2013 Yılı Kayıt İçin Ödenecek Harç Miktarları

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ata. Üni. 2013 Yılı Kayıt İçin Ödenecek Harç Miktarları

Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine ÖSYM yerleştirme sonucuna göre kayıtlarını yapacak olan adaylar, internet üzerinden yayınlanan e-kitap, online olarak düzenlenen sınav hizmetleri, adreslerine gönderilecek olan basılı malzemeler ve yapılacak olan diğer hizmetler karşılığında Açıköğretim Materyal Ücretini bankaya ödeyeceklerdir. İnternetten ön kayıt işlemlerini yapmadan önce Açıköğretim Harç Ücretlerinin 1. taksitini ödemiş olmaları gerekmektedir.

Bölümlere Göre Aöf Harç Ücretleri;

Sosyal Hizmet Lisans Programı 1.250 TL + 1.250 TL
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans Programı 290 TL + 290 TL
İşletme Lisans Programı 290 TL + 290 TL
Sosyoloji Lisans Programı 290 TL + 290 TL
Adalet Önlisans Programı 290 TL + 290 TL
Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans Programı 290 TL + 290 TL
Dış Ticaret Önlisans Programı 290 TL + 290 TL
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programı 290 TL + 290 TL
Lojistik Önlisans Programı 290 TL + 290 TL
Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası Önlisans Programı 290 TL + 290 TL
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Önlisans Programı 290 TL + 290 TL
Reklamcılık Önlisans Programı 290 TL + 290 TL
İşletme Yönetimi Önlisans Programı 290 TL + 290 TL
Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programı 290 TL + 290 TL
İlahiyat Önlisans Programı 290 TL + 290 TL

Ata. Üni. Açıköğretim Harçları ne Zaman Nereye Yatırılacak ?

- Ön Kayıt işlemi öncesi ödeyeceğiniz ilk taksit harçlarını 02 Eylül 2013 - 16 Eylül 2013 tarihleri içinde yapmış olmanız gerekmektedir.

- İkinci taksitleri ise 03 Şubat 2013 - 14 Şubat 2013 arasında yatıracaksınız.

- Kayıt için yatırılması gereken Açıköğretim Materyal Ücreti ödemeleri Vakıfbank İnternet şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden, 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından ve T.C. kimlik numarası ile tüm Vakıfbank Şubelerinden “Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Ödemeleri” hesabına yapılabilecektir.

- Bankaya yapılacak ödemelerde T.C. kimlik numarası kullanılacaktır.Açıköğretim Materyal Ücreti Alınmayacak Öğrenciler 29 Ağustos 2012 tarih ve 28396 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları Ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair” Bakanlar Kurulu Kararının;
a) İkinci maddesinin ikinci fıkrasında yer alan;
 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 47 nci maddesi,
 3/11/1980 tarihli ve 2330 sayılı Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun,
 23/4/1981 tarihli ve 2453 sayılı Yurt Dışında Görevli Personele Nakdi Tazminat Verilmesi ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun,
 28/2/1982 tarihli ve 2629 sayılı Uçuş, Paraşüt, Denizaltı, Dalgıç ve Kurbağa Adam Hizmetleri Tazminat Kanunu,
 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki görevlerini ifa ederken hayatlarını kaybedenlerin eş ve çocukları,
 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamındaki maluller,
 24/2/1968 tarihli ve 1005 sayılı İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında şeref aylığı alanlar ile bunların eş ve
çocuklarından öğrenim ücreti alınmayacağı belirtilmiştir. Bu nedenle yukarıda sayılan kanunlar kapsamına girenlerden Atatürk Üniversitesi Yönetim Kurulu kararı gereğince “Açıköğretim Materyal Ücreti” alınmayacaktır.

b) İkinci maddesinin üçüncü fıkrasında;
“Yükseköğretim programlarına kayıt veya kayıt yenileme sırasında 1/7/2005 tarihli ve 5378 sayılı Özürlüler ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ve 14/1/2012 tarihli ve 28173 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik uyarınca özürlü olduğuna dair raporu ilgili yükseköğretim kurumuna sunan öğrencilerin ödemesi gereken öğrenim ücreti tutarlarından, özürlülük oranı kadar indirim yapılır.” denilmektedir.

Açıköğretim Fakültesine kayıt yaptıran öğrencilerden Atatürk Üniversitesi Yönetim Kurulu kararı gereğince özürlülük oranı % 40 ve daha fazla olan öğrencilerden “Açıköğretim Materyal Ücreti” alınmayacaktır.

Açıköğretim Materyal Ücreti İade İşlemleri
“Bakanlar Kurulu Kararında Sayılan Kanunlar ” ve “Özürlü” kapsamında bulunan öğrencilerin durumları kayıtlar esnasında bilinememekte olduğundan kendilerinden Açıköğretim Materyal Ücretinin ödenmesi istenmiştir.

Bu öğrencilerin ödedikleri Açıköğretim Materyal Ücretinin iade edilebilmesi için durumu (Özür / Diğer Kanunlar kapsamında) belirten belgeler ile ücretin iade edileceği banka ve şube adı, öğrenciye ait IBAN numarasını içeren bir dilekçenin “Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 25240 /ERZURUM” adresine göndermeleri halinde iade işlemleri yapılacaktır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara