LYS Müracaat İşlemleri

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
LYS Müracaat İşlemleri

LYS müracaat işlemleri ayrıntılı biçimde aşağıda açıklanmıştır. Her yıl milyonlarca adayın başvurduğu Lisans Yerleştirme
Sınavına müracaatlar ile ilgili ayrıntılar belli oldu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 2014 - 2015 eğitim öğretim yılında
lisans eğitimine hak kazanan öğrencileri belirlemek için yapılacak olan LYS sınavına müracaat edecek olanlar başvurularını
21-30 Nisan 2014 tarihleri arasında tamamlamak zorundadır.

LYS müracaat işlemleri başvuru ücreti yatırma, başvuru formu doldurma ve başvuru merkezlerine formunu teslim etme aşamalarından oluşmaktadır. LYS başvuruları nasıl yapılır? LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) için öncelikle YGS’ye girmek ve en az 180 puan alma şartı vardır. YGS başvuru şartlarını yani orta öğretim ve dengi okulların son sınıflarında öğrenim gören ya da mezun olan adaylar ile bu şartları sağlayan yabancı uyruklu adayların YGS sınavından en az 180 puan almaları durumunda LYS’ye başvuruları geçerli sayılacaktır. YGS başvuru formundaki LYS’ye girmek istiyorum bölümünü işaretleyen, sınav ve başvuru ücretini yatıran ve sınava girmek için yeterli olan 180 puanı alan adaylar LYS’ye girebilmektedir. LYS başvuruları nasıl yapılır? Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) başvuru tarihleri ÖSYM tarafından 21-30 Nisan 2014 olarak belirlenmiştir. LYS Sınav Ücretleri (Girmek istenilen her bir LYS için) : 25,00 TL olarak belirlenmiştir. Sınav ücretini T.C. Ziraat Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı, T. Halk Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı, Türk Ekonomi Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı ile VakıfBank’ın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), DenizBank’ın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Akbank’ın tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Kuveyt Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), tüm PTT İş Yerleri’nden herhangi birine yatırabilirler.

LYS müracaat işlemleri, adayların LYS sınav merkezi tercihleri, LYS başvuruları sırasında alınacaktır. LYS başvuruları nasıl yapılır? LYS başvuruları ile ilgili ayrıntılı bilgi daha sonra ÖSYM’nin internet sayfasından duyurulacaktır. Şu ana kadar ÖSYM tarafından bildirilen tüm LYS detayları bu şekildedir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara