 24.sayfasında "askerlik hizmetini erteletme hakkını kaybedenlerin ve iki veya üç yıllık bir yüksek öğretim programını bitirmiş olup da askerlik yapmamış olanların 4 yıldan daha az süreli bir yüksek öğretim programına kayıt yaptıramayacakları"(iki veya üç yıl süreli mezunun 4 yıllık yükseköğretim kurumuna kayıt yaptırması hariç tutuluyor) yazıyor. Burada askerlik hizmetini erteleme hakkını kaybedenler derken kaçak(bakaya) kalanlardan mı yoksa askerliği ertelemek için hakkı kalmayanlardan mı(tecil hakkı dolmuş fakat askerlik dönemi gelmemiş) bahsediliyor?

- MYO Elektrik 2007 mezunuyum ve bildiğim kadarıyla kendi bölümüm için dikey geçiş sınavına giriş dışında sınavsız geçiş ile devam edebileceğim açıköğretim bölümü yok. Bu durumda açıköğretimin herhangi bir bölümüne 1.sınıftan başlamayı düşünüyorum. Elektrik MYO mezunu olarak ÖSS formundaki mezun olduğum okul kodu bölümüne(klavuzda MYO kodları yok) lise kodu mu yazmam gerekiyor? ve eğer açıköğretimin herhangi bir bölümünü kazanıp da kayıt yaptırırsam yukarıda anlattığım askerlik konusu bana sorun çıkarır mı ?

Bu konularda bana yardımcı olabilecek arkadaşlar, nasıl bir yol izlememi ve hangi bölümleri tercih etmemi önerirsiniz ?

Cevaplarınızı bekliyor, şimdiden teşekkür ediyorum.

Parecik

Yeni Üye
ya arkadaşlar benim bi sorum olacak;ben kamu yönetim 1.sınıfım meslek lisesiyim we bu sene össye girmek istiodum 2 yıılık için sordum oluo dendi 2si 1arada yawf nası bu iş yaa :(

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO