2013-2014 Eğitim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri ve İşlemleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
2013-2014 Eğitim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Tarihleri ve İşlemleri

Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Bölümlerinde okuyan tüm öğrenciler için 2013-2014 Eğitim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme tarihleri ve işlemleri ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz arkadaşlar..

Kayıt Yenileme Tarihleri;
24 Şubat 2014 Pazartesi günü başlayıp, 07 Mart 2014 Cuma günü sona erecektir.

2013-2014 Bahar Dönemi Sınav Tarihleri;
Ara Sınav Tarihi 19 – 20 Nisan 2014
Dönem Sonu Sınav Tarihi 07 – 08 Haziran 2014

Kayıt Yenileme İşlemleri 2 Etapta Yapılacaktır...

1. Etapta; http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip, buradan KAYIT YENİLEME linkine tıklayarak, Ders Ekle/Sil İşlemi yapılmasıdır. Ders ekle sil işlemini üniversitede 2.yılı ve üzeri olan tüm öğrenciler gerçekleştireceklerdir. Bu yüzden üstten ders istemeseniz bile aöf ders ekle/sil sayfasına girerek okulun size atadığı dersleri kontrol edin. Bu dönem almanız gereken ve okulun atamadığı dersleri eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz.

2. Etapta; Bankaya harç ücretlerinin yatırılması yapılacaktır. Ders Ekle/Sil yaptıktan sonra Vakıfbank’a harç ücretini yatırdığınızda kaydınız otomatik yenilenecektir. Harç ücretini yatırdıktan sonra aöf bürolarına bizlere verilecek olan yeni ders kitaplarımızı almaya gideceğiz sadece. Banka dekontunu büroya teslim etme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Kayıt Yenileme Harç Ücretleri Ne Kadar?;
2013-2014 eğitim sezonunda kayıt yenileme harç ücretleri alttan dersiniz yok ise 205tl civarı olacaktır. Bu ücreti her dönem kayıt yenileme tarihleri içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Ödemediğinizde o dönemin derslerini alamaz ve sınavlara giremezsiniz. Altta dersi olan öğrenciler veya üstten ders ekleyen öğrenciler eklenen her ders için ekstra bir ücret ödeyeceklerdir.

Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirdikten sonra bağlı bulunduğunuz Aöf Bürosuna giderek, o döneme ait olan yeni ders kitaplarınızı almayı unutmayın.

Önemli!
Öğrenim bedellerini ( harç ücretini ) yatırmadan önce Ders Ekle/Sil işleminizi yapınız.

Bahar döneminde hepinize başarılar dileriz..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kayıt yenileme ile ilgili sorularınızı bu konunun altına yazarak sorabilirsiniz arkadaşlar..

A

Açıköğretimli gençlik

Misafir
Yani anladığım kadarı ile bu tarihler içinde önce verdiğiniz adrese girip derslerimize bakacağız. Sonra bankaya gidip haçları yatıracağız sonrada büroya gidip kitapları alacağız. Doğru mudur ???

madworld

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
benim alacağım derslerin hepsi alttan alacağım dersler.kendi dönemimin dersini alamama rağmen ben de 205 tl nin üzerinde mi ödeyeceğim ?

key

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyoloji
ders ekle sil işlemi yapamıyorum bu hata çıkıyor.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
1.sınıflar ders ekle/sil işlemi yapmayacaklar. Harcınızı Vakıfbank'a yatırıp, aof bürosundan kitaplarınızı alabilirsiniz.

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
lütfen cevaplayın

kayıt yenileme 24 şubat-7 mart tarihinde olacak diye telefonuma mesaj geldi ve ben bugün yatırdım harcımı.Ama bi sitede gördüm ki 6-7 mart mazeretli kayıt yenileme oluyormuş. 3.sınıfım ama DGS ile geçiş yaptığımdan ders ekle-sil işlemi yapamıyorum ben ve yeni derslerim gözüküyor.Bir sorun çıkar mı? İlla mazeret bildirmem gerekiyor mu?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Hayır sorun çıkmaz mazeret bildirmenize gerek yoktur... Mazeret olayı kanunen kendilerini kurtarmak için uydurdukları bir cümleden ibarettir.

scooter

Yeni Üye
Merhaba kayıt yenilememi yaptım vakıfbanka gerekli ödememi de yapmama rağmen sistemde neden
'' Bu döneme ait not bulunamadı. '' ibaresi yer alıyor ???confused

Tamam düzeldi :) Biran için korktum. Son gün ödeme yaptım sıkıntı çıktı diye tedirgin oldum

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara