2013 ÖSYM Yerleştirme Sonuçlarına Göre Kayıt İşlemleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
2013 ÖSYM Yerleştirme Sonuçlarına Göre Kayıt İşlemleri

Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi içerisinde bulunan önlisans ve lisans aöf bölümlerine kayıt işlemleri internet üzerinden yapılmaktadır. Adayların YGS puanlarına göre Temmuz ayında ais.osym.gov.tr adresinden tercih işlemlerini yapmaları sonrasında açıklanan tercih sonuçlarına göre, yerleştirilmeleri durumunda fakültemize kayıt yaptırabilirler.

Açıköğretim Fakültesine kayıtlarda aşağıdaki işlem sırası gözetilecektir.

Yapılacak İşlem
İşlem Tarihi
Açıköğretim Materyal Ücreti Yatırma Tarihleri
02 Eylül – 15 Eylül 2013
Kesin Kayıt Tarihleri
02 Eylül – 15 Eylül 2013
Evrak Gönderme Tarihleri
02 Eylül – 22 Eylül 2013

Ata. Üni. Açıköğretim Fakültesi Kayıt İşlemleri;

Kayıtlar 3 aşamalı olarak gerçekleştirilecektir.

- Harç Ücretlerinin Ödenmesi : Atatürk Üniversitesi açıköğretim fakültesi bölümlerine yerleşen adaylar öncelikle “Açıköğretim Materyal Ücreti” 1. taksit tutarlarını T.C. kimlik numaraları ile Vakıfbank’a yatırmaları gerekmektedir. Ücret ödenirken vezne görevlisine Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi kayıtları için ilk taksiti yatıracaklarını ve hangi bölüme kayıt olacaklar ise o bölümün ismini söylemeleri gereklidir.

- İnternetten Ön Kayıt : Materyal ücreti ödemesi sonrasında internet üzerinden " http://kayit.atauni.edu.tr " adresine girerek buradan “Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Programları Kayıt Sayfası” girecekler. Bu Sayfada yer alan ilgili bölüme “T.C. Kimlik Numarası” girdikten sonra “Devam Et” butonunu tıklayacaksınız.

- Kayıt Evraklarının Üniversiteye Ulaştırılması : Adaylar, bankaya ödemelerini yaptıktan ve internet üzerinden kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra kayıt belgelerini 08-21 Ekim 2012 tarihleri arasında Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığına elden teslim etmek veya posta yolu ile göndermek zorundadırlar.Kayıt için hazırlanan belgelerden ve bu belgelerdeki bilgilerin doğruluğundan, kayıt yaptıran öğrenciler sorumludur. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine gönderilen belgelerin bu kılavuzda tanımlanan esaslara ve kurallara uyup uymadığı Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığınca incelenecek ve herhangi bir eksiklik veya hatalı belge belirlenmesi hâlinde öğrencinin kaydı iptal edilerek kayıt belgeleri kendisine iade edilecektir.

Evrakların Ulaşıp Ulaşmadığının Kontrolü : Yapılan kayıt işlemine bağlı olarak gönderilen evrakın Dekanlığımıza ulaşıp ulaşmadığı ya da kayıt işleminin onaylanıp onaylanmadığı, Öğrenci Bilgi Sistemi (http://obs.atauni.edu.tr) aracılığı ile öğrenilebilecektir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara