2013 – Üniversite Kontenjanları ve Başvuru Kılavuzu Yayımlandı…

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
2013 – Üniversite Kontenjanları ve Başvuru Kılavuzu Yayımlandı..

ÖSYM’nin resmi sitesinden yapılana açıklamaya göre, 2013-ÖSYS tercih işlemleri, 8 Temmuz 2013 tarihinde başlayacak ve 18 Temmuz 2013 tarihinde sona erecektir.

2013-OSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM’nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesinden
yayımlanmış olup, Adaylara tercih kılavuzu satışı yapılmayacaktır.

Adaylar, tercih işlemlerini kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecektir.
Bu nedenle tercih yapacak adayların, kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekmektedir.

Kontenjanların bulunduğu Tabloların son sütunlarında yer alan 2012-ÖSYS sonuçlarına ait bilgilerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini göstermekle birlikte
2012-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğu unutmamalıdır.

Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabileceklerdir.

Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklardır.

2013-2014 öğretim yılı yükseköğretim programlarına kayıt tarihleri, 12-20 Ağustos 2013 olarak yeniden belirlenmiştir.

ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Tüm üniversite adaylarına hayırlı olur inşallah.

bobonur

Yeni Üye
ben ygsden 160 puan aldım yani puanım aöfe yetiyor bendemi bu zaman dilimide tercih hakkı yapıcam tercihlerden önce başka bi işlem yapmam gerekiyormu vede tercih işlemleri internettenmi yapılacak

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
ben ygsden 160 puan aldım yani puanım aöfe yetiyor bendemi bu zaman dilimide tercih hakkı yapıcam tercihlerden önce başka bi işlem yapmam gerekiyormu vede tercih işlemleri internettenmi yapılacak
Evet, sizde bu tarih dilimleri içinde tercih yapacaksınız..Tercih işlemlerini bireysel olarak internetten yada basvuru merkezlerinden yapabilirsiniz..
Tercih işleminden sonra Eylul ayı gibi yeni kayıt yaptıracaksınız...Akademık takvim acıklanınca...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara