ÖSYM 2014 Sınav Tarihleri ve Başvuruları Açıklandı.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
ÖSYM 2014 Sınav Tarihleri ve Başvuruları Açıklandı

Kısa adı ÖSYM olan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi , 2014 yılında yapılacak olan sınavların başvuru tarihlerini resmi sitesinden açıkladı. Üniversite adaylarının gireceği Yükseköğretim Geçiş Sınavı'na 02-15 Ocak'ta, Lisans Yerleştirme Sınavlarına ise 21-30 Nisan tarihlerinde başvuru yapılacak.

23 Mart'ta yapılacak olan Yükseköğretim Geçiş Sınavı'na 02-15 Ocak'ta,

06 Nisan'da yapılacak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (İlkbahar Dönemi) 03-12 Şubat'ta,

27 Nisan'da gerçekleştirilecek Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) 24 Şubat-07 Mart'ta,

11 Mayıs'ta yapılacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'na (İlkbahar Dönemi) 10-19 Mart
tarihlerinde başvurulacak.

Üniversite adaylarının gireceği 14-15 Haziran ile 21-22 Haziran'da yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavlarına
başvurular ise 21-30 Nisan tarihlerinde yapılacak.

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS Lisans) ve KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavları için başvurular da
05-14 Mayıs'ta alınacak.. KPSS Lisans 05-06 Temmuz, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi(ÖABT) ise 13 Temmuz'da
gerçekleştirilecek.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ise 19 Temmuz'da yapılacak. Bu sınava başvurular ise 26 Mayıs-04 Haziran'da alınacak.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Sonbahar Dönemi) başvuruları ise 30 Haziran - 19 Temmuz'da alınacak,
Sınav ise 06 Eylül'de yapılacak.

KPSS Önlisans ve Ortaöğretim düzeyi başvuruları da 30 Haziran-16 Temmuz tarihlerinde alınacak.

KPSS Önlisans sınavı 27 Eylül'de, Ortaöğretim düzeyi ise 28 Eylül'de gerçekleştirilecek..

ALES (Sonbahar dönemi) sınavı ise 23 Kasım'da yapılacak. ALES'e başvurular ise 22 Eylül-01 Ekim'de alınacaktır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara