AÖF’liler İçin Bütünleme Çalışması Yapılacak

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
AÖF’liler İçin Bütünleme Çalışması Yapılacak

YÖK Başkanı Gökhan ÇETİNSAYA, AÖF’de bütünleme sınavı hakkı ile ilgili çalışma yapacaklarını,
konuyu YÖK Genel Kurulu’na götürüceklerini açıkladılar..

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş'un yaptığı açıklamada, açıköğretim fakültesi öğrencilerine
bütünleme sınav hakkıtanınmasına ilişkin YÖK Başkanı Çetinsaya ile görüştükten sonra, “YÖK Başkanı,
konu hakkında çalışmayapacaklarını, konuyu YÖK Genel Kurulu’na götüreceklerini ifade ettiler” dedi.

Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ve Açıköğretim
Mağdurları Platformu Sözcüsü Elif Erden, YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya ile görüştü.

Yokuş, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, açıköğretim fakültesinde okuyanların bütünleme sınavına
ilişkin sorunları olduğunu belirterek, öğrencilerin bütünleme sınavı hakkını kullanamadığını söyledi.

Sorunu YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya ile aktardıklarını ifade eden Yokuş, “Toplanan dilekçeleri verdik.
Mevzunun sıkıntılı olduğunu anlattık. Çünkü üniversitede okuyanların büyük bölümü açıköğretimdeler.
Açıköğretim öğrencilerinin bırakın mağdur edilmesi ödüllendirilmesi gerekir.
Yarıdan çoğu çalışanlardan oluşuyor, hem üretip hem çalışıyorlar.
Onların diğer üniversitelerle aynı haklara sahip olmalarını istiyoruz.
YÖK Başkanı konu hakkında çalışma yapacaklarını YÖK Genel Kuruluna götüreceklerini ifade ettiler.
İnşallah YÖK Genel Kurulu, bu mağduriyeti anlayacaklar diye ümit ediyoruz” diye konuştu.

Yokuş, yüzbinlerce açıköğretimlinin mezun olmak için buradan çıkacak sonucu beklediğini söyledi.

Bütünleme sınavını bekleyen arkadaşlar için inşallah hayırlı olur.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara