Atatürk üniversitesi aöf sınavsız ikinci üniversite kayıtları

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÖF SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYITLARI

Merhaba Arkadaşlar,

Açıköğretim ile eğitim vermeye başlayan Atatürk Üniversitesi Sınavsız İkinci Üniversite
Ön kayıtları 01 Temmuz 2013 tarihi itibariyle başladı arkadaşlar…

Sınavsız İkinci Üniversite Ön Kayıtları

Sınavsız İkinci Üniversite ön kayıtları 01 Temmuz 2013 tarihinde başlayacak ve 25 Ekim 2013 tarihinde sona erecektir..

Sınavsız İkinci Üniversite Kesin Kayıtları

Sınavsız ikinci Üniversite kesin kayıt tarihleri ise 02 Eylül 2013 tarihinde başlayacak ve 25 Ekim 2013 tarihinde sona erecektir..
İkinci üniversite ön kayıt ve kesin kayıtlar Öğrenci Bilgi Sistemi https://obs.atauni.edu.tr/Kayit/AcikOgretim/ikinciUnvOnbilgiOnBilgi.aspx
linkinden
T.C. Kimlik No’su ile ön kayıt ve kesin kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kayıt İçin İstenen Belgeler:

1) Kayıt Bilgi Formu (Öğrenci Bilgi Sisteminden yapılacak kayıt işlemi sonuna alınacaktır.)
2) Öğrenim belgesi
Halen bir yükseköğretim kurumunda öğrenim görmekte olan öğrenciler lise diplomalarının onaylı bir sureti ile ilgili yükseköğretim kurumundan
alacakları öğrenci belgesini göndereceklerdir.

Herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrenciler mezun oldukları kurumdan aldıkları yüksek öğrenim diplomasının tasdikli suretini
göndereceklerdir.

3) Vesikalık fotoğraf (4 Adet)
4) Askerlik belgesi (Erkek öğrencilerden askerlikle ilişikleri olanlar)
5) Sağlık Raporu (Varsa özürlü öğrencilerden özür grubunu ve özür derecesini bildiren)

SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTE

Bir yükseköğretim kurumunun ön lisans (2 yıllık) veya lisans (4 yıllık) programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programlardan mezun olanlar
eş zamanlı olarak açıköğretim sistemi ile yürütülmekte olan ve okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla,
tekrar Üniversite sınavına girmeden, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi önlisans ve lisans programlarına kayıt yaptırarak öğrenimlerine
devam edebilirler.

Devam Edilen veya Mezun Olunan Program Seviyesi

2. Üniversite Kapsamında Müracaat Edilebilecek Program Seviyesi
Önlisans Programları
Önlisans Programları
Lisans Programları
Önlisans Programları
Lisans Programları

Bir yükseköğretim programından mezun olan veya halen bir örgün yükseköğretim programında okuyanlardan açıköğretimin bir programına kayıt yaptıranlar,
askerlik işlemleri hariç açıköğretimdeki tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.

Örgün öğretim ile birlikte açıköğretim programına kaydolacak erkek öğrencilerin askerlik işlemleri, örgün öğretimdeki statülerine göre yapılacaktır.

Bu durumdaki öğrencilerin açıköğretim programlarına kaydolmaları, askerlik işlemleri ile ilgili herhangi bir hak sağlamayacaktır.

Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik
işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanacaklardır.

Kimler Başvurabilir ?

• Örgün öğretimin herhangi bir programına ÖSYM tarafından yerleştirilenler ile bu programlardan mezun olanlar,
  • ÖSYM'nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki üniversitelerde okuyan öğrenciler,
  • Yükseköğretim kurumları tarafından yapılan yabancı uyruklu öğrenci seçme sınavı ile Türkiye'deki üniversitelere yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler,
  • Uyruğundan biri T.C. olup yurt dışı yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından denklik belgesi alanlar,
  • Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde halen öğrenim görmekte olanlar ile buradan mezun olan öğrenciler başvurabilir..

Kimler Başvuramaz ?

• Yurt dışında bir yükseköğretim kurumunda hâlen kayıtlı olan öğrenciler,
  • Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olamayanlar (kaydı silinenler),
  • Herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayanlar,
  • Atatürk Üniversitesi açıköğretim programlarında okumakta olanlar başvuramazlar.

SINAVSIZ İKİNCİ ÜNİVERSİTE PROGRAMLARI

Lisans ve Önlisans programların 1.inci sınıflarına İkinci Üniversite kapsamında öğrenci alımı yapılacaktır.

Lisans Programları

• İşletme
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  • Sosyoloji
  • Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Önlisans Programları

• Adalet
  • Bankacılık
  • Bilgisayar Programcılığı
  • Çağrı Merkezi Hizmetleri
  • Çocuk Gelişimi
  • Dış Ticaret
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  • İlahiyat
  • İşletme Yönetimi
  • İş Sağlığı ve Güvenliği
  • Lojistik
  • Reklamcılık
  • Sağlık Kurumları İşletmeciliği
  • Sosyal Hizmetleri

Kayıt Ücretleri

Sınavsız İkinci üniversite kapsamında kayıt yaptıracak öğrencilerden alınacak açıköğretim materyal ücretlerini öğrenmek için
http://www.atauni.edu.tr/#sayfa=programlarin-ucretleri linki tıklayınız.

Sınav Merkezleri

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Vize Sınavları, internet üzerinden yapılmaktadır.
Buna göre öğrenciler vize sınavlarını ev veya internet erişimi olan istediği bir ortamda bilgisayar başında "online" olarak gerçekleştirilmektedir.
Final ve Bütünleme Sınavları ise öğrencilerimizin talepleri de gözönünde bulundurularak sınav merkezlerinde gerçekleştirilmektedir.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Atatürk Üniversitesi açıköğretim yöntemiyle eğitim konusunda kalitesi ile kısa zamanda daha çok öğrenciye sahip olacağa benziyor.

yyildirayy

Yeni Üye
Artık Anadolu üniversitesinin tekeline son vermek lazım
Tekel olduklarından istedikleri gibi davranıyorlar
Sorduğumuz bir soruya ne bürodan, ne merkez bürodan cevap bile alamıyoruz mesela

fibertombik

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık
Bilgisayar programcılığı güzel. Ama nasıl oluyor tam olarak ikinci ünv. olayı? Aynı anda lise diploması ile iki aöf kaydı yapabiliyoruz mu? Ben anadolu (eskişehir) tercih yaptım çünkü her ilde sınav merkezinin oldugunu söylediler. Özellikle bizim ilde atatürk ünv. yokmuş.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Bilgisayar programcılığı güzel. Ama nasıl oluyor tam olarak ikinci ünv. olayı? Aynı anda lise diploması ile iki aöf kaydı yapabiliyoruz mu? Ben anadolu (eskişehir) tercih yaptım çünkü her ilde sınav merkezinin oldugunu söylediler. Özellikle bizim ilde atatürk ünv. yokmuş.
Sınavsız ikinci üniversite, Anadolu Üniversitesinin de diyelim ki Fotografcılık ve Kamaremanlık okuyorsun, bu bolum dışında yani okudugun bolumden farklı bir bölüm olmak koşuluyla
Atatürk Üniversitesinde bir bölüm okuyabilirsin...
Atatürk Üniversitesinde Anadolu Üniversitesinde şu anda olmayan bütünleme sınavı var..Bu da şu anda bir avantaj bence...

llall

Yeni Üye
ben anadolu üniversitesinde açıktan önlisans sosyal hizmetler bölümü okuyorum ve bazı derslerden kaldım atatürk üniversitesine lisans sosyoloji bölüme ikinci üni olarak kayıt yaptırabilirmiyim acaba...

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
ben anadolu üniversitesinde açıktan önlisans sosyal hizmetler bölümü okuyorum ve bazı derslerden kaldım atatürk üniversitesine lisans sosyoloji bölüme ikinci üni olarak kayıt yaptırabilirmiyim acaba...
Sosyal Hizmetler 2 yıllık bir bölüm olduğu için, ancak 2 yıllık bir önlisans tercih edebilirsin..
4 yıllık sosyoloji bölümüne kayıt yaptıramazsınız maalesef...

eknruya

Yeni Üye
Bölüm:
Muhasebe Programı
merhaba Arkadaşar örgün eğitimde önlisans MOTOR bölümünden lisan tamamlama için hangi bölüme geçebiliriz peki nilgi verebilirmisiniz.

mysterybasic

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
ben aöf anadolu üniversitesinde lisans kamu yönetimi okuyorum ikinci üniversite olarak ta önlisans çocuk gelişimini tercih etmek istiyorum bu mümkün mü?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
ben aöf anadolu üniversitesinde lisans kamu yönetimi okuyorum ikinci üniversite olarak ta önlisans çocuk gelişimini tercih etmek istiyorum bu mümkün mü?
Tercih edebilirsiniz..Atatürk Üniversitesi kesin kayıt tarihleri 25 Ekim son gün...

guljiyan

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
mrb arkadaşlar
ben a.ö.f edebiyat okuyorum ama bahar döneminde kayıt yapmayarak dondurdum
atatürk üni. çocuk gelişimi okuma istiyorum
kaydı dondurduğum için sorun olur mu
tekrar kayıt yapmasam olur mu
şimdiden tşkkrlr:cici

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kaydınızı yenileyebilirsiniz, aynı zamanda sınavsız ikinci üniversite kapsamında Ata Üni çocuk gelişimi bölümüne direk kayıt olabilirsiniz. Aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz.

Atatürk Üniversitesi

guljiyan

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
hocam çok tşkkr ederimclaps

Amestis

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Bir sorum olacak?Ben örgün eğitim Dokuz eylül Üniversitesi Döküm teknikerliği önlisans bölümünden Mezun oldum daha sonra Dikey geçişle AÖf İşletme bölümüne 1 yıl hazırlık olmak üzere 3 ten devam ettim (2010 sonunda kayıt dönemi Ekim sanırsam).Daha sonra yani bu kayıt dönemi 1 derten dolayı yani kredim 45 yerine 48 olduğu için bir yıl uzattım bende bu döneme 1 yerine 3 ders bıraktım nasıl olsa 2012 -2013 öğretim döneminde mezun olamıyorum diye 1 ders yerine 3 ders bıraktım Bular" İnsan kayanakları yönetimi -Startedik yönetim II- Ve Türkiye ekonomisi ancak bunlarında hepsi Bahar dönemi dersleriymiş bunu da Kayıt yenileme için sisteme girdiğimde bu dönemde alacağınız ders bulunmamaktadır uyarısıyla öğrendim...
Şimdi sorum şu benim bu üç dersten başka dersim yok dolayısıyla bu halimle yukarıdada belirtiğim gibi Atatürk Üniveritesi uzaktan öğretim bölümlerine baş vurabilirmiyim?
2.Sorum bu halimle AÖF Elektrik Enerjisi Üretim ve dağıtım bölümü önlisans bölümüne kayıt yaptırabilirmiyim cevaplarsanız sevinirim...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara