Açıköğretim Dikey Geçiş İle Kayıtta Ders Muafiyeti

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim Dikey Geçiş İle Kayıtta Ders Muafiyeti

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Bölümlerine 2011-2012 öğretim yılı ve öncesi yıllarda dikey geçişle ile kayıt olan öğrenciler, Üniversitenin kararı uyarınca 5., 6., 7. ve 8. yarı yıllarda bulunan Yabancı Dil ve 7. ve 8. yarı yıllarda bulunan Türk Dili derslerinden muaf olacaklardır.

2012-2013 eğitim ve öğretim yılından itibaren ise dikey geçiş ile kayıt olan öğrenciler, aöf önlisans bölümlerinde Yabancı Dil dersi almış olduklarından dolayı, dikey geçiş ile kayıt oldukları lisans programında 5. ve 6. yarı yıllardaki Yabancı Dil I ve Yabancı Dil II derslerinden muaf olacaklardır. Bu öğrenciler, 7. ve 8. yarı yıllardaki Yabancı Dil III ve Yabancı Dil IV derslerini ise almak zorundadırlar. Dikey geçiş yapan öğrenciler Türk Dili dersini önlisans programında almış olduklarından lisans programındaki 7. ve 8. yarı yıllardaki Türk Dili I ve Türk Dili II derslrinden muaf olacaklardır.

Kısaca özetlersek, Aöf önlisans mezunu olupta önlisans okurken ingizlice ve türk dili gören öğrenciler, İngilizce 1 - 2 ve Türk Dili 1-2 derslerinden muaf olacaklar ama, İngilizce 3-4 derslerini alacaklardır.

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
yabancı dil 3 4 neden alıyoruz 1 2 muaf sa hepsi muaf olması lazım

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar