Aöf 2013-2014 Kayıt Tarihleri ve İşlemleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Aöf 2013-2014 Kayıt Tarihleri ve İşlemleri

Anadolu Üniversitesi 2013-2014 eğitim yılı için açıköğretim bölümleri yeni kayıt tarihlerini duyurdu. 2013 ÖSS yerleştirme sonuçlarına göre açıköğretime yerleşen adayların üniversiteye hangi tarihler içerisinde başvurarak kayıt olacakları açıklandı arkadaşlar.

Anadolu Üniversitesi'nin internet sitesinde ki duyuruya göre ;

2013-2014 Öğretim Yılı İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri

Kayıt Türü
Internet Başvuru* ve Kayıt Tarihi
Mazeretli Kayıt
Tarihi

Süre
YENİ KAYIT
GÜZ DÖNEMİ
- ÖSYS Yeni Kayıt
- Jandarma MEÖP
- AYÖS
- Af Kapsamında Kayıt (6353 s. Kanun)
02 Eylül Pazartesi
17 Eylül Salı
16-17 Eylül
2,5 Hafta Başvuru
2,5 Hafta Kayıt

Yayınlanan duyuruya göre ÖSS sonuçlarına göre + Jandarma MEÖP + AYÖS + ve Af Kapsamında yer alan kayıt işlemleri, 2 Eylül pazartesi başlayacak olup, 17 eylül salı günü son bulacaktır. Kayıt tarihleri uzatılmayacaktır.

Kayıt işlemleri ayrı bir duyuruda belirtilecektir.

fibertombik

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık
Bilgi için teşekkürler. Ben ösym'e sanırım 2009 yılında kayıt olmuş şifre almıştım. 6-7 ay önce adresimi değiştirdim. AÖF den sanırım bi mektup geliyormuş o hangi adresime gider acaba? O mektup olmadan da kayıt olabilirim sanırım.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Bilgi için teşekkürler. Ben ösym'e sanırım 2009 yılında kayıt olmuş şifre almıştım. 6-7 ay önce adresimi değiştirdim. AÖF den sanırım bi mektup geliyormuş o hangi adresime gider acaba? O mektup olmadan da kayıt olabilirim sanırım.
OSYM şifresi tercih işlemleri ve diğer işlemler için kullanılır..

2009 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine kayıt yaptırıp, devam etmediyseniz (kaydınızı dondurduysanız ) siz kayıt yenileme işlemi yapıcaksınız..

YGS snavına girip, AÖF'yi tercih edenler, ilk kez kayıt AÖF'ye kayıt yaptıracaklar için yeni kayıt yapılmaktadır.

AÖF sisteminde kayıtlı olan adres hangisiyle ona gider..Mektup'tan kastetiğiniz nedir ?

yavuzv

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba
ben 2013 ygs den 243 puan aldım ve açıköğretim işletme okuyacağım.

''Bahar dönemin de 2013 ÖSYS sonuçlarına göre kayıt olan öğrenciler de diğer öğrenciler ile birlikte kayıt yenileyeceklerdir ve bu her dönem böyle devam edecektir.''

üst satırdaki yazıyı okudum şimdi Güz döneminde kayıt olup ders seçme işlemi yapıyoruz ve bankaya 205 tl yatırıyoruz. Daha sonra Bahar öneminde yine kayıt yenileme yapıp 205 tl mi ödeyeceğim. Aynı zamanda Güz döneminde ilk defa kayıt olacağım için ders seçeceğim peki Bahar dönemindeki kayıt yenilemeden sonra da ders seçecekmiyim.
Vereceğiniz bilgilerden dolayı şimdiden teşekkür ederim ....

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Merhaba
ben 2013 ygs den 243 puan aldım ve açıköğretim işletme okuyacağım.

''Bahar dönemin de 2013 ÖSYS sonuçlarına göre kayıt olan öğrenciler de diğer öğrenciler ile birlikte kayıt yenileyeceklerdir ve bu her dönem böyle devam edecektir.''

üst satırdaki yazıyı okudum şimdi Güz döneminde kayıt olup ders seçme işlemi yapıyoruz ve bankaya 205 tl yatırıyoruz. Daha sonra Bahar öneminde yine kayıt yenileme yapıp 205 tl mi ödeyeceğim. Aynı zamanda Güz döneminde ilk defa kayıt olacağım için ders seçeceğim peki Bahar dönemindeki kayıt yenilemeden sonra da ders seçecekmiyim.
Vereceğiniz bilgilerden dolayı şimdiden teşekkür ederim ....

Kredili sistemde guz ve bahar donemınde ilk defa kayıt yaptıracaklar yeni kayıt, Aof'de okumakta olanlar ise kayıt yenileme işlemi yapmaktadır..
İlk defa kayıt yaptıracagınızdan, hem guz donemınde ve hem bahar donemınde harcınızı yatıracaksınız ve aof burosundan kitaplarınızı alarak kaydınız gerçekleşmiş olucak.
Ders ekle/sil işlemini 1.sınıflar yapmıyor, fakülte tarafından atanan dersleri alıcaksınız..

yavuzv

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Kredili sistemde guz ve bahar donemınde ilk defa kayıt yaptıracaklar yeni kayıt, Aof'de okumakta olanlar ise kayıt yenileme işlemi yapmaktadır..
İlk defa kayıt yaptıracagınızdan, hem guz donemınde ve hem bahar donemınde harcınızı yatıracaksınız ve aof burosundan kitaplarınızı alarak kaydınız gerçekleşmiş olucak.
Ders ekle/sil işlemini 1.sınıflar yapmıyor, fakülte tarafından atanan dersleri alıcaksınız..

teşekkür ederim

fibertombik

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık
OSYM şifresi tercih işlemleri ve diğer işlemler için kullanılır..

2009 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine kayıt yaptırıp, devam etmediyseniz (kaydınızı dondurduysanız ) siz kayıt yenileme işlemi yapıcaksınız..

YGS snavına girip, AÖF'yi tercih edenler, ilk kez kayıt AÖF'ye kayıt yaptıracaklar için yeni kayıt yapılmaktadır.

AÖF sisteminde kayıtlı olan adres hangisiyle ona gider..Mektup'tan kastetiğiniz nedir ?
Hayır ben hiç kayıt yaptırmadım özel işlerim dolayısıyla gidemedim hiçbir yere. Ama ösym şifremi 2008-2009 da liseden sonra almıştım. Şuan ise adresimi 7 ay önce değiştim. Aöfde kayıtlı adresim olduğunu sanmıyorum çünkü ilk defa kayıt olacağım. Aöf kazandı belgesi şeklinde mektup geldiğini söyledi bir arkadaş. Tam emin değilim belki bilmiyorda olabilir. Tercihimi yaptım öyle bekliyorum. Kayıt tarihleri açıklanmış onlara baktım. Elime mektup yada belge artık ne oluyorsa o ulaşmasa bile büroya gittiğimde kayıt olabiliyorum sanırım. Yani sistemde gözükürüm sanırım. Çünkü tercih yaptım.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Hayır ben hiç kayıt yaptırmadım özel işlerim dolayısıyla gidemedim hiçbir yere. Ama ösym şifremi 2008-2009 da liseden sonra almıştım. Şuan ise adresimi 7 ay önce değiştim. Aöfde kayıtlı adresim olduğunu sanmıyorum çünkü ilk defa kayıt olacağım. Aöf kazandı belgesi şeklinde mektup geldiğini söyledi bir arkadaş. Tam emin değilim belki bilmiyorda olabilir. Tercihimi yaptım öyle bekliyorum. Kayıt tarihleri açıklanmış onlara baktım. Elime mektup yada belge artık ne oluyorsa o ulaşmasa bile büroya gittiğimde kayıt olabiliyorum sanırım. Yani sistemde gözükürüm sanırım. Çünkü tercih yaptım.
Hayırlı olsun öncelikle...Kayıt işlemleri için kayıt tarihlerinde harcınız yatırdıktan sonra, son işlem olarak aof bürosundan kitaplarınızı alarak kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz..
Yeni Kayıt Tarihleri : 02 Eylul-17 Eylul 2013 tarihleri arasındadır..

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
kayıt işlemleri

kayıt işlemlerinde izlenecek adımları yazabilir miyiz acaba gerekli belgeler il ebirlikte nereye ne kadar para ödenir nerde kayıt işlemi yapılır gibi ?

hendem

Yeni Üye
Bölüm:
İktisat
Merhaba ; ben iktisat 4ncü sınıfım, ilk dönem uyarı ikinci dönem başarılı yazıyor g.not ortalamamda, ikinci dönemden 2 dersim FF, sanırım onlar dışında tüm derslerimden geçmiş oluyorum ? şimdi ben ilk dönem yenileme yapacakmıyım, benim ilk döneme ait bir dersim yok. ve harç ücreti ders sayısına göre değişiyor mu ?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Merhaba ; ben iktisat 4ncü sınıfım, ilk dönem uyarı ikinci dönem başarılı yazıyor g.not ortalamamda, ikinci dönemden 2 dersim FF, sanırım onlar dışında tüm derslerimden geçmiş oluyorum ? şimdi ben ilk dönem yenileme yapacakmıyım, benim ilk döneme ait bir dersim yok. ve harç ücreti ders sayısına göre değişiyor mu ?
İlk dönem genel not ortalamanız 2.00 altında oldugu için uyarı almışsınız..
Genel Not Ortalamanız 2.00 üzerinde ise FF harici derslerden geçmişsiniz demektir.
Hangi dönem ait dersiniz var ise o döneme ait kayıt yenileme yapıcaksınız..
Güz dönemi kayıt yenileme tarihinde her ihtimale karşı sistemden kontrol edin...
Harç ücreti çogu bölümler için dönemlik 205 TL'dir. Ders eklediğinizde ise harç ücreti artar...

shadowww

Yeni Üye
slm,ilk defa kayıt olacam ders ücrti falan vermiyorum sanırım,sadece internet,harç ve büro kaydımı yapmam gerek öyle değil mi? birde internet çıktılarını yazıcıdan çıkarmamız gerekecek yazıcı nerden bulabiliriz aö bürosu bu evrakları çıkarmıyormu?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
slm,ilk defa kayıt olacam ders ücrti falan vermiyorum sanırım,sadece internet,harç ve büro kaydımı yapmam gerek öyle değil mi? birde internet çıktılarını yazıcıdan çıkarmamız gerekecek yazıcı nerden bulabiliriz aö bürosu bu evrakları çıkarmıyormu?
Harcınızı yatıracak ve aof bürosundan kesin kayıt yaptıracaksınız.
Aöf bürosundan kitaplarınızı alıp, kimliğinize bandrol yapıştırın ve şifrenizi alın..
Aöf büroları yogunluktan çıkarmayabilir, bir kırtasiyeden yada acıköğretim kurslarından çıktı alabilirsinzi..

akatsuki

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık
meraba il defa kayıt olucam nekadar harc yatırmam gerekir
tesekkur ederim

AnesA

Yeni Üye
kayıt işlemlerimi tamamladım sisteme girip ders seçmem mi gerekiyor?
acaba geciktim mi bunun için
dikey geçiş kapsamında sınavsız geçişle işletmeye kaydoldum bu arada

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
kayıt işlemlerimi tamamladım sisteme girip ders seçmem mi gerekiyor?
acaba geciktim mi bunun için
dikey geçiş kapsamında sınavsız geçişle işletmeye kaydoldum bu arada
İlk defa dikey geçiş yapanlar ders ekle/sil işlemi yapmayacaklar..Otomatikmen dersleriniz fakülte tarafından atanıyor..

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,416
Kullanıcılar
90,723
Son üye
AlanDQ