YGS Tercihleri

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
YGS Tercihleri

YGS tercihleri YGS’ye başvuru sırasında sınavsız geçiş hakkı bulunanların sınava girmeden meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarına sınavsız geçiş hakkı sayesinde sınava girmemeyi istediklerini belirten bölümü işaretlemeleri gerekmektedir. YGS başvuru formunda başka bir tercih bulunmamaktadır.

YGS tercihleri, başvuru formunun ilgili yerlerini doldururken verilecek bilgileri ifade etmek için kullanılır. Meslek liselerinin devamı olan bir yükseköğretim kurumuna geçmek isteyenler ile açık öğretim ön lisans programlarına sınavsız geçmek isteyenlerin ilgili bölümü işaretledikten sonra sınav merkezi bölümünü boş bırakacaklardır. Sınavsız geçiş hakkını kullanmak isteyen YGS adaylarının sınav merkezleri adresleri olarak kayıt altına alınmaktadır. YGS tercihleri hangi tarihlerde, nerede ve nasıl yapılır? YGS tercihleri başvuru süresi olan 02-15 Ocak 2014 tarihleri arasında yapılmalıdır. YGS tercihleri başvuru merkezlerinde başvuru formu üstünde yapılmak zorundadır. YGS sınavına girmek isteyen veya herhangi bir yüksek öğretim kurumunda sınavsız geçiş hakkı ile öğrenim görmek isteyen öğrencilerin YGS kılavuzunda belirtilen uyarılara dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu uyarıların en başında başvuru süresi gelmektedir. Yapılacak tüm iş ve işlemler başvuru tarihleri arasında yapılmaktadır. Bu süre bitiminde herhangi bir işlem yapılmayacağı için bir sonraki YGS’ye kadar bir yıl kaybetmek istemeyenler belirtilen hususları harfiyen yerine getirmelidir. İkinci önemli husus, sınav ücretleridir. Sınav ücretini yatırmayan veya yatırdığını belgeleyemeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacak veya başvurusu hiç alınmayacaktır. YGS tercihleri hangi tarihlerde, nerede ve nasıl yapılır? Bu soru ile ilgili olarak verebileceğimiz cevaplar ise başvuru formunun eksiksiz ve doğru doldurulması olacaktır. Başvuru formunda bulunan bilgileri en az iki kez kontrol ettikten sonra başvuru merkezlerine teslim etmek gerekir. Başvuru formunun doldurulması sırasında yapılacak hatalar da geri dönülmez bir süreç başlatacaktır. YGS’ye girecek veya sadece müracaat edip sınavsız geçiş hakkını kullanacak adaylar, özellikle kimlik bilgileri bölümünü ve eğitim ile ilgili kodları doğru ve eksiksiz yazmak zorundadır.

YGS tercihleri hangi tarihlerde, nerede ve nasıl yapılır? YGS tercihleri 02-15 Ocak 2014 tarihleri arasında, başvuru merkezlerinde ve kılavuza göre doldurulan başvuru formlarıyla yapılmaktadır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara