Aöf Bölümlerine Son 5 Yılda Verilen Kadro Sayıları

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Aöf Bölümlerine Devlet Memurluğunda Son 5 Yılda Verilen Kadro Sayıları

Açıköğretim bölümlerinin son 5 yıldaki devlet memurluğu için açılan kadrolara bakıldığında ve, öğrenci sayısı ile açılan kadrolar kıyaslandığında en şanslı mezunların Maliye ve İkstisat bölümü mezunları olduğu görülmüş.

Aşağıdali bölüm ve açılan kadro listesine bakıldığında en fazla kadro İşletme bölümüne verildiği sizi yanıltmasın. Bu gün Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi işletme bölümü öğenci sayısı 500.000'e yaklaşmıştır. İşletme en çok öğrencisi olan bölüm konumundadır. İşletmeyi 130.000'e yakın öğrencisi ile Kamu Yönetimi ve 80.000e yakın öğrencisi ile İktisat bölümü izlemektedir. Aşağıda son 5 yılda açıköğretim bölümlerine açılan kadrolar görülmektedir.

Aöf bölümlerinin B grubu 2008-2013 arası atama kadroları;

Sosyal Hizmetler : 1.200 kadro

Uluslarası İlişkiler : 9.00 kadro

ÇEKO : 11.000 kadro

Maliye : 13.000 kadro

Kamu Yönetimi : 13.500 kadro

İktisat :
14.500 kadro

İşletme :
16.000 kadro

Kadro sayısı/mezun sayısı hesabına göre aöf'de yerleşme şansı en çok olan bölüm iktisat ve maliye. Yeni kayıt olacak arkadaşların bilgisine.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Güzel bir istatistik olmuş. YGS sonuçlarına göre açıköğretim bölümlerini tercih edecek adaylar için dikkate alınması gereken istatistikler olmuş. Ama sadece bu bölümlerin istatistiğimi var yoksa diğer bölümler için kadrolar mı açılmamış. mesela Adalet bölümü her yıl 25.000 öğrenci alıyor ama bu listede adı yer almamakta ?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara