Aöf Tek Ders Bütünleme Sınavı

maym

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Bütünleme sınav hakkı kaldırılan Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencilerine bütünleme müjdesi verildi. Bütünleme hakkı ellerinden alındığı için AÖF yönetimini topa tutan AÖF öğrencilerinin beklediği açıklama YÖK'ten geldi.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, bu eğitim-öğretim yılında tek dersten başarısız olan Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin, 28 Temmuz 2013'de tek ders sınavına alınacağını duyurdu.
YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, Çetinsaya, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da konuya ilişkin duyuruda bulundu.
Çetinsaya, "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi mezun durumdaki öğrenciler için tek ders sınavı 28 Temmuz'da, 11 merkezde yapılacak" ifadesini kullandı.
Sınav Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Samsun, Van'da ve yurt dışı programlarına kayıtlı öğrenciler için Almanya-Köln ile Azerbaycan-Bakü’de yapılacak. Yaklaşık 50 bin öğrencinin girmesi beklenen sınav, toplamda 550 ders için gerçekleştirilecek. Sınava mezun olabilmesi için tek dersi kalan öğrenciler girebilecek.

CuneytKayabasi

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Bütle ne alakası var hala çözemedim arkadas hem tek ders sınavı diyorlar hem bütünleme müjdesi diyorlar benim mi kafam basmıo anlayamadım =)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara