Bütünleme- Tek Ders Sınavı - Ders Muafiyetleri - Formasyon Sorunları Hakkında Güncel Bilgiler 12.02.2014

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bütünleme- Tek Ders Sınavı - Ders Muafiyetleri - Formasyon Sorunları Hakkında Güncel Bilgiler 12.02.2014

Aöf öğrencilerinin diğer üniversite öğrencilerine olan fakat kendilerinde olmayan yada bir kez yapılan bütünleme, tek ders sınavı, açıköğretim de ders muafiyeti gibi konuları kısa zaman önce Anadolu Üniversitesi'ne yeni atanan rektör ile yapılan görüşmeler sonucunda netlik kazandı arkadaşlar... Anadolu Üniversitesi rektörü ile tüm aöf öğrencilerini temsilen Elif Erden arkadaşımız yaklaşık 1 haftadır aralıklarla görüşmeler yaptı. Yukarıda yazdığımız ve onlar gibi sorunları yüz yüze anlatıp, izah ederek ne gibi çözümler olabilir, neler yapılabilir, nasıl hareket edilebilir örnekler ve yapılanları göz önüne alarak çözüm konusunda çeşitli çalışmalar yapıldı. Ortaya çıkan tabloyu temsilci arkadaşımız Elif'in kendi yazısı ile aşağıya ekliyorum...

Bu uğraşları için Elif Erden arkadaşımıza sizlerin adına göstermiş olduğu caba ve gayretlerden ötürü teşekkür ediyorum...

acikogretim-ogrenci-temsilcisi-elif-erden-ve-au-rektoru-gorusmesi.jpg

Anadolu Üniversitesi Rektörü İle Yapılan Görüşmelerin Sonuçları...
Lütfen Dikkatlice Okuyunuz...

- Arkadaşlar, öncelikle sizlere sürekli yazamadım, araya hafta sonu girdi ve hafta sonu beklemek zorunda kaldım. SİZLERE NET ve direk SONUÇları yazmak istedim.
- GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ KONULARI SUNUM DOSYASINDA SİZLERE AKTARDIM,HER KONUYU MADDELER HALİNDE YAZIYORUM..LÜTFEN EN SONUNA KADAR OKUYUNUZ..
1-) MUAFİYET
2-) BÜTÜNLEME
3-) FORMASYON
4-) İLÇELERDE SINAV İSTEMİ
5-) İNGİLİZCE 3-4 KİTABININ DEĞİŞMESİ
6-) KİTAPLARIN ZAMANINDA VERİLMESİ
7-) TEK DERS SINAVININ SON SINIFLARA OLMAMASI
:cool: SINAV SÜRELERİNİN UZATILMASI

SONUÇLAR VE ÇÖZÜMLER
- OLUMLU HABERLERLE BAŞLIYORUM

1-) MUAFİYET

MÜJDE.. BU HAK Savaşından MUAFİYET HAKKI SÖZÜNÜ REKTÖRDEN ALDIM. Muafiyet hakkı KAZANDIK, ANCAK bu çalışma BİZLERE BU BAHAR döneminde yansır mı bilemiyorum. Bahar dönemine gelmesi için ikna çalışmaları yaptım. Şayet Muafiyet gelecekse Kİ GELECEK. BEN ve MAĞDUR OLAN HER ARKADAŞIM BAHAR DÖNEMİNDE MUAF TUTULMALI.

NOT:
REKTÖR ÇARŞAMBA GÜNÜ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK VE MUAFİYET ve BÜTÜNLEME İLE İLGİLİ AÇIKLAMAYI YAPACAK.

2-) BÜTÜNLEME

BÜTÜNLEME ile ilgili konuda rektör, okulun parasının olduğunu, para sıkıntısının olmadığını, sadece zamanlamanın uymadığını anlattı, Bunun üzerine BÜTÜNLEME SINAVININ EYLÜL ve EKİM DE YAPILABİLECEĞİNİ VE HER ARKADAŞIMIN KABUL EDECEĞİNİ İLETTİM.. Dekan ile bütünleme üzerine konuştuğumuzda da belirli sapma ve çan eğrisinin etkileneceğini anlattı.. ŞAYET, Bütünleme olur ise GEÇME NOTU 50 CC olacak ve bu not altındakiler kalacak.. Bu durumu KABUL ETMEDİM, Şayet sizlerin fikri önemli.. BU yıl için bütünleme zor gözüküyor ancak BÜTÜNLEME İÇİN ÖNÜMÜZDEKİ YIL çalışma yapılabileceği iletildi..

NOT:
KAMU DENETÇİLİĞİNDEN ELİME OKUL VE YÖK’ÜN CEVABI GELDİ.. ARTIK YÖK ARADAN ÇEKİLDİ VE OKULA BIRAKTI KARARI..

3-) FORMASYON

FORMASYON HAKKIMIZI KAZANDIK.. SOSYOLOJİ BÖLÜMÜ ARKADAŞLARIM EKSİK KREDİ NEDENİYLE FORMASYON ALAMIYORDU.. BU DURUM TAMAMEN DÜZELDİ ARTIK BÜROLARDAN alan bilgisi ders Transkliptlerini alabilirler. Öğretmen olmak isteyenler.

4-) İLÇELERDE SINAV İSTEMİ

7 ilçe de uygulamaya geçiliyor ek olarak ŞEHİR BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE 10 ilçede daha sınav yapılacak.. 17 İLÇE DE sıkıntı yaşanmayacak..

5-) İNGİLİZCE 3-4 KİTABININ DEĞİŞMESİ

İNGİLİZCE 3-4 Kitapları değiştirilecek daha anlaşılabilir olacak ve Üniversite hocaları tarafından yazılacak..

6-) TEK DERS SINAVININ SON SINIFLARA OLMAMASI

TEK DERS SINAVI
HER YIL SON SINIF ÖĞRENCİLERİNE TANINACAK.. Ancak ya güz döneminden ya da bahar döneminden ayrı dersler değil, iki dönemden birinden sadece 1 ders için geçerli.. Bunun üzerine sunduğum ek teklif diğer üniversitelerde olan 3 ders hakkı ve her iki dönemi de kapsamalı.. Bu konu üzerinde çalışma yapılacak..KAZANÇLARIMIZ VAR ANCAK YETERLİ DEĞİLDİR..

Hafta sonunu Eskişehir de ki SENDİKALAR ve SİVİL TOPLUM kuruluşları ile görüşmeler yaparak geçirdim.Bizlerin artık tek bir muhatabı vardır. Eskişehir de ki Okulumuz. Şayet YASAL ve kimseye zarar gelmeyen EYLEMLER yapılmasını istiyorsanız, Eskişehir de bağlantıları kurdum ve DESTEK ALACAĞIZ SENDİKALARDAN VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN.BUNUN YANINDA ÇARŞAMBA GÜNÜ REKTÖRÜN BASIN AÇIKLAMASINDAN SONRA BENDE YAPACAĞI AÇIKLAMAYA GÖRE BİR BASIN AÇIKLAMASI HAZIRLADIM, TÜM BASINA İLETECEĞİM..BASIN VE MEDYA KONUSUNDA SIKINTIMIZ YOKTUR,ŞAYET BAĞLANTILARIMIZ SAĞLAMDIR VE 2 YILDIR HER EYLEM VE AÇIKLAMALARIMIZ HER GAZETE TARAFINDAN VE GÖRSEL MEDYA İLE KAMUOYUNA YANSIMIŞTIR..MUAFİYETİ BAHAR DÖNEMİNE ÇEKMEMİZ BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ..REKTÖRLÜĞE FAX ÇEKMEK ÇOĞUNLUK OLARAK ETKİLİ OLACAKTIR..

Eskişehir de BÜTÜNLEME davasına bakan AVUKAT ile görüştüm.BU YIL 3.YIL VE KARAR BOZDURMA AŞAMASINDA..ŞAYET BU AVUKAT DAVAYI KAZANIRSA YASAL OLARAK İÇTİHATLARA İŞLENECEK VE KANUNLAŞACAK BÜTÜNLEME..

Şu ana kadar 50 Üzerinde BÜTÜNLEME davası açıldı,ancak kazanılmadı, EMSAL KARAR YOK henüz..YENİ BİR BÜTÜNLE DAVASI AÇMAK,YÜRÜTME DURDURMALI EN AZ 3 yıl sürer ki hala devam ediyor..

Görüştüğüm sendikalardan KAMU KARARLARI ÖRNEKLERİ İLE dava açılmasını istedim,Bunun yanında aranız da kimler KAMU DENETÇİLİĞİNDEN KARARLARINI ALDILARSA,TELEFONDA GÖRÜŞTÜKLERİ UZMANLAR ile görüşebilirler..

KAMU denetçiliği kurumu büyük olasılıkla Dava açacak.. Bu hafta uzmanlar ile görüşme sağlayacağım…

Dilimin döndüğünce SONUÇ ve ÇÖZÜMLERİ anlatmaya çalıştım..Umarım bu yıl bahar dönemi için haklarımızı almaya başlarız ve devamı da diğer haklarımızla birlikte gelir. Son sınıf ve tek muaf dersi İngilizce 3-4 nedeni ile 1 yılım uzadı Bu davayı devam ettirdim. Şayet bu yıl bu haklardan benim durumda olan arkadaşlarımın ve onca emek vermiş biri olarak kendimin de istiyorum..

Ancak her Tv programında ve eylemlerde de dile getirdim..
Ben faydalanamasam bile, bizlerden sonraki arkadaşlar için uğraşacağım dedim. BENDEN SONRAKİ ARKADAŞLARIMIN GÖZÜ AYDIN.. MİRAS BIRAKMIŞ OLDUK,HAKLIYDIK VE HAKKIMIZI DİLENEREK ALDIK MUAFİYET KONUSUNDA…

taylan58

Yeni Üye
Muafiyeti biraz acarmısınız nedir burdaki olay ? ayrıca ben kamu 4. sınıf ögrencisiyim son 2 sınavım kaldı arkadan derste getirmedim olduki kazara tek dersten geçemedim bunun için tek ders sınavı mı yapılıyor.. Daha önce duymamıstım kusura bakmayın ..Teşekkürler

CuneytKayabasi

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Emeği geçenlere teşekkürler. Tek ders sınavının son sınıflara olmadıgını bilmiyordum :confused:

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara