2014 Atatürk Üniversitesi Açiköğretim Fakültesi Bahar Yariyili Ders Kayit İşlemleri

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
2014 ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ BAHAR YARIYILI DERS KAYIT İŞLEMLERİ

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Ders Kayıt İşlemleri 17 Şubat 2014 tarihinde başlayacak, 21 Şubat 2014 tarihinde sona erecektir.

Ders kayıt işlemleri 2 aşamada gerçekleştirilecektir.

1.AŞAMA : Açıköğretim Materyal Ücretini Ödeme

T.C kimlik numaranız ile , kayıt yaptıracağınız program için belirlenen Açıköğretim Materyal Ücretini Vakıfbank'a ödeme.

2.AŞAMA : Ders Kayıt İşlemini Yapma

http://obs.atauni.edu.tr linkinden, Kullanıcı Adı ve Parolanızı yazarak Giriş butonuna tıklayınız.

Açılan Sayfada yer alan Öğrenim linki başlığına tıklayınız.

Açılan link başlıklarından Ders Alma linkine tıkladığınızda karşınıza gelen sayfa ders kayıt
işlemlerinizi yapacağınız sayfadır.

Bu sayfada kayıt yaptıracağınız dersler Açılan Dersler adı altında yer almaktadır.

Derslerin baş taraflarında bulunan kutucukları işaretleyip Seçilen Dersleri Al
butonuna tıkladığınızda seçmiş olduğunuz derslere kayıt yaptırmış olacaksınız.

Kayıt yaptırdığınız dersler bu sayfada Alınan Dersler adı altında yer alacaktır.

Aldığınız derslerden bırakmak istediğiniz dersin başında yer alan kutucuğu işaretleyip

Seçilen dersi bırak butonuna tıkladığınızda o ders/dersleri için ders kayıt işleminiz iptal edilmiş olacaktır.

Alınan dersler bölümünde yer alan ve alt yarıyıl/yıllardan FF harf notu olan dersleriniz ile
varsa alt yarıyıl/yıllardan daha önce hiç kayıt yaptırmadığınız dersleriniz sistem tarafından
otomatik olarak verilmiştir. Bu dersler üzerinde herhangi bir işlem yapamazsınız.

ÖNEMLİ :

2013-2014 eğitim-öğretim yılında, kayıt yaptıran 1.
Sınıf öğrencilerinin ders kayıt işlemleri, Fakülte Dekanlığı
tarafından yapılacak olup,
bu öğrencilerin ders kayıtlarına yönelik herhangi bir işlem yapmalarına gerek yoktur.

2013-2014 eğitim-öğretim yılından önce fakülteye kayıt yaptıran ancak herhangi bir nedenle
(kayıt yaptıramama, başarısızlık … vb) 1. sınıf derslerini ilk defa veya tekrar almak durumunda olan
1. Sınıf öğrencileri kayıt işlemlerini kendileri yapacaklardır.

Fakülteye kayıtlı öğrenciler, öğrenime devam etmek durumunda oldukları dönemin başında ve kayıt yenileme tarihlerinde, kayıtlarını yeniletmek zorundadırlar. Belirtilen sürelerde açıköğretim öğretim materyal ücreti yatırmayan
ve ders kaydını yaptırmayan öğrenciler,
o yarıyılda derslere devam edemez, sınavlara giremez ve öğrencilik haklarından yararlanamazlar.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara