Aöf Stratejik Yönetim -2- 2013 Bahar Dönemi Ara Sınav Soruları

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN

Aöf Stratejik Yönetim -2- 2013 Ara Sınav Soruları ve cevaplarını sınavlardan sonra sitemize eklemeye başlayacağız arkadaşlar...
Sizlerde sınavdan sonra aklınızda kalan soru ve cevapları forumumuza eklemeyi ihmal etmeyin.

Aöf 2013 Bahar Dönemi Ara Sınavda Hepinize Başarılar Dileriz...

doraduru

Yeni Üye
-vizyon misyon kararları: üst yönetim/kurumsal str.
-ilişkisiz çeşitlendirme
-bağımlı strateji
-tam tasfiye
-teknolojik gelişme

-işlevsel olmayan küresel str.
-pazar konumlandırma
-

cixmail

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar Kitapçık Türüm " D " idi.Ve 2-3-4-5 A 7-8-9-10 D gibi bi işraletmeme oldu ve buda benim moralimi çok bozdu,mantıklı gelelnleri işaretledim.Bir Sınavda (20 Soruluk)4der tane A B C D E Olması çok moralimi bozuyor.Bide Alt Alta gelmesi cabası.Benim durumunda olan başka kimse var mı?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
1:aşağıdakilerden hangisi değer zincir analizinin temel faliyetleri arasında yer almaz?
*araştırma-geliştirme (ar-ge)
2:aş.hangisi işlevsel stratejilerden değildir?
*küresel stratejiler
3:işletmenin gelecekte değerini artıracak misyon ve vizyonlarını gerçekleştirmek için belirlenen stratejilere ne ad verilir?
*üst yönetim stratejileri
4:"küresel düşün yerel hareket et" olarak da özetlenen strateji aş.hangisidir?
*glacalization
5:aş.hangisi işletme faaliyet veya iş alanında "mevcut durumu koruma" amacı ile uygulanan stratejiler olarak tanımlanır?
*durağan stratejiler
6:teknoloji hızla değişiyor ve pazar büyüme oranı düşükse izlenecek strateji aş.hangisidir?
*dışarıdan ar-ge konusunda destek alınması
7:aş.hangisi maliyet liderliği stratejisinin avantajlarından biri değildir?
*işletmenin ürün yelpazesinin geliştirilmesine olanak sunması
8:aş.hangisi maliyet liderliği stratejisinin dezavantajlarından biri değildir?
*marka bağımlılığını oluşturması
9:bir işletmenin farklı bir işletmeyi satıl alması veya iş birliğine gitmesi durumunda ortaya çıkan çeşitlendirme stratejisi aş.hangisidir?
*bağımlı çeşitlendirme str.
10:işletmenin esas işleri ile diğer farklı işleri arasında hiçbir benzerlik bulunmadığı ve işlerin tamamıyla değişik ve farklı alanlarda izlendiği çeşitlendirme str. Aşağ.hangisidir?
*ilişkisiz çeşitlendirme str.
11:aş.hangisi stratejide işletmeler mevcut iş alanlarında tüm faaliyetlerini durdurur ve kaynak ve varlıklarını sona erdirirler?
*tam tasfiye srtatejisi.
12:aş.hangisi porter'in endüstri rekabet düzeyini belirleyen beş güç modelini ifade eden faktörlerden biri değildir?
*teknoloji
13:aş.hangisi finansal yapılardan biridir?
*varlık yönetimi
14:aş.hangisi üretim işlevini ifade eden unsurlardan biri değildir?
*varlık yönetimi
15:aş.hangisi küreselleşmeye dirençli sektörlerden biri olarak kabul edilir?
*basın ve hukuk danışmanlığı
16:aş.hangisi pazarlama stratejisi uygulanması için piyasa bölümlenmesinin ardından ele alınması gereken konudur?
*pazar konumlandırma
17:aş.hangisi küresel işletmelerin öne çıkan ortak özelliklerinden biri değildir?
*iş yaptığı her bir ulusun koşullarına göre farklı uluslararası stratejiler izlerler.
18:aş.rekabet olgusuna ilişkin ifadelerden hangisi doğru değildir?
*rekabet olgusu kaynakların bol olduğu her ortamda ortaya çıkmaktadır.
19:aş.hangisi işletmeleri uluslararasılaşmaya iten iki önemli güdüleyici nedenlerden biridir?
*üretim fırsatlarından yararlanma
20:aş.hangisi küresel strateji geliştirmek için dikkate alınması gereken "tek tip pazarlama yaklaşımının" tanımıdır?
*standardize edilmiş ürünleri dünyanın her yerinde satacak standart yaklaşımlar ve programlar geliştirmek.

Yanlışlar olabilir kontrol ediniz...

omermelek

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
bir sorum olacak 4. verdiğiniz cevap küresel pazarlama sorusumu yoksa stratejik yönetim sorusu mu çünkü o derstede bu soruyu hatırlayanlar var ??

en berbat geçen sınavım bu olacak heralde 5-6 doğru yapabildiysek şükretmem lazım ... hiç yakıştı mı 65 lerin 70 lerin yanına ya :(

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara