2013 osys ek yerleştirme tarıhleri açıklandı..

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
2013 OSYS EK YERLEŞTİRME TARIHLERİ AÇIKLANDI..

Üniversitelerin kontenjanı dolmayan, kontenjanı dolduğu halde kesin kayıt yapılmadığı için boş kalan

ya da yeni kurulan bölümlere alıcak öğrencilerin için ek yerleştirme tarihleri açıklandı..

Ek tercihlerde, Açıköğretim bölümlerini tercih edebileceğiniz gibi, açıköğretime yerleşen öğrencilerin de

tekrar örgün için tercih yapabileceklerdir.

Kimler Ek Tercih Yapabilir :

İlk tercihlerde hiçbir yere yerleşemeyenler,

İlk terciherde sadece açıköğretim bölümlerine yerleşenler,

İlk tercihlerde örgüne yerleşenler sadece açıköğretim tercihi yapabilir.

Ek Yerleştirmede Tercihlerin Yapılması İle İlgili Kurallar:

ÖSYS Merkezì yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilmiş olan adaylar

(açık öğretimin kontenjansız programlarına yerleşenler hariç) ek yerleştirmede tercih yapma hakkına sahip değildir.

Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için, 2013-ÖSYS merkezî yerleştirmede hiçbir yere yerleştirilmemiş veya açıköğretimin kontenjansız

programlarına yerleştirilmiş olmak gerekir.

EK YERLEŞTİRME TERCİH İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR ?

Başvuru Merkezlerine başvurularak (Başvuru Merkezine giderken doldurulmuş Tercih Formunuzu ve nüfuscüzdanı/süresi geçerli pasaportunuzu

yanınızda bulundurunuz. Başvuru Merkezleri, resmi iş günü ve resmi iş saatleri arasında başvuru alacaklardır.),

- T.C. Kimlik numarası ve şifre ile ÖSYM'nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi İnternet adresinden bireysel olarak yapılabilir.

Ek yerleştirme tercihlerini 25-30 Eylül tarihleri arasında yapabilirsiniz.

Ek yerleştirme kılavuzunu
http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2013/OSYS/2013_osys_ek_yerlestirme_kilavuzu.pdf

linkinden inceleyebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Ek Yerleştirme Kayıt Tarihleri : 07 Ekim – 25 Ekim arasıdır..

Ek yerleştirme tercihlerde son şansınız olabilir, bu nedenle ek yerleştirme tarihleri kesinlikle kaçırmamanızı öneririz..

bratz

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
ben türk edebiyatını tercih edeceğimde çıkma durmunu söylermisiniz acilllllllllllllllllllllll

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara